Průsmyk

Nemecko / Rakúsko, (2019–2023), 19 h 33 min (Minutáž: 42–64 min)

Hudba:

Jacob Shea

Julia Jentsch, Nicholas Ofczarek, Franz Hartwig, Hanno Koffler, Lukas Miko, Natasa Petrovic, Lucas Gregorowicz, Martin Feifel, Christopher Schärf (viac)

V horském průsmyku na hranici Německa a Rakouska je nalezeno zmrzlé tělo, naaranžované v duchu pohanského rituálu. Podivný případ spadá do dikce rakouské i německé policie a přijíždí jej vyšetřovat velice nesourodá dvojice detektivů. Energická a zásadová Ellie Stockerová se na místě činu setkává s rakouským kolegou Gedeonem Winterem, jehož bohémský zevnějšek doprovází velmi neortodoxní postupy. Společně se vydají po stopě pachatele děsivého činu, který v prostředí Alp nemá obdoby. (Česká televize)

Kozlowski8

Od začátku trochu chaotické přeskakování z místa na místo, od Rakušáků k Němcům, od současnosti do minulosti - trochu nuda. Oba hlavní hrdinové nemastní-neslaní a navíc nesympatičtí (i když fyzické sympatie nejsou většinou tím nejdůležitějším). Postupně to trochu nabralo otáčky a i ti dva začali mít něco do sebe. Příběh měl v závěru docela grády. Celkově jsem ale neviděl nic objevného, jedinečného, ani obzvlášť poutavého - spíš průměrnou, tuctovou záležitost. 60%. ()

hony23

Mrtvola na hranicích a nesourodá dvojice detektivů ze 2 zemí v honbě za psychopatickým zabijákem. Jasně, to už tu jednou bylo a nutno říci, že Most stavím přece jen o level výš, než Průsmyk. Hlavně první půlka Průsmyku je dosti slabá, ale kdo vydrží, dočká se v závěru velmi dobré krimi. Hlavní padouch se vyprofiluje jako všehoschopný magor a pochvalu zaslouží i dvojice detektivů, byť Gedeon se z podivína v sežvejkaném saku proměnil v sympaťáka až v průběhu seriálu. ()

leonskennedy

Dost dobrý na německou výrobu.Trocha tajemna trocha násilí a dobrej příběh.Ale víc mi samozřejmě bavil rakouský komisař než německá policistka. ()

Dr.dogous

scénář 4, režie 4, výprava 5, herci 5, celkem 18, tj. 80% Zdařilá ponurá atmosféra ve stínu alpských velikánů. Výborná vyšetřovatelka (Juia Jentsch). Vyšetřování přeshraniční spolupráce, vrah vraždí na obou stranách hranice. Vrah šikovně využívá nejnovější IT technologie. ()

LucinkaMyska

Není to sice veledílo století, ale zároveň jde o velice příjemně koukatelnou kriminálku. Je mi celkem jedno, že to nedosahuje kvality jako severské krimi. To, co velice oceňuji je, že ačkoliv je to německé dílo, tak se tvůrci nesnažili udělat to multikulturní a ultra korektní. Je to prostě čistá německá kriminálka, kde hrají klasičtí Němci/Rakušané a netahají do toho další "moderní" krávoviny. To se dnes už, bohužel, málokdy vidí. ()

nydahl

Inspirace (přiznaná v titulcích) severským Mostem si říkala o pořádnej trapas, ale hle - opak je pravdou. Možná vůbec to nejlepší, co jsem z německý dílny viděl.  Pěkný pomalý tempíčko, žádný nereálný nesmysly - super. Když jsem viděl poprvé hlavního hrdinu tak jsem se skoro zasmál, ale opět jsem byl vedle - Ofczarek je naprosto skvělej a dává tomu pěkný grády navíc. Určitě doporučuji a těším se jak Ofczarek vstane z mrtvejch do druhý série. ()

karmalat

Jednoznacne prijemne prekvapeni, hutny dej, cas kazdeho dilu tak akorat, aby cloveka udrzelo u televize. Vysetrovatele ne zrovna prijemni. Mne se libilo a vubec mi nevadila tak trochu podobnost s Mostem a jinymi seriemi. Naopak si myslim, ze si Prusmyk udrzel originalitu. Ja davam plny pocet hvezd. ()

Goodboyko

Čaká ma posledná epizóda, ale už teraz hodnotím krásnymi ****. "MOST" to naozaj nie je, ale aj tak je to výborne gradujúci seriál. Len s menej sympatickou dvojcou vyšetrovateľov. Nádherné prostredie rakúsko-nemeckého pohraničia a skvelý hudobný doprovod. ()

Van_Stajpen

Nadprůměrné krimi. Nebudu dál SPOILERovat, ale hvězdu dolů dávám za částečně okopírovaný námět z Mostu, kdy je obět půlkou a hranici jedné země, a druhou půlkou na druhé hranici... Podoba se Ságou, jak už tu psalo spousta lidí, je značná. Další hvězda dolů za poměrné zmatky v závěrečné epizodě, především tzv. "vypátrání" chaty, kde byl Krampus - bylo nelogické. Za to hvězda nahoru za to, že konečně nějaké krimi odhalilo vraha už v prvních epizodách a dále to byl jen souboj o to, kdy a jak ho najdou i kriminalisté... Hezké 4 ()

BooThCZ

Tvůrci vypotili zápletku, postavy, prostředí a tím to haslo. Po druhém dílu přestalo fungovat vše. Motivace? jako vážně? Raz, dva, nákupák? Jedna za lokace. ()

A_Shearer

Může to mít řadu nedotažeností. Příliš brzo odhalený vrah, čímž je setřená zásadní stránka tajemna. Rozvleklé dějové posunutí, které napětí, které by se dalo krájet, odsune na druhou kolej a finále tak vůbec nevyzní. Nicméně inspektor Gedeon je jedna z nejlepších a nejzajímavějších postav, jaký kdy kdo vytvořil. Bavil mě hrozně, ten vývoj od nesnesitelného otrapy až po ten konec. To byla postava na úrovni Severuse Snapea. ()

kollera

Dokonalý seriál, ktorý ma zaujal predovšetkým svojim scenárom ,myšlienkami hlavného hrdinu, samozrejme toho akože záporáka, atmosferickým, môjmu srdcu blízkym prírodným prostredím. Myšlienky hlavného hrdinu perfektne vykresľujú charakter spoločnosti v ktorej žijeme, plnej ľahostajnosti, povrchnosti. Naozaj toto je jeden z najlepších seriálov po obsahovej, režijnej a takisto hereckej stránke aké som mal možnosť vidieť. Ak niekto zrovnáva so severským Mostom, ok budem aj ja, u mňa bolo toto ešte lepšie. Naozaj unikátna záležitosť a na Nemcov a Rakúšanov fakt veľmi dobré. ()