Smrt nás spojí

• USA Dead to Me
USA, (2019–2022), 15 h 44 min (Minutáž: 27–39 min)

Tvorcovia:

Liz Feldman

Hudba:

Adam Blau

Christina Applegate, Linda Cardellini, Max Jenkins, James Marsden, Luke Roessler, Sam McCarthy, Keong Sim, Edward Asner, Telma Hopkins (viac)

Výbušná vdova pátrající po řidiči, který srazil jejího manžela a ujel, se spřátelí s excentrickou optimistkou, která tak trochu něco skrývá. (Netflix)

Recenzie používateľa Arkagas1989 k tomuto seriálu (2)

Smrt nás spojí (2019)

Její život byl normální - práce realitní makléřky, manžel a dvě děti. Jednoho dne ale po velmi ostré hádce vyhodí svého manžela z domu a ten je následně sražen autem v zatáčce a díky tomu, že viník ujel na místě umírá. Jen v podání Christiny Applegate se tak rozhodně vypátrat viníka sama, ale nemůže spát, nemůže normálně fungovat a tak se rozhodne pro terapeutická setkání. Zde poznává Judy - ženu, která tvrdí, že její snoubenec zemřel také. A Jen si s ní rozumí. Judy ale trápí úplně něco jiného a když Jen přijde na to, že její snoubenec je stále naživu, ztropí scénu a je odhodlaná ji zničit. Místo toho se nakonec ale usmíří, a Judy, která přespává v domově důchodců, kde pracuje se stěhuje do zahradního domku k Jen. A tady příběh začíná. Je to neotřelé drama, úsměvná a smutná komedie v jednom, u které se ale rozhodně nebudete nudit. Herecké výkony Christiny Applegate a Lindy Carnellini jsou tu naprosto dokonalé. A název smrt nás spojí je více než všeříkající. Protože smrti je tady také dostatek. Seriál je určený primárně ženám, ale myslím, že se u něj nebudou nudit ani muži. Je to svižné, dramatické, vtipné a stopáž jednoho dílu okolo 30 min je skvělá. Prozatím jsou venku dvě řady, další dvě jsou v procesu natáčení. Seriál mi pustila má 13 letá dcera s tím, že se na něj dívá a mohl by se mi líbit, nutno uznat, že už zná můj vkus :-D ()

Série 3 (2022) (S03)

Dlouho jsem se netěšila na ukončení seriálu tak jako tady. Smrt nás spojí jsem v lockdownu našla spíš náhodně a koukaly jsme na to celá rodina (já, moje máma a dcera) a musím říct, že mě to bavilo jak dlouho nic. Ukončení série se povedlo, je to nenásilné a obdivuju Christinu Applegate, která do natáčení šla i přes svou zákeřnou nemoc. Je vidět, že s ní bojuje, ale vše odehrála skvěle a na jedničku a já před ní smekám.  Roztroušená skleróza je nemoc, která by existovat neměla a bohužel to dokazuje jen to, že se nevyhýbá nikomu a i herci jsou jen lidi. Párkrát jsem zamáčkla slzu a je škoda, že další série musely být ukončeny. Na druhou stranu, takhle si to člověk užije na maximum. ()