Karel Gott: Kávu si osladím

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Československo, 1972, 2:31 min

Karel Gott

Jedná se o televizní záznam ze sedmdesátých let z pořadu Přání k MDŽ. Hudbu složil Ladislav Štaidl a původní text napsal Jiří Štaidl. (sator)

MM_Ramone

Skladbu "Kávu si osladím" som si obľúbil najmä kvôli výbornej cover verzii, ktorú mi naservírovala česká pub punková hudobná skupina Tři Sestry. Nahrali ju v roku 1995. Stala sa súčasťou ich radového, štúdiového albumu, ktorý nesie názov "Hudba z Marsu". To bola fakt zábavná punk sranda. Originálna verzia, ktorú naspieval v roku 1972 spevák Karel Gott, ma až tak moc neoslovila. Nezapôsobil na mňa ani čiernobiely oficiálny videoklip, ktorý bol ku tomuto songu vyprodukovaný. Ja som vlastne božského Káju koGotta nikdy nemal rád. ** ()

zdeny99

Melodická písnička, jedna z nejhezčích písniček Karla Gotta. Je o i tím refrénem, který je hodně, hodně vlezlý... :D Za to ten klip je na dnešní dobu hodně slabý. Ovšem s porovnáním s jinými klipy té doby, tak je hezkej. To jak je tam Kája pětkrát vedle sebe a kroutí tou rukou, tak to se povedlo. Na tu dobu originální od jiných klipů. [58. hodnocení, 4. komentář, 74%] ()

• V televizním archivu se nachází 37 filmových verzí této písně, což je rekord. (sator)