Nedůvěřivá agentka CIA vyslýchá charismatického muže, který založil duchovní hnutí a vyvolal politické nepokoje. Co je přesně zač? A o co mu jde? (Netflix)

brzozin

Jedno velké, prázdné a pozérské NIC proložené obrovskou hromadou nicneříkajících patetických náboženských keců zobecněných tak strašně moc, že by je mohli blekotat úplně všichni kazatelé od Japonska po Kalifornii a všude by se vždycky našlo dost bláznů, kteří by s nimi šli do pouště. No a protože to musí být moderní, tak je k tomu třeba přimíchat i problematiku uprchlíků viděno z toho správného úhlu pohledu. ()

zdenzo

Přiznám se, že jsem neodtrhnul oči a první sérii sjel v kuse. Vždy když už jsem se začal nudit, přišel dějový zvrat. Jenže seriál nezvládá tempo odpovědí na položené otázky a to mi vadí. Škoda, snad druhá série vytěží potenciál do zbytku. Ale čekat rok se mi fakt nechce. ()

t.b.kat

Je to fakt divné, tak nějak myšlenkově poslepované, občas až zarážejícící a hlavně hlavní aktér mi prostě nesedí, proto standardní 3* Ale člověk se dodívat musí, i když nevím, zda náhodou nebude i další řada, to už fakt nevím kam se to bude ubírat. ()

jfaba

Moc nechápu přínos tohoto dílka... Jen mě to utvrdilo, jak funguje svět díky všemocným, mediím, sedmé velmoci a sociálním sítím a tak podobně. A ten konec, už byl tedy opravdu zbytečný a hloupý. ()

Emperor1

Seriál o Něm, který možná je, možná není ten Onen, ovšem ono to není až tak o Něm, jako spíš o tom, co se dělo kolem Něj. A to bylo to zajímavé, i když celkem předvídatelné. ()

svorko

Je to mesiáš, prorok, šikovný iluzionista alebo všetko súčasne? Otázka, s ktorou sa tvorcovia chytro pohrali a odpoveď dávajú až na úplnom konci série. Dielo je pôsobivou štúdiou toho, čo by sa dialo, ak by mal prísť spasiteľ – boli by sme ho schopní prijať? Neboli by jeho prvými kritikmi práve inštitúcie, ktoré hlásajú jeho príchod? Sú triky a kúzla nevyhnutnou výbavou spasiteľa alebo prahnutie po nich len potvrdzuje našu naivitu a pohanskosť? A čo na to veľmoci, ich tajné služby a ďalšie bezpečnostné zložky, za koho by ho pravdepodobne považovali? Seriál je vynikajúcou príležitosťou pozrieť sa na vieru iným spôsobom, ako to robia naivné betlehemské a pašiové hry, no predsa nie hereticky, nie urážlivo. Svojím podaním má potenciál zaujať ľudí z oboch strán kresťanského spektra. ()

Scaevola

Dobrý nápad bohužel ztrácí naivní důvěrou v pokračování. Rámec mnoha klišé (necitelná agentka s rodinnými a mateřskými problémy, nezničitelný agent alkoholik, rozpadající se rodina reverendova včetně pubertální dcery a zapšklé matky, mladí muslimové verbovaní fanatiky aj.) na jedné straně děj ukotvuje do známé diskursivní linie, na straně druhé vyvolává pochybnosti ohledně myšlenkového přínosu, čemuž napomáhá i neobjevná přehlídka nejcitovanějších amerických problémů. Vzdor tomu však seriál vykročil správným směrem. Hlavní hrdina působí nejednoznačně, přestože si jde jasně za svým a sebevědomě odpovídá na libovolnou otázku otázkou. Hon na něj je veden zábavně bezohledným způsobem a vůbec mi nevadilo, že se v každém druhém záběru nestřílelo. Jenže epizody z Texasu se nemístně táhly a závěr naneštěstí příliš věřil zásahu shůry, protože ponechal veškeré dějové linky otevřené, takže divák zkoušený v poušti pozbyl vší naděje. Snad je dobře, že na pokračování nedošlo, neboť v tomto stavu alespoň můžeme uvažovat, kdo je čím, aniž bychom museli vyslechnout otrockou verzi autorů. ()

smartynaf

S každým dílem jsem si říkal, zda mne to vlastně baví a chci se dívat dál. A s každým dílem jsem vydržel až do konce a problém tady byl znovu. Jako když se říznu o papír. Nic není vidět, ale otravné je to sakra dlouho... tak takový je asi Messiah. ()

JB001

Netušil jsem, o čem to bude, ale po prvním díle jsem byl tak natěšen na další pokračování, že jsem zdolal všechny díly za dva dny. Na rozdíl třeba od poslední Tarantina, který sice nebyl špatný, ale neskutečně se to vleklo a místy jsem se nudil. Tohle uteklo neskutečně rychle... ()

Bolex

Mimořádně otravná a nesympatická Michelle Monaghan v roli agentky CIA. Dobře zvolený představitel hlavní postavy - Mehdi Dehbi. ()

