R.E.M.: Everybody Hurts

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 1993, 5:44 min

Hudební videoklip R.E.M. – Everybody Hurts se natáčel na dvoupodlažních částech dálnice I-10 poblíž obchvatu I-35 v texaském San Antoniu v únoru 1993. Videoklip ukazuje ucpanou dálnici a lidi v autech, u kterých se zobrazují titulky jejich myšlenek. Všichni lidé nakonec opustí svá auta a mizí v dáli. Následují scény zpravodajství o nevysvětlitelné události. (Epistemolog)

K.I.N.G.

Jedna z nejslabších skladeb na albu plném hitů "Automatic for the People", pokud ne vůbec nejslabší, už si nepamatuju přesně. Rozhodně jedna z lacinších písní kapely R.E.M., takový gympl. Myslím, že pro někoho by mohla být důvodem k nenávisti vůči této hudební skupině, už i díky tomu, jak je a byla přehrávána v rádiích k smrti, ale mně se líbí. Ke skladbě byl rovněž natočen poměrně dobrý, jednoduchý videoklip. ()

• Hodně z této písně napsal bubeník Bill Berry. Berryho bicí v písni z velké části chybí – na jeho místo nastoupil bicí automat Univox, u jehož nahrávání byl Berry zodpovědný. Smyčcové aranžmá napsal basista Led Zeppelin John Paul Jones. (Epistemolog)
  • Videoklip byl silně inspirován dopravní zácpou v úvodní sekvenci filmu (1964). (Epistemolog)
  • Klip se natáčel ve městě San Antonio (Texas, USA). (BMW12)