Keby hľadala Bridget Jonesová väščiu smoliarku než je ona sama, s Kate (Emilia Clarke) by trafila klinec rovno po hlavičke. To dievča síce vyzerá ako roztopašný čertík, v skutočnosti však priťahuje problémy všetkého druhu – nerozumie si s vlastnou rodinou, nevyzná sa sama v sebe, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami. Oblieka si škriatkovský kostým, cinká rolničkou a v hlave sa jej stále točí vianočný hit Georga Michaela Last Christmas. A hoci pred rokom pri komplikovanej operácií balansovala na hrane života a smrti, druhú šancu vôbec nevyužíva tak, ako by sa očakávalo. Okázalo na všetko kašle a vyberá si v živote vždy tú najjednoduchšiu cestu. Všetko sa ale zmení, keď spozná záhadného mladíka, ktorý sa jej stále častejšie pletie nielen do cesty, ale aj do života. A hoci Kate neplánuje nič meniť, pod vplyvom tohto chlapca a magických svetiel vianočného Londýna, sa aj jej predčasne zatvrdené srdce začne pomaličky roztápať. (CinemArt SK)

HanaHu

Sice to není úplně tak vánoční, jak můžete očekávat, ale i přes to mi nějakým způsobem vánoční náladu předal. Co se týče samotného děje, mile mě překvapila originalita a nečekané rozuzlení příběhu. I když je to možná trošku přitažené za vlasy, jsem ráda, že se zde neobjevily žádné kouzla a efekty, takže za mě určitě doporučuji. ()

CheryLka

Film nemá nic společného s Vánoci, možná jen fakt, že hlavní hrdinka pracuje v "perverzním" krámku, kde se prodává všechen hnus světa s flitry a třásněmi, který si pak lidé bez vkusu věší na stromek... Emilia Clarke výborná a tam to končí... Trocha mi ušla ta jugoslávská linka, ale budiž.  Nemohu si pomoct, ale od setkání se s Tomem jsem tušila, že jsme někde v Nebi nad Berlínem nebo ve Městě andělů a tak jsem k tomu i přistupovala...konec tudíž až tak překvapil. ()

Dinnko

Veľmi pekný film. Myslel som si ze si Emily Clarke v inej role ako GoT nebudem vedieť predstaviť ale zožral som jej to aj s navijakom. Super oddychovka. ()

Marek.Handl

Krásnej,pohodovej vánoční film.Za mě 5 hvězd.  Tenhle film nejde nemít rád. Romantika s prvky humoru je přesně to co od vánoční komedie očekávám. ()

Beau

Jako sorry, ale víc než eskapády hlavní hrdninky mě zajímal příběh její šéfové a její obchůdek s vánočními potřebami. Chci více obchůdku s vánočními potřebami! ()

Hidan

Tohle není úplně můj žánr, ale kvůli jménům jsem se na to podíval. A bez jakéhokoliv očekávání jsem byl spokojen. Do kategorie vánoční romantická komedie to sedí skvěle, ale má to jednu obrovskou chybu - hodně dlouho jsem neviděl horší práci kamery. Nechápu, nerozumím a ani snad radši nechci, ale prostě ty úhly záběru to se nedá odpustit a brání to takříkajíc posunutí na vyšší úroveň. Jinak fajn. ()