Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

wolverine

Marně pátrám ve své mysli po otřesnější marvelovce. Je to průšvih. Film sází na strašně trapné vtipy a snaží se emočně vydeptat diváka docela divnou zápletkou. Je to pro mne podobné zklamání jako u posledního dílu Star Wars. Tam to tedy bylo o něco horší, protože mi to zkazilo celou sérii, kterou mám nepochybně mnohem radši než MARVEL, ale kvalitativně byla Black Widow o něco horší. Myslel jsem si, že natočit akční film přece není tak těžký, ale pro Cate Shortland to byl nadlidský úkol. No nic. Dám 1 hvězdu, a to jsem ještě hodnej. ()

GameboyNES

já jsem spokojenej, solidní hudba, ucházející akce, dobrý výběr herců. Humor taky fajn a hlavně spousta záběrů na Skárletinu prdel 89% ()

BFG2000

Není to špatné, ale není to ani skvělé. Celý Red Guardian mě celou dobu pěkně štval a celkově za mě neskutečně degradoval ten film. Rád bych to viděl ve vážnější notě, více temné, více osudové, více zdrcující a pesimistické. To téma bylo dobré, ale provedení takové neslané a nemastné. Akční scény vyloženě chladné, bez nápadu a emocí. Scéna z Avengers, kdy je Natasha připoutaná k židli u výslechu, je snad lepší, než celý tento film. Naštěstí tam je Florence Pugh, která to celé tak trochu zachraňuje a vytahuje z jinak nudných vod. Škoda - promarněný potenciál. Ale i tak je to velký film, který baví a zaslouží uznání. PS1 Potitulkovou scénu jsem vůbec nepobral. Na to jsem asi malý fanda. PS2 Taskmaster naprosto nevyužitý a zbytečný. ()

No Remorse

Chvilku mi to přišlo jako hodně béčková produkce a tak nějak mi to nezapadalo do klasických Marvelovek,, hodně nových tváří na které jsem si nemohl zvyknout, výjimka je David Harbour ač ho normálně vůbec nemusím tak tady mi strašně seděl a byl skvělej. Za mě lepší průměr, ale na 4* to rozhodně není ... ()

Mr.Baboon

Jsem z toho takovej trochu rozpolcenej. První půlka filmu byla fakt špica. V podstatě žádnej humor, hutná atmoška a fakt to vypadalo a působilo skvěle, originálně a temněji. No a po setkání s Yelenou jako bych koukal na úplně jinej film, na klasickou ničím neoriginální marvelovku s generickými postavami, zbytečným množstvím CGI a přehnaně velkým a epickým finále. Taskmaster mě při odhalení strašně zklamal. Na měnění pohlaví postav jsem si už nějak zvykl, ale kompletně celou postavu, zvlášť tuhle, překopat a nechat ji hrát O. Kurylenko, to jsem jaksi opravdu nepochopil. Alexei byl za mě úplně zbytečná postava. Byl tu vlastně jen proto, aby měl film nějakého šášulu, kterýmu se diváci budou smát, což mi přijde škoda, zvlášť v případě D. Harboura. Ostatní postavy, včetně Nat, v pohodě. Dreykov se mi jako takový vážně líbil, bylo z něj fakt cítit, jaký je to zm*d a šel z něj respekt. Na Yelenu se v dalších MCU projektech (už brzy Hawkeye, pravděpodobně) těším. Florence Pugh si mě svým hereckým výkonem vlastně celkem získala. Suma sumárum to nebyl žádný průser, ale BW dost uškodila ta změna tónu v polovině filmu spolu se spoustou zbytečných CGI scén... a Taskmaster. Jinak celkem slušná jízda. - viděl v kině ve 2D s tit. - 60% ()

Milda003

Nečekal jsem to.. Nemám ji rád, prostě si myslím že není hodna být Avenger.. Ačkoli po tomhle filmu připouštím, že byla něčím zajímavá 😄.. Fakt mne to bavilo..Marvel to umí.. ()

