Jsem matka

• angličtina I Am Mother (viac)
všetky plagáty

Po masové zkáze lidského pokolení se dospívající dívce vychovávané o samotě mateřským droidem obrátí celý svět vzhůru nohama, když se setká s jiným člověkem. (Netflix)

jirka25

Moje oblíbené téma... Proč to má tak málo nechápu. Dal bych 4 ale musim dat 5... Ty zdanlive nelogicky veci a naivita superinteligence nejsou prece chyby ve filmu ale presne rizeny scenar. Celou dobu to presne takhle melo proběhnout... Vzdyt to nakonci krasne zapadne. Perfektni psychologicky thriler... ()

veverysiak

Všetko tu už bolo, akurát svižnejšie, pútavejšie, akčnejšie, premyslenejšie, toto je ohromná nuda bez akéhokoľvek prekvápka, pritom Hilary ani Clara si to nezaslúžia, takže 20%. ()

djtotal

Povedal by som, že logika je krásna, lebo je dokonala. Myslím si však, že v tomto nedokonalom svete, je len málo tvorov, ktore by ju vedli oceniť. Možno raz... PS: Veľmi pekný záver, ktorý som čakal, a ktorého, som sa aj dočkal. ()

fafejt001

Takové podivné scifi . Někdo je celkem nadšen , někdo ne . Já jsem ta druhá parta . Na Austrálii , asi slušné dílko . CHTĚLI ZŘEJMNĚ UKÁZAT , JAK BY TO DOPADLO , KDYBY ROZHODOVALI ROBOTI , TEDY TA HLAVNÍ MATKA . No , morbidní představa . Zbytečně dlouhá a fakticky hrůzostrašně podivnééé . A do toho ten bráška . No to byla korunka , teda třešenˇ . A pak už přijdou další sestry a bratři , jelikož mladá bude chtít také mamka a lidstvo bude lepší , vnímavější a tak podobně . ()

oiuoiu

Film se mi zdál zpočátku dobrý a zaujal mne, pak se ale postupně rozpadal, ztratil logiku, vizuál mi také začal vadit a myslím, že se tohle tedy moc nepodařilo. ()

SpicyNugget

Postapokalyptická země. Na planetě nejsou žádní lidé, jen obrovský železný komplex, který řídí robot, jenž si v komůrce střeží lidská embrya a z jednoho si vyrobí dceru. Dcera je matkou školena k velmi důležitému životnímu poslání.. Bylo to celkem zajímavé postapo a sci-fi v jednom. Zajímavé téma a moc hezky zpracovaný film. Konec byl skvělý, seděla jsem s otevřenou pusou. ()

bourgeois

Dobré sci-fi, má to nápad aj obstojné spracovanie. Čakal by som o niečo vyššie hodnotenie. Snaha matky bola v poriadku, len zvolila drsné prostriedky. SPOILER: Až na nete som zistil, že Hilary bola jedna z predošlých dcér a jej úlohou bolo otestovať morálku niektorej z ďalších. Myslím, že z tej jednej scény kedy sa matka objaví na pláži, to asi málokoho napadne. ()

bonovox

Kvalitná komorná sci-fi. Dobrý námet, prevapivo na debutantov zručná réžia a scenár ale hlavne kvalitné herectvo ústrednej trojice. Poteší aj celkom viacvyznamny záver. Kvalita od Netflixu. ()

moriero

Je to taková ponurá sci-fi Rapunzel (Locika). A víte vy co? Fakt se mi to líbilo. Ač to slovo nesnáším, bylo to technicky krásně vymazlené a s dobrou nosnou pointou. Trochu mi tam chyběl nějaký ten testosteron, ale i tak... já prostě miluju komorní snímky, kdy právě protože nehraje moc charakterů, musíte se zaměřit na 2-3 lidi a všechny emoce použít na ně. Jsou mi sympatičští, nebo ne? Mám jim věřit, nebo ne? A Matka (na konci v kontejneru) byla fakt nekompromisní a vostrá. ()

belinko

Nechápem čo sa to stalo so sci-fi žánrom posledných rokov. Kedysi sa točili nápadité filmy, ktoré boli skvelé. Dnes je nápaditý film utopený v zasranom a predvídateľnom klišé. Nebudem tvrdiť, že tam boli momenty, ktoré ma prekvapili, avšak mnoho momentov som tušil a usmieval som sa pri myšlienke, že to tak istotne bude. A to je škoda. Dnešné sci-fi filmy si hrajú na niečo, čo u diváka musí spôsobiť tzv. “mindfuck” efekt. A to je obrovská škoda, pretože v konečnom dôsledku z toho vznikne pozliepaná mindfuck hlúposť. Nedáva zmysel, má hluché miesta a mnoho detajlov je nedotiahnutých dokonca. To však z neho nerobí nutne zlý film. Ja som sa ako fanúšik tohto žánru náramne bavil a sú to lepšie 3*. ()

Dawe2

Clara Rugaard je skvělá. Celkem pěkný počin, i když za mě konec trochu nedořešený či pro mě nejasný. Líbilo, doporučuji. ()

SteewCZ

V podstatě primitivně předvídatelné, ale koukatelné. Black life matters ofc. Ten důležitý zvrat na konci jsem nečekal, ale "wow" efekt to fakt nemělo. Celkově vzato to ujde, ale kdybych to neviděl, nic by se nestalo. ()

UncleMorty

Další zlá AI se hlásí ke službě! I am Mother je docela zajímavým projektem s lehkou hororovou atmosférou ze stáje Netflixu. Upřímně jsem celou dobu čekal trošičku jiný mindfuck, který byl nejspíše původním záměrem (aka něco jako že nalezená je vlastně tou co dříve utekla). Nicméně i tak film nabídl celkem zajímavou podívanou. Nějakou uberakci nečekejte, I am Mother je přesně tím oddychovým filmem, který na dlouhý večer potřebujete ()