Smrt nás spojí

• USA Dead to Me
USA, (2019–2022), 15 h 44 min (Minutáž: 27–39 min)

Tvorcovia:

Liz Feldman

Hudba:

Adam Blau

Christina Applegate, Linda Cardellini, Max Jenkins, James Marsden, Luke Roessler, Sam McCarthy, Keong Sim, Edward Asner, Telma Hopkins (viac)

Výbušná vdova pátrající po řidiči, který srazil jejího manžela a ujel, se spřátelí s excentrickou optimistkou, která tak trochu něco skrývá. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (22)

Série 1 (2019) (S01)

Po první sezóně můžu s klidem prohlásit, že to ty ženy natočily docela dobře, jen mě trochu mrzí, že neudržely po celou dobu vysokou kvalitu. V polovině řady totiž přišel podivný kvalitativní propad (alespoň podle mého názoru), pak se naštěstí všechno zase srovnalo, takže jsem se v závěru mohl opět dobře bavit. Christina Applegate byla ve své roli výborná (ale já ji dlouhodobě můžu), Linda Cardellini nezůstávala pozadu (místy mě dokonce bavila i víc), a za mě tak byla prní série povedenou záležitostí. ()

Pilotní díl (2019) (S01E01)

Tradiční seznámení s postavami a uvedení do děje= tradiční hodnocení. Nikterak mě nerozhodil ženský pohled na věc, já ho naopak vítám a docela slušně jsem se bavil, jen mi tady chybělo to "něco", kvůli kterému bych mohl přidat hvězdičku (nebo dvě). Jako rozjezd slušné, ale budu doufat ve větší nápor na bránici. ()

Možná jsem šílená (2019) (S01E02)

Původně jsem doufal, že ve druhé epizodě dostanu větší porci humoru, ale mám pocit, že tvůrci vsadili spíše na drama. Humor tady byl spíše hořký, ale dramatická linka fungovala výborně. Každopádně můžu pochválit obě představitelky hlavních rolí za předvedené výkony. ()

Je to všechno moje vina (2019) (S01E03)

Za jiných okolností bych si při hodnocení vystačil se čtyřmi hvězdičkami, ale vzpomínková akce/ oslava narozenin se vším, co k ní patřilo, byla takovým bizárkem, že jsem tam ten pátý kousek musel přihodit. Zatím to byla epizoda, u níž jsem se zasmál nejvíc a závěr byl pěknou třešničkou na dortu:-) ()

Nemůžu to vzít zpět (2019) (S01E04)

V předchozí epizodě proběhla "bujará" oslava narozenin mrtvého Teda, tentokrát mě mocně bavilo seznámení s bambi88. Kdyby tenhle seriál točil muž, nemohl by být tak vtipný, tuhle emoční sinusoidu by neukočíroval. No, Amerika je Amerika, u nás by musela bambi kromě vztahu se ženáčem vysvětlovat i vztah k extrémismu:-) ()

Musím pryč (2019) (S01E05)

Pátá epizoda mě zklamala. Z výjezdu do Palm Springs se určitě dalo vytěžit víc, protože mě natěšilo už jen to užasné pojmenování jednotlivých workshopů. Připravil jsem se na těžký nápor na bránici a ono skoro nic nepřišlo. Tvůrci využili tento díl hlavně pro doplnění politicky korektní sestavy, takže kromě Asiata a gaye máme nově i černocha. Ještě by to chtělo mrzáka, abych se necítil být diskriminován. ()

Můj bože (2019) (S01E06)

Zpočátku jsem byl při hodnocení jednotlivých epizod spíše opatrnější, pak jsem se trochu rozšoupl, a teď to vypadá, že tvůrci udělali všechno pro to, abych mohl hvězdičky trochu pošetřit. Tento díl mě svým dějem určitě nikterak nestrhl, oba synové byli na pěst a nebýt ujeté Shandy, asi bych se moc nezasmál. ()

To zvládnu (2019) (S01E07)

Hmmm, tak to už byla třetí epizoda ze tří, které jsem si dnes odpoledne pustil a která mě zrovna dvakrát nenadchla. Po čtvrtém dílu začala zábavná část seriálu jaksi uvadat. Přitom zrovna tady měli tvůrci šanci, aby to parádně rozjeli s rozbrušovačkou, bohužel, tato možnost zůstala hanebně nevyužita. ()

Zkus mě zastavit (2019) (S01E08)

Konečně jsem měl zase jednou pocit, že se mě tvůrčí kolektiv rozhodl i pobavit. Osmá epizoda byla svým nenápadným způsobem docela zábavná, velký podíl "viny" za tento výsledek nese Linda Cardellini. Její Judy mezi těmi mlýnskými kameny dělala, co mohla:-) ()

Budu upřímná (2019) (S01E09)