Kyrgyzstanec

Když se podívám na tu premisu mimo kontext, jsem pohlcen. Druhý příchod Ježíše jako chlapa v mikině do dnešního chaosu Blízkého východu. Bohužel, vzešel z toho typický moderní seriál. Střídají se záběry na 9 stejných postav tak, že nepoznáte, jak vláčivou dynamiku děj má. Lépe utracené peníze by z první série udělaly jeden film. ()

joywork

Nejsem fanda seriálů. Za rok shlédnu dva,tři - dle doporučení přátel, či médií. Pokud jde o zahraniční seriály, byl jsem skoro vždy zklamán ředěním děje, aby se mohl natáhnout na co nejvíce dílů a naprosto nezvládnutým koncem, kde většinou není nic vysvětleno. Logicky se řeká na daší řadu, která je většinou o řád horší a stejně se nic nevyřeší a člověk má pocit promarněného času při sledování. Vyjímku tvoří právě zmiňovaný Messiah. Líbí se mi, že děj více vypovídá o nás všech ostatních, než o Mesiášovi samotném. Všichni jsme dnes přehlceni informacemi a nakaženi nedůvěřivostí v jakoukoliv událost a zprávu v obavě, že se jedná o podvrh či upravenou informaci jednou stranou sporu. V tomto názorově jasně rozděleném světe by příchod podobného spasitele znamenal jedno jediné - konflikt. Co se týče děje v seriálu - líbí se mi, že jednotlivé dějové linie pro mne byly dostatečně ukončeny, takže žádnou druhou řadu neočekávám a dle mého by byla jen ke škodě věci. Za mě jak po vizuální tak i dějové stránce naprostá spokojenost. ()

LucinkaMyska

Dokonalá ukázka toho, jak by to vypadalo, kdyby skutečně přišel nový Al-Masih. První půlku pořádáte myšlenkový hon na hlavního představitele spolu s FBI a snažíte se urputně zjistit, zda je skutečný nebo fake. Pak vám ale dojde, že je to úplně jedno. Protože lidé nejsou na nového Spasitele připraveni. Pokud skutečný je, lidé od něj vyžadují zázraky a důkazy, které by pak stejně strhly lidské ego k hrozným činům. A pokud ne, tak je to pro populaci terorista, jenž musí být zlikvidován, protože ohrožuje "mír" a "spravedlnost". Snímek brilantně vykresluje lidskou podstatu, debilitu a omezené názory, které formují lidstvo. Místo toho, aby začali u sebe, tak hážou vinu na ostatní a megalomansky se snaží možného Spasitele zaujmout. A když odmítne hrát v jejich šaškárně, tak přestanou věřit a protestně spálí kostel, protože vlastně vše jsou to jen výmysly, že ano. Kristus by dnes nebyl přibit na kříž, ale zavřen na psychiatrii, protože by mu stejně nikdo nevěřil. Ať už Al-Masih je nebo není mezi námi, poznají ho ti, kteří nepotřebují být středem pozornosti... v tom toto dílo přináší ohromné poselství - Al-Masih může být zcela obyčejným mužem, stejně jako kdokoliv z nás, když objeví své božství. ()

ArgeeMan

Tento seriál mě nutil stále přemýšlet. To je vždycky známka kvality. 5/5 bez váhání. Charismatický Dehbi mě naprosto dostával každým jeho slovem. Konec byl dokonalý. Víc takových dramat s nádechem mysteriózna prosím. ()

Oxiduji

Ze začátku mě to úplně uchvátilo, námět, zpracování, věřit-nevěřit, co bude. Pak to trochu ztratilo tempo, ale i tak...mrzí mě, že Netflix nepočítá s další řadou, přitom daleko horších kokotin je plný. Spasitel -či co to bylo za šlaka- byl řádně charismatický, ostatní postavy fajn. Izraelského agenta s teplou vodou jsem si vyloženě užívala. Trochu mi tam chybělo více prcaček, ale to mně vždycky. ()

CheeseFigure

Herci sympatickí a žiaden mi nevadil. Dejové linky taktiež zaujímavé. Či už Evina, Aviramova, Felixovej rodiny, alebo aj mikro-linka ohľadom Silvie. Aj celková záhada, že čo je Mesiáš vlastne zač. Je to naozaj mesiáš? Alebo sa tu jedná o komplikovaný plán na rozvrátenie svetového poriadku? Problémom je, že tých epizód je veľa a deju chýba nejaká dynamika. Nehovorím akcia, ale dynamika. Celý čas som mal pocit vlečenia sa, v tom negatívnom zmysle slova. Čo je škoda. Potešil ma ale koniec. Ukončili to lepšie, ako keby som čakal. Možno nejaké posledné minúty by som odstrihol, ale čo už. ()

zjs

Málo kdo pochopil a pozorně poslouchal. I když tam máte hlavní postavu, tak důležité jsou ty vedlejší, což sama hlavní postava říká. Ale někomu nepomůže ani to. Sledovat ty vedlejší postavy, jak se jim rozpadne svět té jejich jediné pravdy, to je zažitek. Ten scénář poskytuje hodně věcí k zamyšlení, ale opět jak sama hlavní postava říká, nikdo tvé kroky nepovede, to je na tobě. Je to složité téma a je zpracováno tak, aby bavilo a to funguje. ()

DarkViper

Já musím dát 4 hvězdy. Protože si myslím, že to má obří potenciál a nechápu proč to netflix zastřihl :D Nebo možná chápu :D No jako má to něco do sebe a podle mě i když se člověk ztotožňuje s jakoukoliv vírou. Jeden takovej chlápek co by fakt věděl, by to mohl všem dost zavařit. Pak by lidem co vraždili ve jménu boha, půlka naší historie a mnoho dalších věcí z dějepisu nebylo tak dobře obhájitelné, když by lidi zjistili, že výklad toho co si myslí bůh nebyla pravda, nebo hůř, že to bylo naprosto zcestné. Jak řekl, někdo chytrej nebylo víc lidí zabito na světě v jiným jméně než ve jméně boha. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)