Lúpež na Aldhani má okamžitý a zásadný dopad na Imperiálny bezpečnostný úrad na Coruscante a senátorke Mon Mothme tak pribúdajú ďalšie problémy. Cassian Andor sa vracia na Ferrix, kde však už nič nie je ako predtým. (Disney+)

kenkaku

Opravdu linka “protekční plničky” mě vůbec nezajímá a fakt, že se jí seriál věnuje znamená jen, že s ním má ještě své plány a bude prudit ještě hodně dlouho :(. Smutné je, že zbytek je jen o nezáživném blábolení. Prostě klasický “první ze tří”, kdy evidentně opět seriál má čas si hrát na drama, místo toho aby rozjel jízdu jaká se pod hlavičkou “Star Wars” očekává a pak předvést takovýhle závěr… (pokud má být troj-epizoda o tom jak je v base, mělo se tím začít). Pozn.: fascinuje mě jak si každý myslí, že když si dá na hlavu kapuci, je nenápadnej :D. ()

PKD

O dost lepší a hl. zajímavější, než předchozí díl. Spooousta Coruscantu, absence lesů, skotských Highlander kopců a rebelských jurt. Ze scén, odehrávajících se u kruhového imperiálního stolu, bych udělal samostatný film. A pěkně se ukazuje, že Mon Mothma nebyla v Roug Uan, dekonstruována jen náhodou. Major Partagaz a Dedra Meero (která by z fleku mohla hráti Ledovou Královnu z Andersena) jsou TOP každého dílu. Jen mě čím dál více a zoufale nebaví ten maník, co vypadá jako android s tváří Kylea McLachlana a furt čumí do misky s mlékem a cereáliemi a se ´´zaujetím´´ poslouchá tu pygmejku, co by měla raději hráti Ewoka či Jawu. Ale asi tu bude smrděti ještě dlouho. :( Třeba ho Andor zabije. Hudba alá BR, 100% ()

clump

Andor je čím dál silnějším důkazem, že pero je mocnější než (světelný) meč. Další fantastická epizoda, kde nedojde na žádnou akční scénu, hlavně se mluví a přesto je naprosto strhující a fascinující. Je to zkrátka furt čím dál lepší, tenhle díl jsem si užil ještě víc než předchozí. Všechny scény s Luthenem jsou úplně boží, Mon Mothma je úplně boží, Diego Luna je úplně boží, diskuse v ISB jsou úplně boží, vykreslení Impéria je úplně boží, architektura, kostýmy i hudba jsou úplně boží… Tam snad není jediná neboží sekunda. A Andor sice programově nedělá klasickej do očí bijící a lacinej fan servis, ale když už se čerpá ze širšího loru a odkazuje na něj, případně se mihají vedlejší postavy odjinud, neruší to a dává to smysl. Jsou to spíš takový deep cuts pro znalce... Tentokrát potěšil Wullf Yularen, jedna z mých oblíbených postav z Klonových válek, kde byl celkem klaďas, ale holt po konci Republiky zůstal věrnej armádě... ()

Sany33

Príbeh: Akcia sa povedzme že vydarila a Impérium je oslabené a nastáva doba kedy každý na každého ukazuje prstom. Na Corusante sa začína boj o moc a politické hry. Kasa by si rád užil svoj podiel so svojimi blízkymi ale tí sa pridávajú k odboju. Ide teda do daňového raja ale tam ho nešťastná náhoda vráti späť do spárov Impéria. Prevedenie: Po akciou nabitom predchádzajúcom diely dospávame opäť čajíček ale okorenený politickým ťahaním za nitky. Dynamika išla do kopru ale zas niečo ma na tejto časti bavilo tak to úplne neodsúdim. 70% ()

warrenur

Takto nejak by zrejme po nejakej dobe vyzeral ten "super" narodny, svojstojny narod, bez hnusnej "progresivnej" agendy, ktoru hlupaci pokladaju za mor a nerozumeju ani slovu liberalny. Cast z nich by si svoj omyl neuvedomila, ani keby samotni ich prislusnici boli utlacovani napriek domnelej prislusnosti k majorite. Uff, ale som sa opustil. :) Iskra rebelie bola zapalena a samozrejme, ze odpovedou su represie. Slusne, az na ten trapny Cassian-ov zaver. ()

• ISB zmiňují své aktivity na Ord Mantell, planetě, která slouží jako hlavní sídlo sektoru Bright Jewel. Planeta se stala známou pro své podsvětí, během klonových válek zde sídlila velká buňka Černého slunce a jedna z misí Bad Batch. Tento sektor je důležitý z jedné věci, je zde jedna z nejslavnějších planet ve Star Wars, Yavin 4, domov Aliance ve filmu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje (1977). (Veskoslav)
  • V epizodě můžeme zahlédnout masku palácové stráže chrámu rytířů Jedi, která patří do sbírky Luthena Raela (Stellan Skarsgård). (Veskoslav)
  • Wulff Yularen (Malcolm Sinclair) byl admirál, který za Republiky velel námořním silám Republiky pod vedením generála Anakina Skywalkera. Po pádu Republiky ještě sloužil jako imperiální admirál, následně opustil námořnictvo a přidal se k imperiální rozvědce. Zkušenosti již měl z republikové rozvědky a ze senátní rozvědky. V událostech Andoru je již vysoce postavený plukovník v této organizaci. Ve Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977) je již ředitelem Imperiální rozvědky a patří k nejvyšším důstojníkům v radě Grand Moffa Wilhuffa Tarkina. Zemřel 0 BBY při zničení 1. Hvězdy smrti. (Veskoslav)