Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

Vo3inho

Obsahuje spoilery !!! Super akčňák a klasicky odvedená řemeslná práce Marvelu. Co si ale budem čekal jsem mnohem víc. Už dříve jsem byl zasažen tím, že se nepodíváme na její minulost, ale jen pár let zpátky do období po Civil War. Začátek je však topka, adrenalinem napumpovaný začátek útěku "obyčejné" ruské rodinky. Úvodní titulky jsou určitě ty nejlepší, co jsem kdy viděl (a to nejen v MCU) spolu se skvěle vybranou hudbou. Natasha a Yelena mají spolu skvělou chemii a těším se až Florence Pugh přebere pochodeň, je dosti vtipná a zdatná náhrada za naši Scarlet. Nejvíc mě asi ale bavil Red Guardian v podání Davida Harboura. Ten si krade film pro sebe svojí sobeckostí a ctí, zároveň však ukazuje i svou lidskou tvář a snaží se ochránit svojí "rodinu" (mrk mrk na Vina Diesela :D). Do útěku Red Guardiana solidní pecka. Pak to ale upadá a závěr, kdy jsme zjistili, že si Červená komnata v pohodě levituje někde v oblacích. Jako vážně? Nechápu, že například u Capa 2 mě to tolik nevytáčelo, tady mě to prostě extrémně nasralo. Možná proto, že tady to nedává žádný smysl. Další kravinky jako Drakeoffovi feromony, odhalení Taskmastera, jeden výsměch divákovi za druhým. To ale tak nějak přehlížim, protože se mi aspoň líbilo, že záporák nebyl tak bezmocný, jak by se mohlo zdát. Bohužel co se absolutně nepovedlo byl Taskmaster. Postava, která se dala skvěle využít. A všeho všudy má dvě fight scény kde jednou se pokouší házet štít jak Cap a v druhé vytáhne na Red Guardiana Black Pantherovi drápy. To mi tedy rozhodně nepřijde dostačující. Odhalení také ubohé a ani se mnou nehlo. Navíc tenhle film, alespoň za mě vytvořil nové díry do MCU, jak už to u filmu do minulosti bývá. ()

DarkViper odpad!

Tak jo, gratuluji !!! Nejhorší film od Marvelu !!! Nejslabší děj, monology a scénarista by měl chodit kanálem. Hrozně feministický film... bohužel v reálu by si ženská po 6 ranách do ksychtu neotřela nos a nebyla zase krásná jako Scarlet... Tohle je už fakt unreal přitažený za vlasy. Největší zklamání za posledních 5 let. ()

OLAFtrueLOVE

Lehce nadhodnocuji, přízvisko widow mi za black sedí více než panther, tak ať se trochu prohodí procenta. (O TTS a CM ani nemluvě) Jinak průměrný, možná lehce podprůměrný Marvel, ze kterého trošku cítím vynucení fanoušky a nedostatek tvůrčí nápaditosti. ()

Orion12

Tak jsem byl po skoro dvou letech na Marvelovce v kině a bylo fajn se zase vcítit do světa MCU na velkém plátnu, ale Black Widow mě trošku zklamala, byl to takový lehký nadprůměr, oproti ostatním marvelovkám průměr. Bohůžel během celého filmu mě několikrát napadala otázka bylo to opravdu nutné ? Opravdu jsme potřebovali solový film o Scarlett, která je sice úžasná v MCU ale byla v opravdu již hodně filmech a radši bych uvítal nějakou novou ženskou postavu klidně. Ale jako rozlučka to fungovalo fajn, dovysvětlilo to pár věcí, ohledně minulosti Scarlett, aspon náznak Budapeště, ohledně Red Roomu atd. Ale bez toho všeho bych se obešel. Scarlett, ikdyž je už okoukaná, známe její story od začátku do konce, ale i tak tvůrci si našli místo a konkrétně mezi Civil War a Infity War. Nové postavy jsou fajn, Yelenu jsem si hned oblíbil a Marvel s ní má velké plány, Red Guardian,je vtipný a skvělý, hlavně úvod v věznici, doufám, že ho třeba uvidíme v nějakém vlastním seriálů. Ostatní postavy nic moc, nejhorší byli asi záporáci... Taskmaster obrovské zklamání, takový potenciál, klidně mohl být jako jeden z nejlepších záporáku MCU a takhle ho zmrví a vůdce Red roomu Drakov, prostě další mocný týpek, co chce ovládnout svět, do pár hodin co vyjdete z sálu na něho zapomene... což je škoda. Celkově film moc neuměl pracovat s postavama kromě Yeleny a mohli dát více prostoru na Red Guardianovi. Akční scény byly hrozný DIGI BORDEL, prostě achjo, no klasicky blockbuster... Chtěl jsme trochu komornější akční scény jako byly v Winter Sodlierovi. Ale v finále jsem se celkem bavil,film utelk, škoda že jsem se tak PŘEŽRAL POPKORNEM a bylo mi blbě xd. Ve finále jsme dostali dvě nové postavy, které jsou celkem fajn, rozlučku s Black widow, dovysvětlení příběhu, ale podle mě to mohli udělat lépe, konec byl urychelný, spousta scén nelogickým a hrozný digi bordel a pořad se neumím zbavit dojmu, že to bylo trošku navíc. Z kina jsem odcházel s rozrporuplnými pocity a proto hodnotím lepšími 3*. Možná na druhé shlednutí se mi to bude líbit víc jak si to stáhnu xd. 5/10. ()

