Čo robíme v temnotách

• Česko Co děláme v temnotách (viac)
USA, (2019–2024), 23 h 3 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Jemaine Clement

Kayvan Novak, Harvey Guillén, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman, Chris Perfetti (viac)

Seriál nazerá pod pokrievku každodenných, alebo skôr každonočných životov troch upírov „žijúcich“ už stovky rokov na Staten Islande. Samozvaným vodcom skupiny je bojovník a dobyvateľ z Osmanskej ríše - Nandor Neúprosný. Potom je tu britský upír Laszlo - tak trochu darebák, švihák a frajer, ako o sebe s obľubou hovorí - a Nadja, zvodkyňa, pokušiteľka a upírska verzia Bonnie od Clyde v Lászlovom podaní. Po nečakanej návšteve ich temného pána, baróna Afanasa, sa upíri majú vrátiť k tomu, čím boli po svojom príchode na Staten Island poverení - teda ku kompletnému ovládnutiu nového sveta. (HBO Max)

Recenzie používateľa Renfield k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2019) (S01)

Matt Berry v roli velmi talentovaného zahradníka, který prakticky denně pečuje o svou zahradu vulv. A Kayvan Novak jako bájný vojevůdce, který si ovšem v současnou dobu dokáže podmanit pouze jednu ulici, či několik málo domů. K tomu nymfomanka Natasia Demetriou a člověk, se kterým by chtěl každý jít na kafe, Mark Proksch! Opomenout nelze ani toho, který má u sebe vždy nějaký ten kolík... Takže, fantastické obsazení, mám pocit, že je snad i silnější, než tomu bylo ve verzi filmové. Kvalita epizod je sice občas trochu nevyrovnaná, ale to vše se dá díky výše zmíněnému a pod dohledem soudu zapomenout. Jsem rád, že do soudu jsou přijímáni i upíři na sluníčku, vždyť Wesley si to zasloužil! Jinak celé soudní obsazení se dá nazvat snovým, nejlepší epizodu i díky tomu netřeba dlouho řešit. Ale i jiné mají své, například jsem se dozvěděl, proč netopýři občas létají tak nízko... no občas, ono jich vlastně je! 80% ()

Season 2 (2020) (S02)

Herecky je ústřední pětice opět výborná, za to vtipu alespoň co se její upírské (krvelačné, nikoliv pouze psychické, nebo na proměnu stále čekající) části týče ubylo. Čtvrtá epizoda která mimo jiné poradí, že není radno brát na lehkou váhu maily od Mailer Daemon, je rozhodně tím nejlepším a samozřejmě i výjimkou potvrzující pravidlo. Navíc zde není jen kletba, je tu i první Guillermova akce s lovci... komárů. Jejich pro ně ne úplně ideálně se odehrávající přepadení domu je výborně natočeno, dokonce má i slušnou hororovou atmosféru. Jenže potom jsou tu epizody jako ta devátá... z větší části se to prostě plácá v průměru, z nějž to často tahají jak Guillermo, tak (i nad trolly povýšený) Colin Robinson. Více prostoru pro ně se rozhodně vyplatilo. 65% ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)