Diego Maradona

• Česko Diego Maradona (viac)
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2019, 130 min

Diego je usmievavý chlapec z predmestia, ktorý miluje futbal a svoju veľkú rodinu. Vďaka obrovskému talentu plní sny sebe, svojim blízkym i stovkám miliónom fanúšikom po celom svete. V Neapoli, kde aj diabli potrebujú svojich bodyguardov, sa Diego stáva Bohom. Fanatický obdiv a slávu je ťažké ustáť a Diego skrýva svoju ľudskú tvár čím ďalej viac pod maskou Maradonu. Tomu nie sú cudzie divoké večierky, nevery, podvody, kokain ani pletky s mafiou. A zničujúca špirála sa roztáča... Strhujúci portrét jednej z najslávnejších kontroverzných osobností vôbec, poskladal držiteľ Oscara Asif Kapadia (Senna, Amy) z viac než 500 záberov v Maradonovho súkromného archívu. (Continental film)

Pepa.Pepina

Jak jsem se na film nechtěl dívat o to to bylo příjemnější překvapení. Dozvěděl jsem se hodně informací a musím říct, že mi bylo Maradony fakt líto. Nevím, či tento dokument byl účelový, ale pokud to nějak tak bylo tak byl Maradona vlastně obětí svého fotbalového umění. Stojí tento dokument za to. zasloužené 4 hvězdy. ()

Gunner5

Výborně zpracované a mistrovsky vygradované dvouhodinové dokumentární představení. V jednom filmu pochopíte celý tragický život jednoho z nejlepších fotbalistů v historii, dost možná toho úplně nejlepšího. ()

Jitka.007

Nejsem sportovní nadšenec, ale díky příteli se občas podíváme na sportovní dokument. Diego Maradona mě moc bavil! Neznala jsem ho, ani jméno, ale zhltla jsem ho. Výborně zpracované, příběh napsal život, profesionálně, krásná památka. ()