Flory14

Tenhle film měl vzniknout mnohem dříve, pak by možná byl fajn. Vracíme se k událostem z Civil War, což působí dost divně, když víme co se s postavou stalo dalších x let dopředu. V každé minutě se zmiňují Avengers, Steve, Tony atd až to začíná být otravné ale zároveň to není ten největší problém, tohohle snímku. Hlavní negativum vidím v těžce Béčkovém příběhu a nejnudnějšími akčními scénami za poslední dobu ( je štěstí že jsme koukal doma, protože jsem u dvou akcí vždy usnul a musel děj vracet). Scény působí přepáleně jak ze série Rychle a Zběsile a to mě fakt nepřijde zábava. Proč se z Black Widow, dělá jen holčičí verze Capitána, která místo štítu dává svůj chvat s nohami kolem krku? Vždyť je to hlavně skvělý špion, tak proč sakra ten film tohle nevyužil? Místo toho tady máme Natashu, která lítá, je nezranitelná i po pádech z 10 patra, má super sílu a všechno co správný nadčlověk mít musí. Její segra, kterou hraje super Florenc Pugh je fajn a musím říct, že z celé rodiny baví nejvíce. Red Guairdian mě teda neoslovil a to mám Harboura moc rád. Ale tenhle “Rangnarog style” mi nesedí a jde vidět jak je to cílené na 15+ kids. V neposlední řadě je určitě hamba, udělat z machra typu TaskMastera, to co z něj udělali. Scénář je místy dost zmatený a tam kde není je zas stupidní. Zaporák je děsný crinche, v tomhle to i ta Captian Marvel zvládla lépe. Proč musí ženská hrdinka vždy bojovat s egoistickým, sexistickým a narcistickým chlapem? Tragický výběr a zpracování zaporáka. Dvě hvězdy jsou z milosti, protože to je Marvel a sám si uvědomuji že k filmu jsme se stavil negativně od začátku. Plus mě bavila Florenc a přece jenom kvůli ní film vznikl, na její postavu se budu těšit dále. S ()

RAFT

Black Widow tak,tehle film se opravdu povedl.Bavil sem se od začátku až do konce.Herecké obsazení dobré překvapil mě herec David Harbour  .A herečka Florence Pugh možná do budoucna ještě něco od ní uslysíme a uvidíme ji v dalších skvělých filmech.Akce ve filmu dobrá .Za mě 70% ()

tlesk

Co začalo jako našlapaná a temná žánrovka, mající potenciál vystoupit z uniformní řady MCU po vzoru druhého Captaina Americy, se v polovině přetavilo v poněkud natahovanou, na jistotu hrající a obyčejnou marvelovku s bezpočtem lokací a přepálenou akcí, ve které vedle výborného Davida Harboura a Florence Pugh působila Scarlett Johansson poněkud upozaděná. Nekompromisní začátek předhodí před diváka hrdiny, kteří jsou zlomení ještě předtím, než se do čehokoli pustí. Black Widow jedná na vlastní pěst, a pak to vše nějak opadne a ona předestřená vyzrálost se odebere pryč, jako by se mělo následně v druhé polovině dostat i na mladší publikum. Snímek funguje výborně jako mezičlánek, dokreslující příběhové pozadí jedné z diváky nejoblíbenějších postav, které Marvel Studios zatím představilo, jenže ono to pozadí vlastně ve výsledku až tak zajímavé a nosné není. Z potenciálem nadupané akce roku je tak nakonec lehce nadprůměrný komiksový film, jenž sice zabaví, ale na několika místech zklame (nevyužitý Taskmaster) a postrádá odvahu být něčím víc, než jen „další marvelovkou,“ která naprostou přehnaností akce ve výsledku rezignuje na počáteční drsný tón. A to je velká škoda. Black Widow je v rámci žánru film, který vše dělá dobře, ale chybí mu něco navíc, byť postavě ostudu nedělá a jako tečka za jejím působením funguje dobře… ()

speedy7929

Smutné, že ako fanúšik Marvel Studia musím dať také nízke hodnotenie. Celkom zbytočný diel, lepšie povedané nasilu natočený, len aby Black Widow niečo mala. Réžia určite preháňala stým zeleným plátnom. Jediná zaujimavá scéna je vlastne potitulková. /40% ()

SpikeX6

Přišlo mi to zbytečně dlouhé, rozjezd byl velmi pomalý a budování vazeb mezi postavami místy nudné. Film je poměrně nabitý hláškami a komickými scénami, z nichž ovšem značná část působí nuceně a tedy diváka moc nepobaví. Trochu mě mrzí, že se do filmu promítá (jako dnes do všeho) genderové hledisko a mužské postavy jsou zde opravdu odsunuty na druhou kolej. Děkuji v tomto ohledu za postavu Red Guardiana, který film zachraňuje od pádu na úroveň Birds of Prey. Závěrem: Mé očekávání po posledních filmech MCU nebylo až tak vysoké, tedy mě film neurazil ani nezklamal. Objektivně by z toho mohly být slušné 3, subjektivně musím jednu přidat za Dona McLeana. ()

