Pre partičku stredoškolákov z malého amerického mestečka je kľúčom k úspešnému víkendu nájsť ľubovoľného dospeláka, ktorý im kúpi alkohol. Osamelá pani Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomto smeru darom z nebies. Nielen, že teenagerom bez mrknutia oka kúpi prepravku s alkoholom, ale navyše im ponúkne aj pivničné priestory vo svojom odľahlom dome, aby si ho tam mohli vypiť a trochu sa pritom zabaviť. „Mama“ Sue Ann má len pár drobných podmienok. Aspoň jeden z účastníkov musí zostať triezvy, aby ostatných mohol bezpečne odviezť domov. V jej dome sa nesmie nadávať a nikto nesmie chodiť hore, do obytných priestorov domu, čo sú na prvý pohľad celkom splniteľné podmienky. A tak sa miestne deti stretávajú u mamy častejšie a častejšie. Avšak do párty pohody sa pomaly začínajú vkrádať temnejšie tóny, keď sa zrazu z nadštandardnej pohostinnosti domácej pani stane zvláštny druh posadnutosti a istota, že raz príde deň, keď za to bude niečo chcieť naspäť. Z dokonalého sna všetkých teenagerov sa rýchlo stane nočná mora a najlepšie miesto v meste sa premení v najhoršie miesto na Zemi. Ona vám to predsa hovorila detičky. Hore ste nemali chodiť. (Cinemart SK)

Korsak

Proč se na film podívat? Protože Octavia Spencer hraje jako Pánbůh, nebo spíš jako Ďábel. Jinak je to pohodový teenagerský snímek - možná jsem drsňák, ale za horor bych to nepovažoval. Náhle vyhrocený závěr - asi aby to mohlo být považováno za horor - snímku podle mě docela ublížil. ()

DeLonge

Já to říkám pořád, ale všichni mě mají za blázna. Ale teď mám konečně důkaz. Stará bolístka se nikdy zcela nezahojí. A tady se nezahojila vůbec. Naopak se zanítila, nechutně zhnisala a natekla jako horkovzdušný balón. Pak praskla a odporným slizem ohodila xichty nadrbaných středoškoláků. Ti se po place proháněli s takovou vervou, že jsem měl chuť si uříznout nohu a jít na maškarní za Johna Silvera. Malé Maggie bych velmi rád udělil cenu za nejpitomější výraz, jaký jsem kdy ani neviděl. Ostatní nemluvňata vyčurat, přebalit a spát. A proboha svatýho už hlavně nikde nehrát! Tuto atrapu na horory jsem chtěl původně spláchnout s ranní stolicí do hajzlu a dát jí odpad. Jenže, je tu jedno velké JENŽE. A tím je suprová Octavia. Tahle malá a buclatá máma tomu filmu dala šmrnc. Bavila mě, líbila se mi a moc jsem jí fandil. Bez ní by to celé fungovalo, asi jako když si strčíte prsty co nejvíc do krku. Takže díky mámo. ()

Frank2

Za mě tedy trochu zklamání. Možná jsem měl přemrštěná očekávání kvůli zajímavému traileru a plakátům. Příběh bez překvapení, trauma hlavní (anti)hrdinky už 100x omílané. Závěr nepřekvapí. Celé se to nějak zbytečně táhne aby se nakonec nic závažného ani řádně hororového nestalo. Jedna * za atmosféru na začátku filmu a druhá za výkon Octavie Spencer. ()

Mark1983

Už díky tomu, že se mezi Tagy zapsalo i násilí, bych očekával něco mnohem dynamičtějšího než jen thrillerovou půlhodinku před koncem. ()

Mesmeric

Ztráta času. Pozitivně hodnotím jen vzhled hlavní hrdinky, s těmi rty vypadajícími jak kdyby zrovna vyhulila vysavač, vypadá rajcovně. Příběh jinak o hovně, těžkotonážní Octavia tomu alespoň dává nějakou hereckou kvalitu, ale proti ni stojí ta nejvymaštěnější banda nadržených cucáků, který mají mozek max do velikosti kalíšku na vajíčka. S hororem to nemá společného nic, napjatý tak možná byly moje trenky po obědě. ()

fabregas1

Octavia ( Combi ) Spencer měla tak hezký velký kukuč, že s ní nikdy strach nepůjde, Film pluje příjemně ale pro hororového fanouška bezvíznamě, bo škaredé věci se dějí až ke konci, takže na mámafekální mejdan si musíte počkat a to já nerad dělám. Já mám rád bomby, šupy, pecky. ()

Carcooli

Jako takový oddychovka náhodou dobrý. Nějakou extra horrorovou vyvražďovačku nečekejte, ale k odpolední kávě dobrý. Nezanechá to ve vás nic, asi tak. ()

