Adaptácia autobiografickej knihy známeho amerického spisovateľa Whitleyho Striebera o jeho údajných kontaktoch s mimozemšťanmi. Whitley Strieber ide so svojou rodinou a priateľmi na víkendovú chatu do hôr. Začnú sa diať podivné veci, sú to aktivity UFO? Whitleyho unesú a následne rieši strašnú dilemu - bol unesený, alebo sa zbláznil? Navštívi psychiatra, ktorý sa prostredníctvom hypnózy pokúša nájsť pravdu. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Je to dost slaba komedia. Zasmial som sa len parkrat. Pokial to mysleli ako seriozny horor, tak to je totalna katastrofa. Reziser vôbec nedokaze v ziadnej scene navodit pocit napätia a strachu ale len totalnej nudy. Z letargie ma vytrhli len sceny s mimozenstanmi. Tak trapne masky sa len tak nevidia a vysledkom je neskutocna sranda. Walken sa cely cas tvari zdesene z toho v akej srajde sa ocitol. Zvysok hercov nestoji za rec. Pri tomto filme sa môzu bat maximalne 5 rocne deti. Ale pravdepodobne aj tie sa budu valat od smiechu po zemi. 3/10. ()

tron

Z dnešného pohľadu predchodca Aktov X a (to najmä) Ohňa na nebesiach s Robertom T-1000 Patrickom. Veľa tomu podľa očakávaní dáva Christopher Walken (hoci tanec na konci bol naozaj už cez wtf čiaru), "príjemne" zlovestná atmosféra, dom v zasnežených lesoch a temné noci, počas ktorých prilietavajú oni (alebo možnože aj nie...?). V rámci možností pôsobivý hororový (?) sci-fi (?) triler. Po dobrom rozjazde sa to ku koncu nejako rozpadáva a začína to nudiť, ale s prižmúrenými očami to tie 3* s oškretými zelenými ušami sú. Podľa knihy Whitleyho Striebera (Billy, Vlci). Ten to zároveň aj produkoval. A hlavný hrdina sa volá presne ako on (wtf???). To, že je to vraj podľa skutočných udalostí (pána spisovateľa osobne!!!) komentovať nebudem. ()

Wacoslav1

Musím prohledat dům, něco tu je... Neskutečná schízárna. Kouknul jsem dneska po nějaký době na tenhle film a musím konstatovat, že neztratil vůbec nic ze své působivosti. Kdysi jsem na ukázkách od Intersonicu uchcával nad tím pekelným trailerem a říkal jsem si kurva tohle musím vidět! Bohužel když jsem to viděl prvně, tak můj náctiletý mozek nebyl způsobilý toto psycho pobrat ani patřičně docenit, ale teď musím konstatovat, že ta extrémně tísnivá atmosféra celýho snímku mně odrovnala a 5* nedám jenom proto, že jak už tu někdo napsal, tak autor předlohy co to měl prožít je spisovatel a tak se dá o té skutečné události úspěšně pochybovat. Každopádně Walken opět exceluje a dokazuje, že je pan herec.90% ()

Gary

Tak trošku nevím... Režisér Philippe Mora umí parádně natočit napětí i strach a dokázal mě přinutit, abych se bál. V případě určitých "stvoření či představ" jsem ale na rozpacích. Je to tak schválně ? Není tohle trapný ? Potom, co jsem mrknul do jeho filmografie, kde vidím Kvílení vlkodlaků 2 a 3, Žoldáka 2, rozhodnul jsem se, že to nejspíš občas zkrátka nezvládl. Christopher Walken je na tom tentokrát podobně. Někdy dokáže být maximálně uvěřitelný, občas je zase karikaturou sama sebe (uvidíte tady všechna jeho Wow, Boo, Bau a přemrštěné pohyby těla). Film je ale výrazný, strašidelný a nezaslouží si být odvržený. 70%. ()

Karamanlis

Prvá cca polhodina filmu je výborne mrazivá, čím viac však začnú byť vidiny hlavného hrdinu divákovi odhaľované, tým viac začne tento dojem ustupovať, navyše Walken svoju postavu miestami nepríjemne prehráva. Nemôžem si pomôcť, ale mimozemšťankovia vyzerali príliš komicky na to, aby dokázali desiť. Tvorcovia mali radšej vsadiť na strach z nevideného a v tomto duchu sa to snažiť nejako ukočírovať až do konca. Menej je niekedy viac... ()

• Autor knihy “Comunion“ Whitley Strieber sa nakrátko objaví vo filme ako muž, ktorý si prezerá obrazy v múzeu. (kongamato2)
  • Múzeum vo filme je v skutočnosti známe newyorské Whitney Museum. (kongamato2)
  • Film vznikl podle bestselleru Whitleye Striebera z roku 1987, který sepsal podle údajně vlastních zážitků. Právě tento román ukotvil v lidech představu mimozemšťanů jako malých šedivých bytostí s abnormálně velkou hlavou a černýma očima ve tvaru mandle. Do vydání knížky byli mimozemšťané v popisech unesených značně rozdílní. Malí šediví se sice objevili již dříve ve Spielbergových Blízkých setkáních, ovšem až po Spojení (v přesnějším překladu Společenství) se tato představa plně rozšířila a přetrvává dodnes. (Landauer)