Skratik

Film ve mě zanechává víc otazníků, než průměrná debata s voličem Volného. Je to tupý, postavy jsou takové nijaké, humor nefunguje a akce vypadá jak z pokračování Rychle a zběsile. Je tu nudné, bez charakteru, katarzi jsme viděli v X dalších filmech a pokračuje to v moderním trendu levicově smýšlejícího Hollywoodu a jeho toxickou moralitou. Black Widow ve mě zanechala mnoho otazníků, které zde vypíšu: Obsahuje spoilery. Proč se Rusové spolu baví v angličtině? Jak to, že Nataša přežije doslova všechno? Proč záporák, který se ve filmu objevil tak v posledních patnácti minutách, svým způsobem ovládá svět a proč to působí jako vykrádačka Hydry? Jak to, že jde lépe schovat lítající superzákladnu než nějaký bunkr například uprostřed Sibiře? Proč jediné dvě mužské postavy v celém filmu jsou buď socialistickou agitací zblbnutý buran a nebo chlápek, co unáší děcka a vymývá jim mozky? Jak to, že postava Taskmastera, co je k komiksech doopravdy cool, ve filmu působí docela uboze? Proč se zapomnělo na to, že Melina desítky let unášela děti a testovala na nich bůh ví co? Jak to, že Jelena přežila vhození kopí do motoru a pád z x kilometrů cestujíce mezi padajícími troskami? Proč se "ségry" praly v tom bytě? Jak to, že celá "rodinka" dopadla po pádu té stanice tak v perimetru padesáti metrů? Proč to vypadá tak, že se na konci filmu stanice prostě přestala jen tak rozpadat? Bylo to proto, aby nenarušila závěrečný fight a objímačku? Jak se dostane do věznice na Sibiři černoch? Proč je potitulková scéna k smíchu? Myslím, že toho bude víc, ale už mě teď nic nenapadá. Musím říct, že to bylo fakt špatný a neironicky jsem třikrát vyprskl smíchy z toho, jak byla nějaká scéna dementní- borec na křídle letadla, padající komín a "kopí" v motoru. Nemyslím si, že to v dalších pár letech pustím. 2/10 ()

Maniik88

Marvel, ktorý je úplne zbytočný. O postave, ktorá už zomrela. To by nebol problém, no film je strašne nesúrodý. Chvíľu sa hráme na hlbšie city, rodinu, temnú marvelovku. No a potom sa nelogicky pobijú segry. Akcia chaotická, celé akési čudné a ani vtipné ani vážne. Nové postavy ma nezaujali. Nuž točila to asi žena so ženami pre ženy, lebo mňa to minulo. Najslabší Marvel po prvom kapitánovi Amerika a Wakande. ()

JohnZ87

Po relativně dlouhém půstu od Endgame je tu konečně další marvelovka, která ale v tomto případě možná měla přijít o pár let dřív. Takhle jí lze totiž vnímat primárně jako poctu a rozlučku s Natašou, což je trochu povrchní a krátkozraké. Film má poměrně svižné tempo i vydařené akční scény, které jsou místy hodně surové a "bolavé". Pomrknutí a odkazů na Avengers a další postavy či události MCU je opravdu požehnaně a snímek velmi akcentuje dění po Občanské válce, čemuž napomáhá i přítomnost generála-ministra Rosse. Herecké obsazení je vynikající a zejména členové Natašiny "rodiny" (Johannson, Pugh, Harbour, Weizs) mají mezi sebou skvělou chemii. Filmu nechybí humor a nadhled a o úsměvné momenty není nouze. Trochu zamrzí relativně nevyužitý záporák Taskmaster. To samé platí o skvělém Red Guardianovi, který mohl mít ve filmu ještě o něco více prostoru. Příběh jde dostatečně do hloubky a projekt Černých vdov rozvíjí zajímavým způsobem. 75% ()

DaweForeman

Musím tomuhle uznat, že první část byla celkem zajímavá, ale druhá bohužel už celkem tragická. Ona snaha o vtip je tu strašně přehnaná hlavně v podobě toho rádoby "otce" a pak tu máme tu "matku", která je tak přehnaně tajemná, že se vlastně se tak nějak vytratí z povědomí či důležitosti. Hlavní záporák je slabým odvarem, což je celkem kontroverzí kvůli tomu, jaký pozadí v příběhu má. Hlavní agent záporáka by si taky zasloužil přepracování trochu do temnější a tragičtější podoby. Ostatní "záporáčtí" agenti by také mohli dostat trochu více prostoru a akce, kdy mi spíše přišli jako roztřesení zajatci v nějakém bordelu než vycvičení zabijáci. První půlka si celkem vybudovala takovou mysteriózní a napínavou atmosféru života psance, ale druhá část už byla strašně uspěchaná, aby se odvyprávěl nějaký příběh, který dokreslí pozadí Black Widow a autoři měli tak odškrtnutou další položku, aby mohli pokračovat dál. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)