Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

darthstar

V první řadě si myslím, že tento film byl vydaný pozdě a do čtvrté fáze MCU se mi úplně nehodí. Když to opomenu, tak uvedu fakt, že Black Widow patřila a patří k mým nejoblíbenějším postavám celého Marvelu, proto jsem jí přála pěknou rozlučku. To se úplně nestalo. Akce byla spíše v první polovině filmu a mně osobně se nelíbily ani fighty. Taskmaster hrozně zklamal. Mám pocit, že tam ani nemusel být. Jediný co na něm bylo zajímavý byl ten ,,wow" z toho, kdo vlastně je. Dramatická linka taky celkem o ničem. Nevím, čím to je, ale v těchto filmech je vždy taková nemastná, neslaná, někdy z části i trapná. Na druhou stranu se mi líbil humor. Toho se ujal především Red Guardian a doufám, že David Harbour dostane ještě příležitost postavu ztvárnit znovu. Celkově.. všechny postavy byly napsány skvěle. Stará dobrá Nat a Yelena, která svým sarkastickým, dá se říct i nevyspělým charakterem do filmu krásně zapadla.  Děj byl lehký na pochopení a scéna, jak dostávaly Red Guardiana z vězení byla výborná a je škoda, že netrvala déle.  Doplňuju ještě fakt, že tohle v Marvelu bohužel už bylo, čekala jsem, že se Marvel bude posouvat jiným směrem, ale z velký části filmu jsem měla Deja vu.                                                                                                                                                                                          Pokud si člověk vyloženě nepotrpí na tom, že chce vidět všechny MCU filmy, tak mu neubyde, když Black Widow nezhlédne. 6/10  ()

jabbo123

Já vám nevím, možná stárnu, ale není to tak dlouho co jsem viděl tragédii jménem Wounder Woman 48 a oproti ní, jsem se u Černé vdovy výborně bavil od začátku až do konce. Holky se neberou zase až tak smrtelně vážně a když už berou, je to pořád uvěřitelnější než to o co se WoW zbytečně snaží. Silné ženské hrdinky jsou set sakra silné a kromě malého zvratu s Taskmasterem (myšleno z hlediska komixového originu, v rámci příběhu je to ok) dává příběh vcelku i smysl. Akce je dost a je rozhodně na co koukat. Velice mě překvapila a potěšila Florence Pugh, kterou bych chtěl v akčních rolích vidět i do budoucna. Je to jedna z mála současných hereček, která dokáže působit badass i křehce zároveň a nepůsobí to trapně ani uměle. Dokonce bych řekl, že svým způsobem lehce zastínila i Scarlet, která byla tradičně skvělá, ale to se od ní tak nějak už čeká. Já jsem byl víc než spokojen. 85% ()

Zagger

na hrane odpadu, mapveл natocil rusky film v anglictine s tlustym ivanem a poloruskou blondatou picou (dvema). Vubec nevim o co slo, ruske filmy jsem nechapal ani v 80tych letech v polopovinnem filmovem klubu. Jeden z nejhloupejsich filmu, co jsem za posledni dobu videl, nechapu, kde na to vzali penize, to neni ani na ctvrtek vecer ve 22:30. ()

Geon

Film je tak trochu jako horská dráha. Jsou zde pasáže plné akce, ale poté jsou zde scény vysvětlující zápletku, které jsou zbytečně natahované a dlouhé. Akce je na dobré úrovni, jak je u Marvel zvykem. Yelena a Red Guardian pálili jednu hlášku za druhou což bylo příjemným překvapením, místy byli tahouny filmu oni než samotná Black widow. Jedná se o marvelácký standard, který ale mohl mít navíc. ()

SirAlladin

Chápu, že skalní fanoušek Avengers může být zklamán chybějící dávkou mimozemšťanů a bohů, ale pro čistokrevného fandu Marvelu, je tohle povinnost. Akce je dostatek a za mne kvalitně natočené, což se dalo od Marvelu čekat. Konečně máme možnost jít hlouběji do historie Black Widow a vlastně si nepamatuju, že by některý z Avengers takhle odhaloval rodinné prostředí - ryze, se všemi bolestmi, které sebou "rodina" nesla. Proč se podívám znovu: Kvalitní akce, dostatečně propracovaný příběh hrdinky, pár dobrých hlášek. ()

