Tentokrát nás pohádka ve znakovém jazyce zavede do podvodního světa. Vodník Fanda dělá svému vodnickému otci starosti. Je líný, o nic nedbá, rybník zarůstá a pustne. Jediné řešení je Fandu oženit. Ale jak? Na pomoc povolá vodnickou dohazovačku Kecku. Fanda ale obyčejnou vodnici odmítá, ožení se jedině s princeznou! Jak to Kecka zařídí, co za intriky bude muset vymyslet a jestli si Fanda nakonec skutečně vezme princeznu, to zatím neprozradíme. Jisté je, že i díky hlavním představitelům – v roli vodníka Fandy se objeví skvělý mim František Půlpán, Kecku si zahraje osvědčená komička Zlata Kurcová a sekundovat, coby vodnický otec, bude i další neslyšící herec Antonín Zralý – vás čeká veselá pohádka, která potěší nejen sluchově postižené děti a jejich rodiče, ale opět propojí i oba světy, neslyšících a slyšících lidí. Navazujeme tak na tradici vánočních příběhů pro sluchově postižené, opět jsou hrány ve znakovém jazyce, tlumočeny do češtiny a opatřeny skrytými titulky. (Česká televize)

zdeny99

Sice je to již čtvrtá pohádka ve znakové řeči, ale pro mne je první, kterou jsem viděl. Takže pro mne je to takový experiment, něco nového, něco originálního.Ačkoliv nic fascinujícího. Na jedno shlédnutí to ovšem stojí, je zajímavé vidět pohádku z jiného pohledu. Natáčení podvodního světa bylo pěkné, to na souši už slabší. Mělo to docela dost chyb - účesy z dnešní doby, ryby všemožně veliké, někdy jako až malé velryby. Ale také to plynule rychle, jelikož téma byla velice jednoduché [15. hodnocení, 2. komentář, 57%] ()

ZnalecH

Nedokážu hodnotit tu hlavní stránku a to je to, jestli je to dobře natočeno pro lidi neslyšící. Toho, že jsem to mohl zhlédnout, a ještě jsem k tomu měl zvuk, si moc cením. Jinak se mi pohádka líbila. Byla jednoduchá, ale vystihující. ()

ostravak30

Ani po shlédnutí sedmi vánočních pohádek pro neslyšící stále nechápu, proč se tyto pohádky dělají tak jednoduchým způsobem. Neslyšící přece neznamená hloupý. Námět je vždy strašně jednoduchoučký a celý děj jak pro pitomce. Vodníkova princezna v tom není jiná, ale opět tvůrci změnili prostředí (bohužel jen 2x - peklo a teď rybník) a dostali se ke kouzelným bytostem, nyní tedy vodníkům. Filmeček připomíná spíše variaci na Prodanku. Máme tady dohazovačku, která má dokonce podobné jméno - Kecka. Fanda se pak začne měnit, když se zamiluje, což mezi lidmi bývá. Tato pohádka má i jednu zvláštnost v titulcích, kdy vidíme fotky některých tvůrců a navíc se částečně obarvili na zeleno. A ještě jedna záležitost pro pozorné oko. V jednom záběru, když se sejde divadelní společnost, je při záběru na vzdálený dům vidět rozvaděč. ()

honajz

Těžko hodnotit pohádku, jež je v podstatě experimentem - je natočena ve znakové řeči s neslyšícími herci. Ale když odhlédnu od této nezvyklosti, jde o vyloženě příjemnou a vtipnou pohádku na téma, jak byl líný vodnický synek napraven, a musím říct, že dohazovačka Kecka byla dokonalá, zvláště svým plánem, který vymyslela, a ostatně i Vlnka věděla, jak na věc s fištrónem. Líbí se mi exteriéry podzámecké zahrady u rybníku v Měšicích, povedly se i podvodní záběry, a dokonce i triky. Vadily mi jen vyložené drobnosti (dříví do kamen pod vodou, sušené bylinky pod vodou, vodnice s nalakovanými nehty). Ale celkově mne pohádka příjemně pobavila. ()

• Exteriéry se točily v podzámeckém parku v Měšicích, některé podvodní záběry pak v akváriu Zoo Plzeň. (honajz)