Z amerického Oregonu prilieta do Prahy emigrant Vlastimil Reiner (Jiří Schmitzer), vojnový veterán a bývalý politický väzeň. Má vyše osemdesiat, je pripútaný na invalidný vozík a do značnej miery odkázaný na pomoc ostatných. Preto na neho už na letisku čaká Antonín (Ladislav Mrkvička), starý kamarát z protikomunistického odboja. Čoskoro vyjde najavo, že Vlasta prišiel do Česka uskutočniť poslednú misiu svojho života. Chce vypátrať a zabiť komunistického prokurátora Václava Mráza, ktorého porevolučné súdy nedokázali, alebo nechceli za jeho zločiny z 50. rokov potrestať. Vlastimil prehovorí Antonína, aby mu s akciou pomohol. Ten si požičia od vnuka starú obytnú dodávku a upraví ju tak, aby sa v nej mohol Vlasta pohybovať. Oba starci vyrážajú na pre nich veľmi náročnú cestu za odplatou. (Filmtopia)

PetrJJ

Po shlédnutí tohoto snímku musím uznat že snímek má velmi dobrý scénář i režii. Herecké výkony pana Schmitzera a pana Mrvičky jsou výborné. ()

TomKey

Snad jen ta místy zdlouhavá rozvláčnost filmu, sice záměrná, ale děj spíš brzdící, by se dala vytknout. Ale jinak pánové Schmitzer i Mrkvička hrají s přirozenou uvěřitelností, až skoro civilně. Viz Mrkvička, který když zjistil, že si Schmitzer utřel svou zbraň naloženou ve vyjetém oleji jeho dečkou z auta, jde ji vymáchat do nedalekého rybníka - nic pro ekology :-) Film stojí na nich a oni ho nesou přesně a bez zakolísání. ()

McGuffin

Staříci je na domácí poměry šlupka příběh, na zahraniční přesně tak akorát. Na začátku řekne hlavní postava, že se na plátně a v Česku zjevila proto, aby v pomstě zabila grázla. Na konci to udělá. Autoři Martin Dušek a Ondřej Provazník jí kladou srozumitelné překážky, začasté odpovídající věku, což podle názvu dává smysl. Druhá hlavní postava během plnění tohohle úkolu zemře, také kvůli věku a to také dává smysl. Na konci příběhu tak máme chlapa, který prostě splnil scénáristů úkol, zatímco se diváci báli, že to nedokáže, a to zejména dává smysl. Jak prosté, milý Watsone. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

karmalat

Velice silny film, pozitivum je, ze nesklouzl do nadsazky ani lacineho humoru. Navic tematem je nevyrovnani se s minulosti, coz se nyni jiz nepodari. Jednoznacne kandidat na Ceskeho lva. ()

majorzeman13

Námět filmu výprava za pomstou ,spravedlností je zajímavý kor v podání dvou hlavních protagonistů snímku. Páni Schmitzer i Mrkvička podávají skvělý herecký výkon . Nadprůměrná podívaná hlavně díky těmto dvěma borcům. Vřele doporučuji už jen kvůli zmíněným hercům. V našem tuzemské "rybníčku" jde o povedený biják roku. ()

Erosen

Nudná sračka, jinak hvězdička za herectví dvou hlavních protagonistů. Film asi ve dvou pasážích zajímavý a to je vše. Upřímně jsem ani nic lepsiho od české kinematografie nečekal, takže nejsem ani moc zklamaný, až na ten konec. ()

GrooteLulu

Staříci, Všechno bude, Jízda. Pomalá, ale přece jen road movie s happy endem pro všechny, co vydrželi až do konce. Námět dobrej, role perfektní. ()

erdeguan33

Překvapení a to dost příjemné. Nemám za co strhnout jedinou hvězdu. I když filmy s touto tématikou nemusím, tohle dílo prostě překvapilo a nikdo to neočekával. Celý film jsme se dohadovali, zda zastřelí nebo nezastřelí. Nakonec zastřelil a tomu jsme fandili. Pan Reiner se v roli boha pomsty vtipně a chytře vmísil mezi chovance domova důchodců, aniž si toho kdo všiml. Bez mrknutí oka vyřídil mladého, ozbrojeného policistu a vykonal nemilosrdně a chladnokrevně to, na co celý život myslel a co bylo jeho posledním přáním. Můžeme se jen dohadovat. co bylo dál. Zda pana Reinera zavřeli na doživotí. Nebo zda svůj život brzo skončil, jako jeho kamarád, který se pomsty bohužel nedožil. Film, kde se objeví jméno pana Schmitzera si vždy pustím, je to téměř záruka zajímavého filmového zážitku. /včetně seriálu Most/ ()

eMejla

Všechna čest pánům Mrkvičkovi a Schmitzerovi, jako herce je mám oba rád, ale tenhle film byl tak posraná depresivní nuda, že jsem u toho málem zešedivěl. Sledovat dva starce, jak si vzájemně umývají zadky a ženou se za pomstou na umírajícím komunistovi, 30 let po té sranda revoluci, mě nebavilo ani trochu. Beru, že je v dnešní době moderní proti komančům bojovat všemy prostředky, hlavně na poli filmové tvorby, ale mám takových ufňukaných filmů už dost. Měli je všechny pozavírat hned v 90. letech a mohl být klid. To už mě víc bavila Teroristka s Janžurkou. ()

lineker

Pomalo-rychlá cesta za pomstou, jejichž vykonání je protkáno nejen bolestí citovou, ale i fyzickou. A tu nám oba hlavní představitelé demonstrují naprosto úžasně. Chtělo by se napsat, že jak Jiří Schmitzer, tak Láďa Mrkvička v té nejhorší formě. A to je samozřejmě lichotka. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (viac)

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Vyhrajte cestu na filmový festival v Cannes

Vyhrajte cestu na filmový festival v Cannes

06.03.2020

Program Kreativní Evropa MEDIA letos v únoru už počtvrté vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu.… (viac)