Veľké malé klamstvá

• Česko Sedmilhářky (viac)
USA, (2017–2019), 11 h 48 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Predloha:

Liane Moriarty (kniha)

Scenár:

David E. Kelley

Hudba:

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Parker Croft, James Tupper, Sarah Baker (viac)

Temná komediálna dráma sa odohráva v kalifornskom mestečku Monterey a začína podozrivou vraždou na benefičnej akcii základnej školy. Hoci totožnosť obete aj páchateľa zostávajú záhadou, všetko nasvedčuje tomu, že v pozadí zločinu stála rivalita a tajomstvo obklopujúce trojicu matiek - Madeline, ktorá je živelnou ženou v domácnosti, čo chová zášť voči exmanželovej novej mladšej žene Bonnie, inštruktorke jogy so zenovým prístupom k životu; ďalej Celeste, bývalej právničke žijúcej v zdanlivo dokonalom manželstve s mladším mužom; a Jane, slobodnej matke s temnou minulosťou, ktorú Madeline a Celeste vezmú pod svoje ochranné krídla. V priebehu siedmich napínavých častí plných čierneho humoru vychádza najavo, aké tajomstvo každá zo žien skrýva, a postupne sa dostávame až k onej osudnej noci. (HBO Slovakia)

Melodrama

Zajímavý seriál, spíš bych řekla psychologický. Podle záběrů jsem myslela, že je to natáčené v Australii, ale je to natáčené v Monterey, California. Ona totiž spisovatelka Liane Moriarty, co to napsala je z Australie. Jinak dobré téma, a skvělé herecké výkony. Je to o tom, že nikdo neví nic o tom co se stane, když se zavřou dveře ..... určitě doporučuju. Ale vzhledem k tématu, spíš seriálu budou víc rozumět ženy, ale kdo ví :-) A neřekla bych, že to jsou Zoufalé manželky II. ()

Orsi

Vše co se zprvu zdá jako malé problémy vás brzy přesvědčí, že ve skutečnosti tak malé nejsou. Příběh se nezapomíná důkladně věnovat všem postavám a jejich strastím. HBO stále dokáže nabídnout jedny z nejkvalitnějších seriálů. Práce s kamerou i soundtrackem byly fascinující. ()

Lady_Gaga

Tak první díl mě krutě nebavil. Po několika měsících v době chřipkových epidemií už nebylo na co jiného kouknout, tak jsem přetrpěla i druhý díl. Od třetího dílu mě to začalo zajímat (jak jiné mohou být životy lidí ve skutečnosti než jak se prezentují) a dokoukala jsem to najednou. Musím říct, že nebýt zajímavých hereček, tak bych dala hvězdy pouze tři. Až tak "hustý" jak jsem čekala to nebylo. Rovnou se přiznám, že podruhé už si to nikdy nepustím :) ()

PreLa

Musím dát 5 hvězdiček a to i přesto, že jsem před shlédnutím seriálu četla knihu, takže jsem dopředu znala, kdo zemřel a proč a vůbec osudy jednotlivých hrdinek. Jen je škoda, že závěr posledního dílu, tedy doba těsně po nehodě, byla vzata tak rychle. V tomto je třeba kniha lepší, protože jsou v ní některé pohnutky vysvětleny a hlavně obsahuje dialogy, kdy se hlavní hrdinky domlouvají na oficiální verzi o tom, co se stalo. Přesto všechno seriál doporučuji ke shlédnutí a jsem zvědavá na druhou sérii. ()

Mariooo

Roztomilá miniserie, která dokáže pobavit. Do komunity se přistěhuje nová žena s dítětem a začíná se přátelit s místní hvězdou. První školní den je její syn obviněn z šikany a začínají problémy. Seriál sleduje životy a osudy několika žen, které se vzájemně prolínají. Již od počátku se mluví o vraždě a objevují se problikávající scény z výslechů ohledně této vraždy. Kdo byl zavřažděn a kým, se dozvídáme až v posledním díle, kde dojde k dokonalému rozuzlení všech problémů. ()

zuzanaka

"U mne dobrý" inak neviem popisat tento hodne putavy serialik,zaciatok rozpacitý ale potom to uz krasne gradovalo do necakaneho( konecne) konca.Aj ked nemusim tu tvarohovu australcanku v tomto celku bola v poho .Uz sa vytesujem na dvojku ()

MartyOak

Všechno není tak ideální, jak na první pohled vypadá. Jedna z věcí, které jsem musel dát druhou šanci a jsem moc rád, že jsem to udělal. Napjatá atmosféra, promyšlený scénář, skvělé herecké výkony a výborná kamera. ()

kopretinka

No, já teda nevím, ale mě to celkem přišlo o ničem. Měla jsem tu možnost číst i knihu a musím uznat, že filmové zpracování je celkem totožné (až na pár drobností) s knižní předlohou. Přišlo mi, a to jak v knize tak i v seriálu, že celý děj se točí stále dokola kolem jednoho a téhož - šikany. Tu a tam dostala Nicole po čuni a konec vyústil tak, jak se to dalo očekávat, že to vyústí. Viděla jsem lepší seriály, ale samozřejmě i horší. Mě osobně to nijak nenadchlo, ale ani nijak neurazilo. Proto dávám průměrné hodnocení. Herci se svých rolí ujali celkem pěkně, proti tomu nemám nic. :) ()

KcarlosK

7 hodin života v prachu a jediné, co stojí za to, je ten zločin samotný. Jinak žabomyší války a tudíž nuda. Nechápu, proč lidi pořád tak zajímá, co si o nich jiní myslí. ()

planetta

Tento sérial je o vynikajúcich hereckých výkonoch. Nicole a Reese a aj tí ostatní tu predvádzajú vrchol hereckého umenia v súčasnej seriálovej podobe. (1 seria) ()

Karel321

Totální bezduchá sračka ala Sex ve městě. Pokud máte koule mezi nohama, ruce pryč (teda spíš oči pryč). Homoseriál pro ženy. Staré krávy rozmazlené životními podmínkami ve kterých žijí, řešící totální sračky svých homomaželů a rozmazlených fakanů. Nekonečné hovory o ničem, nekonečné scény o ničem. Všichni nosí kostýmy, šaty a košile i na hajzl. 70% seriálu se odehrává na kafi, plácáním sraček o tom jak se kdo cítí. ()

Aguirre

Prva seria je velmi dobra, podla knihy, rezia a kamera Francuzi z Kanady. Skvela hudba. Pribeh svizny, drzi v napati. Druha seria je rozvlacna, scenaristicky krcovitejsia. Ina rezia, ina kamera. Tam by som dal max. 3 hviezdy. ()

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

13.07.2019

Kabelovka HBO našla v seriálové adaptaci Sedmilhářek od autorky Liane Moriarty nečekaný hit. A to až do takové míry, že po úspěchu na Emmy přemluvila spisovatelku, aby vymyslela pokračování. Hlavní… (viac)