Původně jsem devátou epizodu ohodnotil čtyřmi kousky, ale nakonec jsem přidal i ten pátý. Tvůrcům seriálu se totiž podařilo do třiceti minut dostat slušnou porci humoru, a ještě jim zbylo dost času na kvalitní dramatickou zápletku. Tohle nebyla ztracená půlhodinka. ()

Musíš jít (2019) (S01E10)

Předposlední epizodu první sezóny jsem pochválil, ale finální díl se mi zdál být ještě lepší. Ani tentokrát se nešetřilo humorem (bavilo mě hlavně Jenino posezení u bazénu se sousedkou), dramatická linka za tou vtipnou nikterak nezaostala, takže šlo o kvalitní rozloučení s první řadou. ()

Série 2 (2020) (S02)

Druhá sezóna mě bavila přece jen o něco víc než její předchůdkyně. O humor v ní nebyla nouze, dramatická linka byla sice možná o něco málo slabší, ale celek na mě fungoval lépe. Linda Cardellini u mě tentokrát svým hereckým výkonem už zcela jasně překonala Christinu Applegate, čímž nechci ani naznačit, že by druhá jmenovaná nehrála výborně. Snad se dožiju i třetí řady. ()

Víš, cos udělala (2020) (S02E01)

Úvodní epizodu první sezóny jsem zrovna nepochválil, druhá řada pro mě začala mnohem lépe. Drama se tentokrát příliš nekonalo, o to víc jsem se ale mohl zasmát. Myslím si, že stopáž je pro tento seriál ideální, než by se mohli tvůrci začít utápět ve zbytečných scénách, je konec, a já se alespoň nedočkám zklamání z vaty. ()

Kde vězíš (2020) (S02E02)

Sice mě nepotěšila poněkud zoufalá recyklace Jamese Marsdena, tohle bylo fakt hodně laciné, ale pořád víc se bavím tím, jak dobře funguje jakási chemie mezi Christinou Applegate a Lindou Cardellini. Tato dvojice se tvůrcům seriálu opravdu povedla a já se zatím rozhodně nenudím. ()

Takhle nemůžeš žít (2020) (S02E03)

Třetí epizoda byla proti předchozím dílům o poznání slabší, když se to tak vezme, vlastně se ani nic nestalo. Potíže s mrazákem by se daly stlačit do slušné pětiminutovky a zbytek by se dal vynechat úplně. Děj byl o ničem, takže na mě fungovaly jen herecké výkony ústřední dvojice a potěšil mě návrat Shandy. Konečně dítě, které bych si dokázal oblíbit. ()

Mezi námi dvěma (2020) (S02E04)

Po slabé předchozí epizodě se tvůrkyně seriálu zřejmě vzájemně propleskly, čímž se dostaly z mrazákové smyčky a nechaly v ději čtvrtého dílu mizet těla, zabíjet ptáčky a nacházet sousedy v podivných situacích. Nezapomněly do toho všeho přidat slušnou dávku humoru, a hned je z toho lepší hodnocení. Shandy rulezz! ()

Za to všechno platíš (2020) (S02E05)

Další z epizod, které se zařadily mezi ty povedené záležitosti. Nemůžu si pomoct, ale pokud se tvůrkyním seriálu něco opravdu daří, tak jsou to rozhovory mezi pozůstalými a vrahy jejich blízkých, ty mě asi neomrzí. Zatím jsem se sezónou vcelku spokojen. ()

Nemusíš (2020) (S02E06)

Šestá epizoda pro mě byla ještě vtipnější než předchozí díl. Drama tentokrát spíše jen nesměle nakukovalo zpoza rohu a prostor dostal hlavně humor (ten jasně patrný i ten skrytý). Jak už jsem vícekrát napsal, na dva roztoužené samečky se mi nedívá vůbec dobře, k lesbičkám mám ale vztah veskrze kladný, takže jsem se nemusel nikterak překonávat a kvůli závěru jsem si smíchy poprskal monitor. ()

Nemáš ani tušení (2020) (S02E07)

Na můj vkus přinesla sedmá epizoda příliš mnoho rozjímání říznutého vírou a příliš mnoho smutnění na pláži, což jí lehce ubralo na atraktivitě, na druhou stranu ale přišla i se zajímavým dějem a dobrým humorem. Pořád víc mě baví ta paní, která má kupodivu stále stejný účes a jsem rád, že jsem zase po čase viděl Frances Conroy. ()

Musela jsi to být ty (2020) (S02E08)

Osmá epizoda mě tedy nadšením zrovna nenaplnila, na můj vkus tady bylo až příliš mnoho schodů a rozchodů, a to všechno na úkor jinak fungujícího příběhu. Pozitivem i tentokrát zůstala vysoce negativní detektiv Perez, která mě díky své permanentní nabroušenosti vždycky pobaví. ()