Tate no júša no nariagari

• Japonsko 盾の勇者の成り上がり (viac)
Japonsko, (2019–2025), 25 h 10 min (Minutáž: 24–46 min)

Predloha:

Jusagi Aneko (komiks)

Hudba:

Kevin Penkin

Kaito Išikawa, Asami Seto, Rina Hidaka, Jošicugu Macuoka, Jošitaka Jamaja, Maaja Učida, Sarah Emi Bridcutt, Jutaka Nakano, Hiroki Jasumoto, Jošino Aojama (viac)

Naofumi byl obyčejný dvacetiletý student a otaku, dokud jednou nevzal do ruky tu proklatou knihu... Příběh z fantasy světa o 4 hrdinech, z nichž každý vládne jedním mocným předmětem - mečem, kopím, lukem a štítem, které mají zastavit strašlivé vlny monster, pravidelně se valící na ubohé obyvatele království. Přesně sem byl Naofumi přenesen, aby se stal jedním z vyvolených - hrdinou se štítem. Štít však nedokáže zabíjet monstra, a tak je Naofumi již od začátku považován za toho nejpodřadnějšího z hrdinů a do jeho doprovodu na epickém dobrodružství za nabráním zkušeností se nechce nikdo přidat, kromě jedné mladé a krásné dobrovolnice. Tato dívka však hned první noci Noafumiho okrade o veškerý majetek a ještě ho veřejně obviní, že ji zneuctil! Navíc se ukáže, že je dcerou samotného krále, a tak o jejích slovech nikdo ani na okamžik nepochybuje. Chlapcova reputace nemůže být horší, nyní není brán jen jako podřadný hrdina, ale i jako kriminálník. Ovšem díky tomu, že je jedním z hrdinů, není možné, aby byl vrácen do svého světa, nebo byl zavřen do vězení, dokud nebude poražena poslední vlna monster a pohroma neskončí. Tak je Naofumi odkázán jen na sebe, všichni v království znají jeho údajná provinění a nikdo mu tak nechce nabídnout pomocnou ruku. Štít sám o sobě nedokáže zabíjet monstra a tedy Naofumi tuší, že sám nemá v tomto světě šanci, ovšem nehodlá tu již nikdy nikomu věřit, a tak se nechá zlákat nabídkou zdejšího trhu s otroky... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (53)

Tate no júša no nariagari (2018)

Aby to byla špica, chce to lepší hudbu. Postavy jsou fajn. Animace taky. A taky tomu chybí lepší příběh. Nejvíce mě bavilo to putování a obětování světa. Jako v klasické MMO. ()

Tate no júša (2019) (S01E01)

Pomaloučký zozjezd, ale má to něco do sebe. Další forma Sword Art Online. Hlavní hrdina pln ideálů a dobrá od kosti je sprostě podveden a na první pohled si jej našla temná strana. Jinak za vším špatným, hledej ženskou. Navíc na něj vyšla nejzbytečnější "zbraň". ()

Dorei no šódžo (2019) (S01E02)

Tak hrdina si vybral nového společníka. Odpad jako je on sám. Nečlověka otroka. Samozřejmě roztomilou holku, jak jinak. Hrozný padouch. :) ()

Saijaku no nami (2019) (S01E03)

Hlavní hrdina si na svou stranu začíná získávat pár vesničanu a vojáků. Ačkoli ve očích všech je k ničemu, někteří cítí, že bojuje za ně a nemyslí je na sebe. ()

Akacuki no komori uta (2019) (S01E04)

Lolita mu vyrostla. Souboj by zajímavý. Dvakrát silnější protivník zostuzen, ale celý dvůr to vidí jinak. ()

Filo (2019) (S01E05)

Další podvodný souboj ze strany tý potvory princezny. Tentokrát závod. A nový otrok do party. Nečekaně lolita. ()

Ataraší nakama (2019) (S01E06)

Zatímco ostatní hrdinové bojují. Náš štítonoš šije obleček na slepici. A přitom se učí nová řemesla. ()

Noroi no Tate (2019) (S01E08)

Díl slabší. Putování za obchodem a oprava škod po dalším hrdinovi. Zbraňová hrdinové umí jen zabíjet ale ne myslet jak se zdá. ()

Melty (2019) (S01E09)

Tak potkali další lolitu která se zbláznila do slepice. A na konci ji pořádně odbyli. ()

Konmei no naka de (2019) (S01E10)

Parta se rozšiřuje a štítonoš je jednou zase za dobráka. ()

Saijaku, futatabi (2019) (S01E11)

Šťít ukazuje svou moc všem zbylým hrdinům, ale pravý boj teprve začíná. ()

Šikkoku no ihóša (2019) (S01E12)

Takže hrdinové jsou proti finálnímu bossovi úplný sračky. A pak to vypadá na další královskou zradu. ()

Tate no akuma (2019) (S01E13)

Hrdinové mají o kolečko míň, jinak není možné aby tu zradu neviděli. První princezna je pořádná svině. Nový člen do party. ()

Kesenai kioku (2019) (S01E14)

Cesta pryč ze země s osvobozování princezny. ()

Raphtalia (2019) (S01E15)

Dokážu si tuto epizodu představit ještě smutnější. Vzpomínky a pátrání po přítelkyní Raphtalie z dětství ()

Filolial no džoó (2019) (S01E16)

Boj se superpříšerou a setká se slepičí superkrálovnou. ()

Cumugareru jakusoku (2019) (S01E17)

Udobření s královnou, ale jinak se děj nikam moc neposunul. ()

Curanaru inbó (2019) (S01E18)

Tak tady se to nějak zkomplikovalo? Kdo je tedy padouch? I ta mrcha princezna je u těch dobrých? To se mě nezdá. ()

Šisei júša (2019) (S01E19)

Hrdinové poprvé pospolu a připravují se na bitvu s církví. ()