AdelleR

To nekonečné čekání se vyplatilo. Užívala jsem si každou minutu. Natasha je skvělá postava, Yelena byla nový oblíbenec už od své první scény, mezi všemi to vůbec skvěle jiskří a děj jede nekompromisním tempem. Sice nejsem zrovna fanda způsobu „přelstili jsme tě - tak teď ukážeme divákům jak, náhodný flashback do scény, kterou si museli schovat pro překvápko", ale ani to mi nedokázalo zkazit celý zážitek. Klasická marvelovka se vším všudy. ()

Marakoss

Nebyla z toho cítit typická Marvelovka, ale dostali jsme naservírovaný další girl power slaďák. Naštěstí si z toho i sami tvůrci dokázali udělat legraci. Nebýt v kinech pusto, asi by z toho byl i kasovní propadák oproti jiným sequelům. Neberte mě zle. Nebo to až tak špatný pro nedělní promítání, ale laťka u téhle série je nastavená vysoko a tentokrát jsme se k ní ani nepřiblížili. 5/10 - nutno vidět z povinnosti pokud chcete držet krok s MCU. ()

mire.k

Největší zklamání posledních let. Film bez myšlenky. Pustá akce bez hlavy a paty.  Radoby psychologické vložky situaci jen ztrapňují. Kdyby to bylo humorné, dalo by se to brát jako parodie. Ale takhle - sračka. Výhřez neschopného scénáristy filmu nebo komixu? ()

HBJ

Zas stejná feministická kravina jako Cpt.Marvel..Naštěstí ne až tak moc, jako obě sračky typu Wonder Woman..Jestli to tak půjde dál, bude ze mě regulerní odpírač všech těchto agitačních slaboduchých girlpower hovadin od militantních leseb, co nezvládnou natočit tento žánr tak, aby to stálo za shlédnutí víc, než jednou.. ()

mikruu odpad!

Strašně ublafané. Blafy o ničem. A co se akce týče, tak nic moc. Ze série Marvel z těch slabších. Naštěstí jsem u toho včas usnul, tak ani nevím, jak to skončilo. ()

Hixx

Musim sa priznať že som od toho čakal trošku viac, určite na Scarlett Johansson sa dobre pozerá vlastne ani by nemusela nič robiť ale aj tak nehodnotíme ju ale film. Dej filmu mi pripadá dosť tuctovy, je tu zly zaporák ktorého musíme dať dole ok zvolám svoju falošnú rodinu a ideme na to. Nebyť jej falošneho otca David Harbour aka Red Guardian, ktorý tu daval celkom slušné hlašky tak by som to hodnotil ešte o trošku horšie. ()

matous20063

Ah jo, film měl velký potenciál na to být dobrý, ale nikdo nečekal nějaký převratný blockbuster. Asi nejvíce na filmu zklamal záporák že kterého máte Mecha Godzilla vibes. Jinak styl rodinného setkání je v pohodě až na tu energii paní Rachel Weisz, které mi připadala jako by jí někdo nasipal sůl do kalhotek. A od Harboura jsem čekal nějaké komické vystoupení a ono nic. Je teda pravda že do role Sovětské vodkou opilého super vojáka se opravdu vžil ale možná by to chtělo něco víc. Jinak je film natočen klasicky Marvelovsky/Dysniovsky. 65% ()

