Svet v plameňoch

• Česko Svět v plamenech (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 12 h 32 min (Minutáž: 56–59 min)

Tvorcovia:

Peter Bowker

Scenár:

Peter Bowker

Hudba:

Dan Jones

Helen Hunt, Jonah Hauer-King, Julia Brown, Yrsa Daley-Ward, Arthur Darvill, Parker Sawyers, Brian J. Smith, Radosław Kaim, Tomasz Kot, Lesley Manville (viac)

Svet v plameňoch je emocionálne pútavá dráma z obdobia prvého roka druhej svetovej vojny. Sleduje prelínajúce sa osudy obyčajných hrdinov v piatich krajinách sveta, ktorých každodenné životy poznačila vojna. Je to príbeh bez generálov a vodcov, len o ľuďoch, ktorí netúžia po ničom inom ako po normálnych, pokojných životoch. (RTVS)

rigby

Výborně natočený seriál s dobrým scénářem. Bohužel na druhou stranu je natočen až moc stravitelně, takže nic nového či nervy drásajícího divák neuvidí, jen známá klišé. Po válečných scénách to nakonec sklouzne do převládající telenovely. Je to prostě televize pro pohodový večer, aby měl člověk pocit, že se dívá na něco hodnotného. Nejvíc mi ovšem vadila zcela zbytečná postava teplého Afričana. A samozřejmě ten konec uprostřed akční scény, ten rozdejchávám ještě teď. Ale za mě jinak dobrý... 3+ ()

Kozlowski8

"Přinášíme srdceryvné drama mnoha příběhů z 2. světové války prostřednictvím životů běžných lidí ze všech stran válečného konfliktu". (Viasat). Kaleidoskop událostí napříč 2. světovou válkou a příběhů lidí různých národností, barvy pleti, náboženského vyznání a sexuální orientace. Podle mne tvůrci válčí na příliš mnoha frontách, s příliš mnoha postavami. Až se člověku z toho přeskakování - z Polska do Londýna, z Londýna do Paříže, z Paříže do Berlína, z Berlína do Belgie a nevím ještě kam - trochu točí hlava. A než si na všechny ty lidičky konečně trochu zvyknete, zjistíte, že další díl už není. Konec bez konce, bez nějakého vyústění, rozuzlení - jako když vypnete písničku po první sloce. První sloka této písničky za mnoho nestála. 45 %. ()

JanniV

Jaxe ten polský kluk dostal do Dunkirku??? Vždyť potkali Rusáky a najednou byli ve Francii! Co je to za nelogičnosti??? A černoši??? Gájové??? No jsem z toho trochu otrávený. ()

former odpad!

Nehodnotím seriál jako celek, protože jsem stěží dokoukal první díl. Je to absolutní brak zcela ignorující historická fakta (technika z pozdější doby, chování Němců první den války na úrovni jednotek Waffen-SS v roce 1944 na východní frontě apod.). Scénář psal někdo, kdo o tomto období četl jen v dějepisné účebnici pro základní školy. Kromě jedné pěkné Polky se tam nedá koukat vůbec na nic. Lidem, kteří potřebují mít dobro a zlo přesně vytyčené už tvůrci a také překombinované psychologie postav se to možná bude líbit, pro ostatní je to něco strašnýho. ()

Grotowski

Asi jsme každý viděli jiný seriál... (pro odsuzovatele a kritiky) Každé umělecké dílo je nutno hodnotit objektivně dle žánru, použitých vyjadřovacích prostředků, celkového výsledného tvaru a jeho účinku či dopadu na příjemce - koncového diváka. Haj Hou ()