Ajfist

No není to špatné,ale je to založené hlavně na tom,že některý z těch puberťáků pravidlo nešmejdit po baráku poruší.Drzost amíků je v tomto pověstná,že vlezou bez dovolení kamkoliv.Ale kdyby se toto porušení pravidel neudálo,tak by těžko mohla nastartovat ta brutálnější fáze filmu.Jako dějově a námětově tedy slabší. ()

Miroslav.Zac

Jestli má tenhle film nějaký klad, tak určitě v hlavní záporačce. Bez masky, bez jizev, naprosto obyčejný človíček, s kterým se každý z nás denně baví a ani o tom neví. Bez ní by to byl jen typický příběh o pomstě kvůli šikaně z mládí, jakých jsme už viděli nespočet. ()

Jansuper

Reálně,kde sem ten film nabral 🤣, původně sem si myslel že se bude jednat o film kde bude ta mama z roku 2013, ale ne s tou to nemá nic společného, podle popisku to neznilo tak špatně, ale teda vůbec nechápu co ten film má znamenat a co to jako mělo být, co to má společného s hororem?? Můžeme mě to někdo říct???? Je to taková thrillerokomedie, ale jinak spíše komedie, místo hororu tu dostaneme film o nějaké bláznivé šílené ženské, která furt tahá teenagery k sobě do sklepa na party a furt provádí různé divné a ošklivé věci, chová se divně, ale proč ta žena to vše dělala, a co měla konkrétně nahoře, nebo proč takhle měla v karanténě svou dceru a proč se k ní takhle chovala, rozuzlení jestli bylo sem nechápal proč vše ta žena dělá a proč se tak chová, jinak hudba někdy ušla někdy byla docela k hovnu, lokace nejsou moc zajímavé, ta kamera nic moc, atmosféra tu není, napětí párkrát trošku, lekaček pár, až na tu holku co přijela do toho města která byla docela fajn a simpatická, tak ty všechny ostatní postavy stojí za hovno,  jinak sám nevím proč film mě docela bavil že sem se u něj tolik nenudil, a byl sem docela zvědav jak to dopadne a jaké přijde rozuzlení toho všeho, které nepřijde, příběh a děj sem moc nechápal, ale spíše hlavně celý ten film nechápu, a už vůbec nechápu proč je to horor,  sledujeme tu nějakou praštěnou šílenou ženu, která ani nechápu proč je nesmrtelná, a partu teenagerů kteří chodí pařit, ()

Kaylar

Pořád jsem čekala, až se něco začne dít... a čekala... a čekala... Mezitím se na plátně odvíjely banální příhody studentů střední školy, jejich vztahy a podobně. Shrnutí: horor to není ani náhodou a ve spoustě sekvencí se člověk za herce až stydí, do čeho že se to pustili. ()

GronTee

Film se mi nelíbil. Horrorové prvky, které bych ve filmu očekával nebyly příliš šikovně použity. Krvavý konec mi nepřipadal dobře uchopený. ()

michalix

Mama je dobrá, ale pomsta je silnější... co na to říct, nic nového pod sluncem, ale dá se na to koukat, herecky je nej asi mama, jinak celkem nuda, žádná lekačka, jen trochu napínavé a konec taky nic moc, jako by to bylo šité horkou jehlou, šlo to udělat 100pro lépe. ()

MatyKavy

Dle mého názoru, první tři pětiny filmu nejsou horror ale pouze drama s pár vtipy. Film táhne herečka Octavia Spencer, která hraje skvěle a jde z ní cítit pocit šílenosti. Zbytek je obsazení je fajn, ale je to průměr. Krom Octavie nikdo nehraje nadprůměrně. Filmu musím dát ale VELKÉ plus za charaktery. Jednoduše nejsou to pitomí panáčci, jako v jiných béčkových horrorech. Umí se rozhodovat rozumně a ve většině případů s charaktery budete souhlasit v rozhodnutí. Mínus je pomalé tempo a než se dostanete k horrorové části filmu, budete si říkat "Počkat, já se koukám na horror ?". 6/10 fajn drama. NE horror. ()

Crocodylus

Od hororového žánru má snímka veľmi ďaleko. Prvá hodina bola absolútne bez napätia, jednalo sa skôr o komédiu pre teenagerov. K poslednej tretine sa dej vliekol veľmi pomaly, no nakoniec žaner nadobudol svoje charakteristické atribúty. Oddychovka - pri ktorej človek vypne, no jedná sa skôr o sklamanie, keďže ma trailer celkom zaujal a na "Ma" som sa tešil. 3/5 ()