Driven

Když řidička taxíku Emerson Graham (Casey Dillard) nabere tajemného cestujícího, vůbec netuší, že se její život obrátí vzhůru nohama. Protože až do teď byl její život plný opilců a divných lidí, ale nikdy ne zmizení, útoků a příšer. Její zákazník Roger (Richard Speight Jr.) je totiž na výpravě s cílem o nic menším, než je zničení všech démonů a jejich zapuzení navždy. A tak se rozjíždí šílená jízda jednou nocí, kdy špatně přeložená proroctví a dva obyčejní lidé jsou to jediné, co může náš svět zbavit temných entit, které zde ale vůbec nemusely být. (uprchlik)

uprchlik

Myslím, že se jedná o nepochopený film. Protože upřímně, tohle je dle mého názoru artový thriller - komedie, který je točený pro specifické publikum. Je to chytrý film, natočený s minimálními výdaji a stejně mu to nevadí. Slovní hříčky, které prochází celým filmem jsou takové, že sama jsem si jich všimla až na třetí podívání. Práce s kamerou je dokonalá, přestože kamera za celý film neopustí vůz - obě dvě hlavní postavy nejsou klišoidní a celá ta záležitost s drobnými niancemi, které se nakonec ukážou jako důležité je prostě geniální. Rich i Glenn se svých postav chopili skvěle, zahráli to skvěle. Konverzační komedie. Bezpochyby jeden z nejlepších indie filmů, které jsem kdy viděla. ()

warrenur odpad!

Z prvej stvrtiny filmu mate dojem neskutocne amaterskeho pokusu o remake Collateral s Tomom Cruisom z 2004-teho. Avsak kym tam riadil karu ukecany a nervozny Jamie Foxx, a na zadnom sedadle charizmaticky najomny vrah, pri tejto neskutocne otravnej vodicke-komicke dufate, ze zabudne, co chce povedat a bude konecne ticho. Nehovoriac o mizernych hereckych vykonoch oboch. Pasaziera i soferky. Ano, je to low-budget a zrejme zapozicali i luxusny voz. Problem by to nebol, keby to nebola taka slabota. Nejdem spoilovat, akym smerom sa zacne film uberat po prvej stvrtine, ale mnohi budu, zrejme ako ja, len neveriaco krutit hlavou a mozno to i vypnu. Neskutocne ukecana, ale hlavne nezabavna nuda. Neodporucam. ()

ostre_pero

Ako sorry, toto bolo čo? Od začiatku ma vytáčala svojim amaterizmom a nepochopením situácie taxikárka Casey, zombíci vonku boli absolútne neškodní a pôsobili len ako komparz. Žiadny hlbší príbeh, a pár stupidných pokusov o humor nestačí na drobý film. Jediná hviezda za mňa je osobnosť a výkon Speighta Jr. ()

desade

Tak najprv som si myslel, že partia tak 5 - 6 nadšencov natočila amatérsky film bez toho, aby si čo len prebehli aspoň základné postupy pri tvorbe scenára, réžie, či kamery. Teda nerátam do toho počtu "hercov", ktorých zbuchli niekde v bare. Potom som nadobudol dojem, že je to vlastne skrytá reklama na určitý typ auta, špeciálne na svetlá a smerovky (predsa len to niečo muselo stáť). Aké ale bolo moje prekvapenie, keď som videl v záv. titulkoch to množstvo ľudí, ktorí sa na tom podieľali. Takže radšej ani nebudem hodnotiť, pretože som to asi vôbec nepochopil, alebo je to nejaký vyšší level, na ktorý som zatiaľ nedozrel. ()

JASON_X

Levná, poloamatérská a scénáristicky hodně ubohá konverzačka, která mi zprvu na malou chvíli připomněla Collateral s Cruisem, aby se ovšem záhy zvrhla v utahanou a užvaněnou nudu a la (rádoby) Jarmuschova Night on Earth. Ale filmoví pseudointelektuálové neradujte se, tohle je totiž Jarmusch po frontální lobotomii. Slabomyslná zápletka o rodové kletbě a démonech, polovina dialogů úplně o ničem, dva ochotníci v hlavních rolích (i když taxikářka měla jisté osobité fluidum), křečovitá (a dnes už téměř povinná) angažovaná korektnost (lesbismus)... smysl tohohle kinematografického exkrementu... pardon experimentu mi úplně uniká. Film by možná zapadl do programu nějakého malého nekomerčního artfilmového fesťáku v okresním maloměstě 90.let, ale dneska zapadne spíš úplně jinam a jiným způsobem. A zaslouženě. Jedna za vcelku charismatickou a sympatickou taxikářku, které přeju nějakou lepší roli. ()

• Když auto zastaví policie a Roger (Richard Speight Jr.) řekne Emerson (Cassey Dillard), aby se „chovala přirozeně“, je to narážka na seriál Supernatural (od r. 2005), konkrétně epizodu Místo, odkud není návratu (2010), kde Richardova postava v podobné situaci rovněž na zadním sedadle auta pronese úplně to samé. (uprchlik)
  • Kamera za celý film neopustí vozidlo. Vždy je pouze uvnitř nebo přidělaná z venku na karoserii. (uprchlik)
  • Protože je film nezávislý a nízkorozpočtový, musely se finance na postprodukci vybrat crowdfundingem. (uprchlik)