Griffin Gluck, Pete Davidson a Jon Cryer hrají společně v komedii o dospívání, kde je síla přátelství podrobena zkoušce. Šestáctiletý Mo z předměstí (Gluck) se učí orientovat v životě mladého muže tím, že jde ve stopách svého nejlepšího kamaráda, třiadvacetiletého Zeka (Davidson). Ten ho seznamuje s alkoholem, večírky a randěním pomocí těch nejnetradičnějších životních lekcí. (HBO Max)

Marze

16 letá panna s nedostatečností růstových hormonů postupně podléhá svému idolovi , bezcílnému asociálovi bydlícímu na studentských kolejích. Je to komedie o dospívání, která spoléhá na praštěný šarm neurvalce a obvyklou linku vyprávění. Ale nemá to moc humoru ani srdce. Dospívání nepojednává jako krásné časy, ale spíš jako černou díru. ()

Hollohlaway

Dva poměrně nesympatický hlavní hrdinové, nihilistickej nýmand a pubertální trouba bez mozku a vlastního názoru. Nevím jestli je normální v 16 se takhle chovat jak idiot, už si to moc nevybavuju. Rodinné zázemí bylo dost upozaděný, přitom tam nebyl žádnej problém, normální středostavovská rodina, rodiče se zajímali, to mi přišlo prostě dost divný. Komedie to moc není, na drama je to moc ukecaný. Fandit není komu, poučit se není z čeho, soucit si dle mne nikdo nezasloužil. ()

silentname

"Big Time Adolescence" by som komédiou nenazval. Alebo ... záleží na tom, ako vnímate komédiu a čo vám reálne príde vtipné. Pretože sa to dotýka témy, ktorá je pre mňa viac drámou. A podanie filmu pôsobí viac ako dráma. Film sa sústredí na dvoch kamarátov Monroa a Zeka. Kým Monroe má 16 a Zeke 23. Vnútorne skôr mám z filmu dojem, že boli ako dvaja bratia. A je to celkom fascinujúce. Vnútorne som si hovoril, že keby som ja mal ešte dnes takých 12 - 16 rokov a mojim najlepším kamarátom by bol môj bratranec, ktorý je o 4 roky starší, tak si viem predstaviť, že by to vyzeralo v mnohom veľmi podobne. Od toho sú často či už starší súrodenci alebo starší kamaráti. Čo nevieme to nás naučia, a cítime sa s nimi starší, sebavedomejší a dôležitejší. A je to istým spôsobom súčasťou detstva aj dospievania. A postupne sa na vlastných chybách a zlyhaniach z tohto obdobia naučíme lepšie kráčať životom. Ja som mal na to trošku iné skúsenosti, no to tu nebudeme riešiť. Pointa toho všetkého bolo, že priateľstvo medzi našimi hlavnými hrdinami funguje veľmi dobre. Myslím si, že najlepšie momentky sú však, keď vidíme ako je Zekovi v podstate skoro úplne všetko ukradnuté. Jeho spôsob, že mu na niečom záleží, je ukázať, ako veľmi mu na tom nezáleží. No na druhú stranu je vidieť, že v prípade Monroa by urobil skutočne oveľa viac, než len sedel na zadku. A to oceňujem. Je vidieť, že mu na svojom najlepšom kamarátovi záleží. Napriek tomu, že ho dostane do poriadnych problémov. Herecké výkony sú podľa mňa celkovo funkčné a ostatné postavy sú celkom dobré. Vyzdvihol by som maximálne tak ešte dve. Prvou je Monroeov otec. Jeho reakcie a riešenia sú podľa mňa veľmi uveriteľné a pôsobia skutočne. Takto by som si predstavil aj reakcie svojho otca, ak by som sa dostal do podobných problémov. A čo sa Oony Laurence týka, tak je fascinujúce vidieť ako za tých pár rokov dospela. A dnes by som ju aj reálne možno videl ako novú Herimonu. Bude mať tohto roku 18 a pritom si ju pamätám keď mala možno 10 alebo 12. Čas ide dopredu. A opäť je veľmi prirodzená a dáva to skvele. Neviem čo viac povedať. Myslím si, že ak chcete dobrú životnú drámu zo života tínedžerov a dvoch "bratov" tak toto funguje dobre. Nie super, a príbeh nie je nejako výnimočný, ale dobrý. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

Superpero

Uteklo to jako voda. Pete Davidson je objev jak sviňa. Hrozně přirozenej a zábavnej. Jakejkoliv humor jsem mu okamžitě věřil a ten film naprosto vyzdvihl. Na druhou stranu, hlavní hrdina mi až zas tak nesedl. Ale stejně se mi to líbila taková ta upřímnost, když přerostl zaseklýho kámoše. A hraje tam Allan z Dva a půl chlapa a je plešatej a neni lůzr. ()

Sarkastic

„Musíš si to udělat před tím, než deš šukat holku. Chápeš, o čem mluvim? Protože jestli ne, uděláš se děsně rychle a ona se ti bude smát, jasný?“ Aneb není nad životní rady staršího kámoše, který bývá v pohodě trochu víc, než je zdrávo…Orley si pro svůj režijní debut vybral poměrně bezpečný žánr, protože se u něj nedá příliš pokazit, pokud přidáte ty správně přísady. Na druhou stranu, pokud vsadíte jen na ty již mnohokrát „provařené“, moc neoslníte. Big Time Adolescence není špatný film, má několik světlých momentů, scén či hlášek, které pobaví, bohužel originality je málo a koncentrace žánrových klišé zas až příliš velká (nebo jsem jen podobných a lepších filmů viděl až příliš mnoho). A tak zbývá jen pohodář Zeke, příjemná (i když nijak zázračná) atmosféra a ve výsledku vlastně jen jednostranné, opravdové přátelství, z čehož mi bylo spíš smutno. Dávám čistý průměr. „Dobře, dobře, jako tvůj kámoš ti musím říct, že se chováš fakt hloupě. Tý holce je tak kolem 16tti let. Styď se!“ - „Nicku, mně je 16 let!“ - „Přesně tak…cože?!“ ()

• Film měl být původně ve Spojených státech uvolněn ke streamování na Hulu 20. března 2020, po uvedení v kinech 13. března, ale byl o týden posunut kvůli pandemii covid-19. (Johnny.ARN)
  • V počátcích své stand-up kariéry Pete Davidson (Zeke) uvedl, že mu říkali, že vypadá jako Jon Cryer, který v tomto filmu ztvárnil postavu Reubena. Davidson tento vtip ukončil slovy, že to nebyl kompliment. (Johnny.ARN)

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii

01.02.2019

Po delší odmlce se slavný americký producent a režisér kultovních komedií Zbouchnutá nebo 40 let panic Judd Apatow vrací k režii. Přichystal si novou komedii pro komika a člena SNL Peta Davidsona,… (viac)