fricek12

Scénář a dialogy, jedna sra*ka za druhou. Stydím se za filmy dnešní doby. Amerika mentálně zaostává a tohle je výsledek vrcholné zábavy pro publikum milenialů a YouTuberů. Ještě, že se toho Stan Lee nedožil. ()

motyka52

Generický Marvel. Já vím, že to je obecně používaná fráze, ale nedá se jinak. Má to všechny kvality, ale všechny zápory jiných originů. Dokoukal jsem to - především ze zvědavosti - ale pozítří už nebudu vědět, o čem to přesně bylo. Taskmaster odfláknutej, děj nedával často smysl (a především nedával vůbec smysl v rámci MCU - to mi jako chcete říct, že o takovéhle organizaci by Fury nebo Stark neměli ponětí?!), akce slušná, humoru nebylo zbytečně moc. A v postavách už se přestávám orientovat, figur je v MCU jak na orloji. Zlatej Sekora a Ferda Mravenec ... ()

ouki81

Jeden z mých dvou oblíbených Avengerů (ten druhý je Hawkeye) konečně po všech Thorech, Kapitánech a Iron manech dostal svůj film. Jenže ouha. Těšil jsem se na pořádné objasnění původu Nataši Romanovové, na výcvik v Rudé komnatě, na její "zběhnutí" a na příchod k SHIELDu. Ovšem místo toho jsem dostal průměrný superhrdinský akčák kterému prostě něco chybí. Přitom fungovat by mohl. "Sestřičky" spolu špičkujou a předhánějí se která je lepší, "maminka" je perfektní zobrazení chladné vědkyně křížené s agentkou a "tatínek" plní roli zábavného superhrdinského pablba s pochroumaným egem. Přidejte k tomu záporáka Raye Winstona (nejlepší Will Scarlet z nepřekonatelného zpracování Robina Hooda) a hodně slušnou CGI a měli by jste dostat superhrdinskou pecku roku. Leč nestane se tak. A to proto, že Black Widow by slušel právě mnohem víc film o jejích začátcích natočený ve stylu Jamese Bourna, než přepálený pokus o blockbuster kde se k zemi řítí létající město. Nebyl jsem zklamán,ale prostě tomu něco chybělo,nebo spíš přebývalo. A Taskmaster tam byl(a) vyloženě navíc. ()

mmajjkii

Nic proti ženám bojovnicím, ale nesmí se to brát do extrému, pak z toho vznikají blbosti tohoto typu. Ta ženská komanda mi nejsou úplně jasná, a film mi přijde moc strojený. Trocha slušné akce, ale jinak jako bych se díval na velmi křehké vztahy. Vážnost by nevadila, ale ne v tomto duchu, protože pak člověk stráví třičtvrtě filmu čtením. No vůbec mi to ne sedlo - *, IMDb 2/10. ()

Mr.Nobody

Na úvod dlužno podotknout, že nejsem žádný komiksový fanda a nemám to načtené, ale marwelovské filmy mám celkem rád.  Upřímně řečeno jsem čekal něco úplně jiného. Hlavní postava jistým způsobem řeší svoji minulost, ale jen v důsledcích. Tak se z toho stalo jen jakési bezvýznamné intermezzo mezi Občanskou válkou a Infinity war. Ovšem daleko větší smysl by v rámci celé množiny filmů o Avengers, ať už jako partičce nebo jednotlivých postavách, dávalo vyřešit původ Black widow. Respektive jak se stala tím, co je. Co ji utvářelo. Teda víc než jen drobnými odkazy. Podobně jako třeba u Blackpantera, nebo Ironmana. Tak  místo příběhu zajímavé postavy zbyla jen bezvýznamná epizoda rodinného střihu doplněná o úvodní potyčku a závěrečnou bitku. Ta je navíc hrozně nedořešená. Hlavní záporák už to snad nepřežil, ale zbyla tam spousta vedlejších postav s otazníkem. Takže znovu nasmlouvat Scarlett Johansson, a ještě jednou a pořádně, nebo z toho ještě udělají seriál, jak se holky nahání po světě. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)