LEFTFLANK

Veľmi subjektívne, BW sa mi páči lebo mi dosť pripomenula atmosféru Winter soldiera a teda aj feeling začiatku 2. fázy, ktorá je pre mňa to naj od Marvelu. Iný pohľad je aj ten, že to má strašne veľa chybičiek, ktoré sa nabaľujú a nakonci je z toho železná guľa upnutá na nohu BW. Aj napriek tomu je to fajn marvelovka a opäť sa potvrdilo, že jednotlivé originy postáv sú stále lepšie ako tímovky pri ktorých sa zachraňuje svet doslovne až na kosť. Výborne sa pozeralo na obidve sestry, Rachel rules (škoda, že nedostáva viac príležitostí), Harbour je občas otravný a ťahá to za vlasy ale dobre vnáša klasické odľahčenie. Musím upraviť hodnotenie Cpt. Marvel, hoci feeling 90. vo filme bol dobrý, oproti Widow stráca na sympatiách rádovo. Edit: upravujem opäť, po vyjdenom box office som si BW pozrel znovu a musím uznať, že aj s Marvelkou je to na jedno brdo. MCU začína výrazne stagnovať, a spríchodom Eternals si myslím začne asi aj upadať dolu. Akoby zabudli, čo im pomohlo v 1. fáze nakopnúť univerzum... ()

MatyRock

Po trailerech jsem měl určité obavy, naštěstí film dopadl mnohem lépe než jsem se domníval. Začátek filmu společně s úvodními titulky je temný, ponurý a nejvíce nápaditý. Poté to jde s originalitou a nápady do kopru, no a vše jede v normálním sletu Marvelovek. Film nejvíce exceluje v komorních dialogových scénách mezi hlavními postavami, které mají mezi sebou krásnou chemii. Zejména Natasha a Jelena jsou super duo.  Florence Pugh (Jelena) si film ukradla pro sebe (alespoň já jsem to tak vnímal) a dost často přehrála i samotnou Scarlett Johansson. David Harbour jako komediální vložka funguje překvapivě dobře. Running joke s Kapitánem Amerikou je boží. Taskmaster je typicky nevyužitý záporák a druhý hlavní záporák (aka tahač za nitky) Dreykov, mi přišel zbytečný. Příběh je značně jednoduchý a předvídatelný. CGI efekty jsou mnohdy až nesmyslně laciné. S čímž souvisí akční scény, které nebyly ničím zajímavé, naopak byly dost času nepřehledné. Tvůrci avizovaná snaha napodobit akci z Winter Soldiera, až na pár výjimek, moc nevyšla. 7/10 ()

cxxj

***SPOILER ALERT*** Velice příjemné rozloučení s mou oblíbenou postavou. Mohl to být lepší film? Ano mohl.  Líbil se mi? Absolutně. Film absolutně nevyužil potenciál Red Roomu - za mě největší zklamání. Rodinná konstalace mohla být lépe využita. Trochu mě zklamalo, že jsme se nedozvěděli trochu více o výcviku a temnější části minulosti. Nechyběl zde ani moderní a trochu otravný prvek v podobě neschopného chlapa a všechno zvládajících žen.   I přes to všechno ale dávám 4/5*. Proč? Protože jsem se bavil nad Red Guardianem, osud Black Widow mě zajímá, Yelena je zajímavá postava,... A takto bych mohl pokračovat. Film se mi i přes nemalé nedostatky prostě líbil a to je pro mě podstatné. ()

pretorij

Jeste před 2 hodinami bych nevěřil, ze přidáme nějaké Marwelovine 4*. A doch sem to udělal. Koukám na ne rad, ne ze ne. Ale tam domu 4-5*? To bych plivl do tvare umele inteligenci nebo Forest Gumpovi. Tohle je ale ta absolutně nejlepší Marwelovka co jsem viděl. ()

Not4boredom

Do půlky filmu se KONEČNĚ dozvídáme o minulosti Black widow, po půlce filmu je to už klasická marvelovka postavená na "zachránit svět před šílencem". Jednoduše "seznámit se s hrdinou/záporákem, záchrana světa" klasické marvel klišé. Musím ocenit herecké výkony, skvělou hudbu a prostředí. 4 hvězdičky ()

Martin.Bouce

Popravdě netuším proč to tolik lidí nemuselo. Pro mě to byla jedna z lepších marvelovek. Akce tam bylo každou chvíli a všechny naprosto super. Příběh byla normální superhrdinovka, musí zachránit svět -> zachrání svět. Herci tam byli naprosto super a předvedli skvělý výkon. Jediná výtka je Taskmaster, protože ho znám jako postavu z komiksů a podobně, tak vím že má potencionál obří. Ve filmu se objevil ale jen párkrát a vlastně tam nic moc nedělal. Jinak klasický relax u marvelovky ()

Caesarion

Tady se už Marvel vesmír prostě trošku seknul. Očima fanouška. Black widow mě ze začátku rozjela a tyhle akční scény jsou pořád top. Trikove a bojové sekvence mají neuvěřitelnou šťávu a vrcholí tradičním extrémním finále, které je nejen efektní, ale i výživně výbušné. Děj a postavy jsou, ale spíš vhodné do nějakého seriálu, které jsou součástí dnešního MCU. Z filmu mate dojem, že záře hvězdy  Scarlett Johansson je tedy jediný, důvod vzniku filmu. To, ale právě očima fanouška   stojí za méně než padesát procent. S odřenyma ušima a to do krve ()

