Tate no júša no nariagari

• Japonsko 盾の勇者の成り上がり (viac)
Japonsko, (2019–2025), 25 h 10 min (Minutáž: 24–46 min)

Predloha:

Jusagi Aneko (komiks)

Hudba:

Kevin Penkin

Kaito Išikawa, Asami Seto, Rina Hidaka, Jošicugu Macuoka, Jošitaka Jamaja, Maaja Učida, Sarah Emi Bridcutt, Jutaka Nakano, Hiroki Jasumoto, Jošino Aojama (viac)

Naofumi byl obyčejný dvacetiletý student a otaku, dokud jednou nevzal do ruky tu proklatou knihu... Příběh z fantasy světa o 4 hrdinech, z nichž každý vládne jedním mocným předmětem - mečem, kopím, lukem a štítem, které mají zastavit strašlivé vlny monster, pravidelně se valící na ubohé obyvatele království. Přesně sem byl Naofumi přenesen, aby se stal jedním z vyvolených - hrdinou se štítem. Štít však nedokáže zabíjet monstra, a tak je Naofumi již od začátku považován za toho nejpodřadnějšího z hrdinů a do jeho doprovodu na epickém dobrodružství za nabráním zkušeností se nechce nikdo přidat, kromě jedné mladé a krásné dobrovolnice. Tato dívka však hned první noci Noafumiho okrade o veškerý majetek a ještě ho veřejně obviní, že ji zneuctil! Navíc se ukáže, že je dcerou samotného krále, a tak o jejích slovech nikdo ani na okamžik nepochybuje. Chlapcova reputace nemůže být horší, nyní není brán jen jako podřadný hrdina, ale i jako kriminálník. Ovšem díky tomu, že je jedním z hrdinů, není možné, aby byl vrácen do svého světa, nebo byl zavřen do vězení, dokud nebude poražena poslední vlna monster a pohroma neskončí. Tak je Naofumi odkázán jen na sebe, všichni v království znají jeho údajná provinění a nikdo mu tak nechce nabídnout pomocnou ruku. Štít sám o sobě nedokáže zabíjet monstra a tedy Naofumi tuší, že sám nemá v tomto světě šanci, ovšem nehodlá tu již nikdy nikomu věřit, a tak se nechá zlákat nabídkou zdejšího trhu s otroky... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (53)

Seija kessen (2019) (S01E20)

Divnej souboj s papežem. Šťítonošovy OP schopnosti vyžadují velké oběti. ()

Naofumi no gaisen (2019) (S01E21)

Poražení církve, soud s padouchy. Konec dobrý, všechno dobré. ()

Júša kaigi (2019) (S01E22)

Volnější díl. Zbabraná párty a i porada. Rozloučení s mrtvými a příprava na nová dobrodružství. ()

Cal Mira-tó (2019) (S01E23)

Nová lokace. Noví známí. Prezentace plavek. ()

Isekai no šugoša (2019) (S01E24)

A jsme tam kde jsme byli. To se všichni snaží zachránit svůj svět? A kdo je teda ten špatnej? ()

Tate no júša no nariagari (2019) (S01E25)

Ukončení první řady s tím, že nikdo nevyhrál ani neprohrál. Šťítový hrdina si ale výrazně pomohl. ()

Season 2 (2022) (S02)

Začátek hodně slabý. Pozdější restart a tím spojené nové levelení a získávání schopností seriál nakopl. Závěr byl ale zase slabý. Tento seriál je zajímavý jen pokud se objevují nové dovednosti a učí nové věci. Příběh o boji s vlnami je naprosto o ničem. A chybí zde také ta šikana hrdiny z první řady. ()

Arata na hókó (2022) (S02E01)

Nijak zajímavý díl, který oproti předešlé řadě poskočil v čase, ale moc se nezměnilo. Jen nový záporák. ()

Reiki no ašiato (2022) (S02E02)

CO tohle bylo za epizodu? Debata ve stanu. Nějaká želví šlapka a příprava na boj. ()

Jureru daiči (2022) (S02E03)

Trapný souboj se želvou. Plno mrtvých, ale bitva taková divná, bez větších emocí. ()

Mučú no iseki (2022) (S02E04)

Něco z minulosti té zelenovlasé plaché dívky. Výprava na záda želvy a hledání jejího tajemství. Kromě úvahy co kadí někdo, kdo jí duše nic zajímavého. ()

Ost hórai (2022) (S02E05)

Putování želvou na setkání s novým padouchem co želvu ovládá. Nuda. ()

Okkake (2022) (S02E06)

Souboj s padouchem a zničení želvy. Probuzení síly zelenovlasé a příslib nového dobrodružství v novém světě. ()

Mugenmeikjú (2022) (S02E07)

Nový svět, který je jen past. Nová postava, co je stará lolita. A bugování hry. ()

Juki no wakare (2022) (S02E08)

Nové mě sto a plán dalšího pokračování se změní v past jak nasrat štítového hrdinu. ()

Hamingu Fērī (2022) (S02E09)

Záchrana Fioly. Tvorba nového peta, ke kterému se moc dobře nechovají. ()

Katana no júša (2022) (S02E10)

Pěkný díl. Mohl být jen více emotivní. Zbraň si vybrala svého majitele a majitelka svého páníčka. ()

Kizuna (2022) (S02E11)

Souboj s novu postavou s vymytým mozkem. Úprava vybavení a příchod vlny. ()

Tatakau rijú (2022) (S02E12)

Porážka padoucha, který nakonec nic nepředvedl a loučení s novým světem. ()

Cuioku no kenka (2022) (S02E13)

Naprosto zbytečná epizoda. O nakupování, o pobytu ve vězení a o páření s páníčkem. ()