Policajný dôstojník z Philadelphie bojuje s celoživotnou posadnutosťou, aby vystopoval tajomného sériového vraha, ktorého zločiny vzdorujú vysvetleniu. (dixx)

JASON_X

Produkce Netflixu mi dělá radost. Tohle scífko byla mnohem kvalitnější záležitost než jsem čekal. S dobrým nápadem, se zajímavým časovým paradoxem, s dobře vystavěným dějem, který diváka udrží v napětí a nejistotě (nebo aspoň ve zvědavosti) až téměř do konce a ve své kategorii i s dobrými triky. A to jsem si přitom ze začátku myslel, že půjde o nějakou slabomyslnější verzi Lethal Weaponů, protože ti dva fízli se zjevně moc moc chtěli podobat Gibsonovi a Gloverovi. Něco mi v té zápletce sice nebylo úplně jasné, ale to přičítám tomu, že mám v hlavě bramboračku, scénárista to měl tutově dobře dotažený a vyšpekulovaný. Otrávily mě leda nějaké ty (dnes už takřka povinné) tóny hrané na strunu kritiky bělošského rasismu, tvůrci asi nemají rádi Trumpa, a tak se snažili vlézt do zadku americké obdobě našich kavárenských pravdoláskařů. ()

Figu

Budu opakovat několik zdejších týpků... Začátek plnej potenciálu, akce, napětí a strachu z neznáma. Jakmile se začlo poskakovat o devítiletí, šel film ke dnu. Čím víc devítek, tím větší hovno. Nejhorší je, že se na to hovno neustále nabalovaly další, takže se netřeba divit, že na závěr nám tvůrci měsíčního světla předhodili maxi hovno! V tomhle případě, kdyby se chtělo míň jak moc, udělalo by se daleko líp! Bohužel 45% ()

Tosi

A zase cestování časem.... Film vypráví příběh dvěma směry, vždy v devítiletejch intervalech a začíná koncem, kterej se nakonec nestane. Tak jak se tady kroutily detektivní a scifi žánr dohromady, občas jsem se kroutil i já, ale natočený to bylo zajímavým způsobem a nuda nehrozila. Film si užije svůj týden slávy a pak zmizí do zapomnění. Tři a půl. ()

theSaint

Pointa filmu je zcela upside down, jelikož tvůrci v podstatě propagují to, proti čemu v jádru brojí. Názorově zcela zcestné a jakési mylné přesvědčení o "vyšším dobru" se nedostavilo. Řemeslně vůbec ne špatné, atmosféra první poloviny ucházející- těšil jsem se na starou dobrou noir krimi a dostal jsem rádoby morální apel na "right thinking" (jaká to ironie). Zahozený a nevyužitý potenciál prvních 40min dost zamrzí- role Boydovy v pršiplášti ala Blade Runner sedla. Ale jinak nepochybuji, že praví "demokraté" u závěrečné pointy chrochtali blahem. ()

drozdy1

Musím uznat, že jsem mile překvapený, protože zdejší hodnocení, je docela průměrné a ani komentáře uživatelů se nijak neliší. Nicméně mne zaujal trailer a po delší době jsem měl už fakt docela chuť na nějakou ponurou a mysteriózní podívanou. A v první části příběhu jsem opravdu chrochtal blahem. Hned z nájezdu vás uchvátí atmosféra jako střižená z devadesátkových detektivek. První polovina snímku si prakticky vyžádala moji nepřetržitou pozornost a měla parádní tempo. To se bohužel nedá říci o polovině druhé. Ta razantně sundává nohu z plynu, dost přešlapuje na místě a má málo co říct. To se nezmění ani ve finále, kdy jsem si myslel, že příběh vytáhne nějaké poslední eso z rukávu. Místo toho snímek skončil twistem, který nenadchl ani neurazil. Boyd Holbrook je v hlavní roli přesvědčivý a spolehlivě dokáže utáhnout celý film. S hodnocením jsem dost váhal. Zejména druhá půle je sice dobře natočená, ale dosti průměrná podívaná. Ale za tu mistrovsky vtahující podívanou, v první polovině, to na tu čtvrtou hvězdu dá. Hodnocení:70%. ()

• Lockova (Boyd Holbrook) manželka nosí v úvodných scénach tričko s nápisom Pottstown. Režisér Jim Mickle sa narodil v meste Pottstowne v Pensylvánii. (m.a.t.o.)
  • Na začiatku, v roku 1988, počúvajú Locke (Boyd Holbrook) a Maddox (Bokeem Woodbine) v rádiu komentár basketbalového zápasu. Hlásateľ hovorí, že Philadelphia prehrala s Atlantou 103:101. Zápas medzí týmito tímami s rovnakým výsledkom sa konal 14. apríla 1988. (m.a.t.o.)
  • V 40. minúte je vidieť vnútro obchodu s potravinami s americkými vlajkami a filadelfskými novinami. Potom sa záber presunie na pohľad na obchod so zmiešaným tovarom na druhej strane ulice, Jamestown Milk. Ide o torontský obchod na ulici Parliament Street neďaleko ulice Wellesley. Následná návšteva cintorína Lockom (Boyd Holbrook) s jeho dcérou sa natáčala o niekoľko blokov ďalej. (m.a.t.o.)