Hellzz

1.     Recenze obsahuje spoiler! Asi hned na začátek řeknu, že Black Widow je člověk, takže zde opravdu nikdo nemůže čekat blesky z kladiva, oblek s rakety a nebo vykopávání dveří od výtahu… Dlouho jsem čekala na film o této „bez emoční“ ženy, která stejně dokáže nakopat zadek každému a vypadat ještě u toho skvěle. Black Widow nám odhaluje konečně něco ze života Natashi 1. Její rodinu, kde na ní spoléhá její mladší sestra, která k ní vzhlíží a vydávají se složit zbytek jejich falešné rodiny, aby mohli najít a porazit padoucha. 2. Setkáváme se s Natashi démony a jejím strachem z minulosti.  To je vše a v závěru to všechno funguje. Obsažení je skvělé, pomalu bych řekla, že se zde vytáhla více Florence Pugh než samotná Scarlett. Konečně silné a emocionální rodinné pouto (sesterské) se silnými slovy u kterého si člověk i zabrečí. Rozhodně chválím i humor který je akorát a pobaví, narozdíl od Thora 3 nebo Captain Marvel, kde už to bylo opravdu až nucené. Co poklesává je v některých akčních momentech grafika, ale filmu to nějak neškodí.  Ještě bych dodala, že kdyby tento film vydali před Endgame a po titulkovou scénu na konci Endgame tak by brečel celý sál.    4*/5 ()

Tyldalol

Konečně nějaký dobrý,  ženský, superhero film který překonal Capitan Marvel a Wonder woman 1994. Film je stejně dobrý a možná i lepší než první Wonder woman (která je ale i tak skvělý film). Tento film je zábavný, akční a skvěle navazuje na Capitan America: Civil War. Ale i tak si myslím že třeba u Taskmastera měli nevyužitý potenciál nebo mohli dát trochu více prostor hlavnímu záporákovi. No tenhle film je skvělý a pokud máte rádi Marvel běžte se na něj podívat. ()

Wichan

Pre mňa film, ktorý vôbec nemusel vidieť svetlo sveta. Najhoršie bolo zrovnávanie s Winter Soldierom, v ktorom ste cítili každú ranu. Narozdiel akčné scény v Black Widow zhadzuje hrozný strih, snaha urobiť kontaktné súboje, v ktorých pôsobia zúčastnený ako nadľudia. Naozaj sa Marvelu pýtam, v čom je taký problém natočiť akčnú sekvenciu bez digitálnych explózií a akrobatických trikov. Film má ešte nejaké mínusi, ktoré nevykryla ani Scarlet Johanson, ktorú v niektorých scénach zatieňovala Florence Pugh. Asi to bol aj účel, keďže práve ona má ,,nahradiť" Scarlet Johanson v MCU. Nevyužitý potenciál Task Mastera, a ten potenciál naozaj mal. Nechápem, prečo sa Black Widow nemohla držať tej komornosti, ktorú sme mali tú šancu vidieť na začiatku, ktorý nám predstavil rodinu. Rodina fungovala a po zhliadnutí kina mi došlo, že to bola práve ona, ktorá film ťahala aspoň na tých 6/10. Black Widow nepriniesla nič nové, čo by diváka zaujalo, ale zase pripomenula niečo staré, úplne zameniteľného záporáka z MCU. ()

Ejmr

No co se týká tohoto snímku, tak jsem se na něj opravdu těšil. Bohužel místo skvělého snímku, na který budu vzpomínat a pouštět velice rád, tak místo toho jsem odcházel z kina spíše zklamaný. Postavy jsou absolutně ploché a nezáživné a vůbec vám na nich nebude po celý film záležet. Včetně záporáka, který na té plošnosti a nezáživnosti jen a pouze přidává + scénář, který se otřesný + nějaké ty věci co nedávají smysl (jako že přežijete výbuch, když jste autě je už na mě hodně silný kafé). Příběh je zezačátku velice matoucí, ale časem se to urovná a začne to ubíhat klidní a plynule. Bohužel, pokud čekáte na nějaký moment či scénu, kde se příběh zlomí a začne odsýpat, tak budete čekat marně. Plusy samozřejmě tento film má, ale bohužel jsou jenom dvě a to: herečka Scarlett Johansson, která jako vždy hraje velice nadprůměrně a druhý plus pod titulková scéna (samozřejmě pak VFX efekty, hudba a kamera, ale u těchto snímků to je povinnost a proto to moc nepočítám jako plusy). No nic za mě si tento film odnáší 52%. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)