Skryté monstrum

• Česko Closet Monster (festivalový názov) (viac)

Osamělý dospívající Oskar, který často uniká do smyšleného světa, sní o kariéře uměleckého maskéra a bojí se, že drsný otec odhalí jeho homosexualitu. Když se Oskar zamiluje do pohledného, světaznalého kolegy, je nucen čelit svým obavám. Tvořivého Oskara traumatizoval brutální homofobní útok, který viděl jako dítě, a bolestivý rozvod rodičů. Nyní žije se svým nevyzpytatelným otcem a bojí se, že by sám mohl být gay, takže dělá vše pro potlačení své sexuality a v doprovodu mluvící samičky křečka Buffy uniká do smyšleného světa. Když potká pohledného kolegu Wildera, sexuální zmatek se zvětší o přitažlivost a paralyzující strach. Jestli má Oskar objevit pravé štěstí, pak barvitý imaginární svět bude muset ustoupit vzplanutí opravdových citů. (Cinemax)

bllm

Kde se v té Kanadě ty zázračné děti berou? Další co v pětadvaceti na točil perfektní film (a podle mého, Stephen Dunn Xaviera Dolana v mnohém předčil, jeho film je celistvější, nápaditější, má mnohonásobně propracovanější scénář, nikdo tam hystericky neječí :-), ale uvidíme, s čím přijde dál, každopádně se na to těším). Po docela dlouhé době film s gaytématikou, který by mě tak nadchl, tak moc se mi líbil. Nevím jestli to byl záměr, ale chvílema mě ovládala předzvěst něčeho tragickýho, což bylo dost nepříjemný. ()

Danqo

Námet výborný, nevidel som ešte podobne spracovaný panický strach z vlastného comingoutu. V deji ma rozčuľovalo veľa odbočiek, nedokončené roviny, nevysvetlené udalosti, zmeny charakterov, avšak to len dotváralo obraz dospievania, v ktorom sa deje všetko naraz. Škoda toľkých filmárskych klišé. Soundtrack špicové. ()

jiri.twist

Složitější a pocitově hluboký film, který nemusí být jen na jedno podívání a který nutí přemýšlet. Jiný film než 90% ostatních, originální a s velmi dobrými hereckými výkony a zpracováním. Stojí jistě, tak jako tvrdí i recenzenti přede mnou, za zhlédnutí ... 8978 ()

Luciee113

Dost ujeté. Myslím si, že imagic svět docela přehnaný a někdy až psycho. Nedokázala jsem se vcítit do pocitů hlavního hrdiny. Jinak výborné herecké obsazení a skvělé herecké výkony. ()

Ltblue

Jedna silná scéna, ktorá sa mi vryla do hlavy je vyberanie tyče. Ťažko by sa mi rozpisovalo o tomto filme....skvelá hudba. ()

Mates Hradecky

Zprvu nenápadný film s jednoduchou dějovou linkou. Ovšem padnoucí hudba a několik silných scén (závěrečná s železnou tyčí) způsobí, že na tento snímek jen tak rychle nezapomenete. ()