Monster Hunter: Lov sa začína

• Slovensko Monster Hunter (viac)

Za hranicou nášho sveta leží iná dimenzia, v ktorej vládnu zúrivé a nebezpečné monštrá. Keď sa do tohto sveta dostane poručíčka Artemis (Milla Jovovich) so svojou elitnou jednotkou, začne sa boj o holý život. V snahe vrátiť sa domov sa spoja so záhadným lovcom (Tony Jaa), ktorého zručnosti a skúsenosti sú pre prežitie v nehostinnej zemi viac než užitočné. Tím bojovníkov tak musí odvracať nespočetné útoky zákerných príšer a zároveň nájsť cestu domov. (Itafilm)

ARI50

No sice jenom 5 potvor a ta poslední jen na vteřinu, tak to bylo úžasné. Je těžké narvat do filmu víc věcí. Tohle by se hodilo jako seriál, ale doufám že se dočkáme pokračování. Herci skvělý, příběh rychlí ale skvělý. Hudba v pohodě, pár drobností bych tam našel ale skvělá bitva, já si myslím te se to hodně podařilo. Příběh se měl mnohem více rozebrat což je škoda, ale nevadí tyhle potvory se mi prostě líbily. ()

Chrustyn

Přestože má film vše co mi u Paul W.S. Andersona vadí (hlavně ve všech Resident Evilech od 4 dílů) zde mi to ze záhadného důvodu sedlo. Opět je to hodně volná adaptace konzolové/PC série, která má se svou předlohou pramálo společného (našel jsem monstra a kočičí kuchaře) zvlášť co se týká použitého prostředí pouště (hra má rozmanité exteriéry od hustých pralesů, po všemožné hory) ale tentokrát mi to nevadilo. Milla je jako vždy hrozná, Tony pouze skáče a střílí z luku, ale film má parádní tempo, překvapivě povedenou vizuální stránku a pokud se tomu divák přizpůsobí, vypne mozek a přežije herce a jejich dialogy, nic mu nebrání se u filmu pobavit podobně jako u jiných tupých blockbusterů. Po druhém shlédnutí na UHD přidávám hvězdu navíc. Monster Hunter je větší blockuster, než by se mohlo zdát a vychytat pár otravných chyb a mohla to být velká paráda. P.S. z filmových Resident Evilu se mi líbí jen první díl ()

silentname

Po "finálnom Resident Evil fiasku" som začal vyzdvihovať názor, že by sa mali nájsť nejakí kompetentní ľudia a držať od kamery Paula W.S. Andersona čo najďalej. Lebo natočil jeden z najhorších filmov, čo som mal kedy možnosť vidieť. Takže čo prináša vo svojom novom videohernom projekte "Monster Hunter"? Popravde, toto je síce v realite zlý film, ale je minimálne celkom zábavný. Tentokrát ma Anderson svojimi schopnosťami nefrustroval do miery, že by som ho nechal upáliť. Namiesto toho nám servíruje svoj klasický digi bordel podľa videohier so svojou manželkou "ultimátnou akčnou hrdinkou planéty Zem" Milou Jovovich. No tento film má pár aspektov, ktoré ho zdvihajú. V prvom rade Jovovich mi tu neprišla otravná ako v niektorých jej posledných projektoch. Dokonca v úvodných častiach keď sa bude brániť proti nočným pavúkom mala v očiach aj nejaké reálne emócie a strach. A už len to z nej robí lepšiu hrdinku ako bola perfektná a nezastaviteľná Alice. Dizajny monstier sú celkom dobré a súboje majú aj nejakú tú úroveň. Síce je tu samozrejme kopec prestrihov, no minimálne ma to bavilo sledova a necítil som napínanie v žalúdku. Spôsoby boja s monstrami sú celkom zaujímavé a keď naša ústredná dvojica konečne spojí sily, film začne byť aj celkom zaujímavý. O ostatných postavách toho moc nevieme a nejako asi ani nepotrebujeme. Ale keď si čata spolu spieva ich skladbu, tak tam niečo je. Efekty sú celkom obstojné. Vyzerá to lepšie ako jeho posledné filmy. Uznávam. No strih je stále rovnako šialený a vďaka tomu akčné scénky nemajú moc charakter, vieme ako dopadnú všetci ostatní vojaci vo filme a záver samozrejme indikuje pokračovanie, ktoré bude asi oveľa veľkolepejšie než naposledy. Možno by si film zaslúžil reálne ísť o nejaký stupeň nižšie. Pretože nemôžem o tomto povedať, že ide o kvalitný zážitok a ani priemerný. Ale nakoľko som sa bavil a nakoľko Anderson v mojich očiach po poslednom fiasku išiel jednoznačne vpred, tak mu dám o jeden bod viac, ako by som možno dal normálne. Každopádne odporúčam len fanúšikom Andersona a podobných digitálnych akčných kúskov. Tí si to užijú. Hodnotenie: C ()

Tom Hardy

Film zvrtaný skoro na všech frontách. Nelze tomu upřít produkční péči, protože monstra jsou fajn a celkově vizuál nesmrdí laciností. Ale ten zbytek. Příběh na půl strany, kde se hlavní hrdinové dávají dohromady tak toporně, že kdyby v určité chvíli jeden před druhým začal stepovat a proto by se stali bff, nikoho by to nepřekvapilo (rozhodně ne víc, než co Anderson jako scenárista ve filmu předvádí). Postav málo a i tak je vůbec nepoznáme, nechápeme, nepůsobí lidsky. Snaha nahradit charakterizaci ikonickými postoji zase padá s Andersonovou neschopností nějak smysluplně vyprávět příběh, ať už dějem nebo obrazem. Je to docela rychlé, ale bez spádu a v rámci dynamiky skoro atakující záporné hodnoty. Drak trhající letadlu křídla, to jediné mi utkvělo v paměti. Zbytek je jakousi snahou o navázání na jednoduchost Mortal Kombat, tehdy se ale ještě Anderson netopil v mizerných zpomalovačkách a jeho filmy nestříhal Doobie White, který nemá ani základní cit pro nějaké tempo. Milla na to pořád ještě má, ale ať to příště není v rodině. Spolupráce s manželem jí už evidentně nesvědčí. 30% ()

Anderton

Monster- Robinson Crusoe- Hunter je poctivé osemdesiatkové béčko, ktoré sa sem dostalo vďaka pôsobeniu temnej veže z paralelného sveta a cestou sa zabalilo do digitálnych trikov. Neviem, čo je hra zač, ale asi všetky vykrádačky treba pripísať na jej vrub. Mila a Tony bojujú proti monštrám čisto v Legolasovskom štýle vo svete Pitch Black, aby sa dostali cez Pandoru až do Mordoru. No a keďže sa musí niečo odohrávať aj v našom svete, tak si na záver spomenieme aj na Kráľovstvo ohňa. Nebyť tej ultradementnej mačky, táto trojka z piatich by bola myslená relatívne pozitívne. ()

• V čase okolo 1:00:20 se mění pozice „Diabla“ vůči převrácenému HMMWV. Když se z něj Artemis (Milla Jovovich) plazí, „Diablo“ je hned z druhé strany a dotýká se ho, v dalším stihu je ale asi 30 m daleko. (Globus_Jirka)
  • Po závěrečných titulcích je možné zhlédnout ještě jednu scénu, která odkazuje na případné pokračování. (Will_X)

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (viac)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (viac)