Flego

Originálne poňatá známa rozprávka bratislavského televízneho štúdia ČST. Triky sú síce na úrovni vtedajších možností, spracovanie má však črty interaktívnosti, čo ho robí nevšedným. Druhé hodnotenie a prvá recenzia. ()

javlapippi

"A už sa nehnevaj, Mišenko náš zlatý, že ťa oberáme priam o unikáty." Netypické spracovanie klasickej rozprávky, ozvláštnené o najposlednejšie technické vynálezy ako magnetofón, vysávač alebo Meluzínou užívaný hasiaci prístroj. Maruška žije v paneláku s dobrou macochou a zlou nevlastnou sestrou. Fialky a jahody nezískava od mesiačikov, ktorí sa v hore venujú zborovému spevu a sledovaniu televízie, ale od mládežníckej mičurinskej stanice, ktorá ich zasiela po kozmických vlnách. Celé je to vo veršoch a ak sa nemýlim, jedná sa o inscenáciu hranú a vysielanú naživo, lebo som zachytil asi 2-3 brepty a občas niekto vykukne spoza kulís, keď nemá, čo by sa pri nakrúcaní dopredu a až následnom vysielaní asi vystrihlo. Účinkuje kopa hereckých legiend, aj keď niektoré viac divadelné, než filmové. Zaujímavé, ale skôr ako historická kuriozita než nejaký extra divácky zážitok. Tri sibírske jablká. ()