Rodený Newyorčan Frank (Hynek Čermák) zdedil po svojich šľachtických predkoch starobylé rodové sídlo - zámok Kostka. Potomok emigrantov sa tak po viac ako štyridsiatich rokoch chystá s dcérou Mariou (Yvona Stolařová) a temperamentnou manželkou Vivien (Tatiana Dyková) na veľký návrat do Čiech. Čerství aristokrati poznajú niekdajšiu vlasť a zámocký život len z dávneho rozprávania príbuzných, a preto ich miestne pomery a česká realita mierne zaskočia. Zámok nájdu v stave pozvoľného rozkladu a mimo akéhokoľvek spoločenského diania. Jedinými stálymi obyvateľmi Kostky sú kastelán Josef (Martin Pechlát), gazdiná pani Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbár Krása (Pavel Liška). Kým personál pozvoľna precitá z mátožného spánku porevolučných deväťdesiatych rokov, Frank s rodinou stoja pred ťažkou voľbou - predať rodinné sídlo a vrátiť sa do Ameriky, alebo sa pokúsiť zámok Kostka zachrániť? Film vznikol podľa rovnomenného bestselleru Evžena Bočka. (Forum Film SK)

kitram71

Až tragicky nudné devadesátky (rozuměj: dobová stylizace OK, výprava OK, banální humor těžce K.O.) včetně závěrečných No Name :-(. Plus snad jen za kameru a Balzerovou se Stolařovou ()

pralines

Knihu jsem četla jedním dechem a tlemila se v jednom kuse u filmu to tak bohužel nebylo, ale ani tak mě úplně nezklamal. Hezky mě naladil na blížící se Vánoce. Trochu mě zklamalo, že vypadly nějaké vtípky o Maxově povedené rodince. ...Obsazení výtečné. ()

Lucik80

V kině při koukání na film obvykle lituji, že jsem si četla předem komentáře, protože to ovlivňuje moje očekávání a potom i hodnocení filmu. Takže na tuto komedii jsem se navnadila až moc kladně, čehož asi nebylo plně dosaženo. Nicméně je to lehce pohádkový příběh pro dospělé s komediálními prvky, na který se líbivě kouká (zámecké interiéry a zasněžené exteriéry), to vše doplněné příjemnou hudbou. Připadá mi, že natáčení si herci museli užít a úplně jsem si představovala, jak si tam společně na zámku všichni žijí a hospodaří. Ale nutno dodat, že dějově je to poněkud chudší, že toho děje/příběhu se tam moc neudálo. 4* ()

Zoltar78

A mně se to líbilo! Příjemný film, ze kterého jsem odcházel s dobrou náladou. Líbila se mi ta vřelá zámecko-zimně-vánoční atmosféra celého filmu. Kamera Vladimíra Smutného opět kouzlí, ale jak by jistě řekl on sám, to malebné prostředí to se točilo samo :-). A moc se mi líbila Eliška Balzerová!! ()

aluska1991

Tyjo, já se prostě nesmím koukat na filmy zpracované na základě knížky, kterou jsem četla. Mě to prostě vždycky zklame. S dějem v knize to má společného opravdu málo, některé (pro mě dost podstatné) postavy jsou dokonce vynechány! Bohužel je to ještě slabší než divadelní zpracování z Jezerky. Dvě hvězdičky dávám za parádní vánoční atmosféru. ()

pafka

A takovej to mohl bejt bijak. Skveli herci, skvele exteriery, skvely napad. Ovsem bohuzel jsem musel konstatovat, ze vse bylo spichnKdo delal proboha doprovody a hudbu? To snad je ten samy, co delal kamenak. To je Hruza! ()

sardon

Námět měl rozhodně navíc, než kolik se z něj podařilo nakonec dostat i přesto to nebyla vyložená nuda. Nejvíce se mi jednoznačně líbil Martin Pechlát, který roli kastelána odehrál způsobem, že bych si dovedl představit si ho jako Jirotkova Saturnina. ()

honzic

Nejsem moc fanda Vejdělkových filmů a i tento mne přesvědčil, že tomu nebude jinak i nadále. Jeho filmy mi přijdou nezajímavé, klišovité a tak nějak uměle stavěné. Hodnocení: 45 % ()

blondboss

Taká klasická priemerná česká komédia, ktorá ničím nevybočuje z nejakého originálneho poňatia a ani obsahovo. Práve naopak, skôr sa jedná o menej záživnú vec, či už scenáristicky, ale aj herecky. Asi som od toho očakával vzhľadom na námet trošku viac a pobavil som sa len pri pár momentoch. A to je na komédiu jednoducho málo. 55 % ()

PamelaJJK

Příjemná zábava, na kterou se časem rád podívám znovu. Ze sočasných komedií patří jistě k té lepší třetině. Přistoupí-li divák na hru, kdy herci povětšinou přehrávají a neřeší se plno reálných problémů (nebo jsou naopak vyřešeny jakoby mávnutím kouzelného proutku), tak se bude pěkně bavit a... A to je hlavní. Takže vypnout mozek, pohodlně se uvelebit, obložit se rozličnými pochutinami a nápoji a hurá do toho. Za zmínku jistě stojí obsazení. Hlavně paní Balzerová s pány Čermákem, Pechlátem a Liškou. 3,5 hvězdy dávám za samotný film. Půl hvězdy přihazuji za zámek Lemberk, kolem kterého často jezdím. ()

Aniki

Vlastně to není příliš vzdáleno odpadu, komedie tak trochu ala Troška. Situaci záchraňuje několik komických momentů, Balzerová a Pechlát, no a to je asi tak vše. Co mne iritovalo: Liška, Pauhofová, která se za celé trvání snímku nepřevlékla, ignorace jazykové bariéry a šablonovité scénáristické postupy. Co mne nadchlo: interiéry. Bože, jak já zbožňuju starožitný, elegantní nábytek, vestavěné knihovny, parketové podlahy a plné stěny nádherně vyvedených obrazů a tapisérií. ()

PetrJulian

V šedé české kinematografii posledních let považuji tento film za nejlepší počin roku 2019. Se starou maminkou je to po dlouhé době první titul, na který jsme se v televizi dívali spolu a báječně si to užívali. Doteď jsem nevěděl, že knižní předloha má už 5 dílů a film samotný mne nakopnul k četbě, jako už dlouho nic ne! ()

Dejff_2004

Afektovaná Tatiana Dyková (Bože, opravdu Dyková?) vás od samého začátku prudí. Její Vivien je předvídatelná a tím pádem nevěrohodná. Namísto Dykové bych viděl někoho víc věrohodně tupého – co třeba Kateřina Brožová? Hynek Čermák, jako hlava rodiny František, se snaží poměrně dobře zahrát roli svědomitého člena šlechtického rodu, ovšem kazí mu to poněkud toporné stylizování do bodrého smolaře. Pochvalu si ale jistě zaslouží trojce původních (toto slovo je ve filmu dost důležité) zaměstnanců zchátralého zámku. Zámecká kuchařka Tichá (Eliška Balzerová), kastelán Josef (Martin Pechlát) a údržbář Krása (Pavel Liška). Minimálně Pechlát by si za mě zasloužil uznání v podobě nominace na filmovou cenu od kritiků nebo akademiků. 40 % ()

Eire odpad!

Posledni ceska KuaKOMUNISTKA. Tolik dobrych (kdysi?) ceskych hercu udelalo ze sebe TOTALNI KRETENI... 56 % ani naaahodou... pfuj tOjfl certe... ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)