Kedysi tu bol všade iba temný les, dnes tu stojí sídlisko s panelákmi. Práve tu je doma chlapík, ktorému nikto nepovie inak ako Vandam. Žije sám, v byte na okraji Prahy, a každý deň doma cvičí, aby bol v kondícii. Večer, keď sídliskom blúdia divoké zvery, chodí so svojimi kumpánmi na jedno čapované. Vandam sa snaží urobiť dojem na Lucku, ktorá v miestnom pohostinstve čapuje pivo. Často a rád sa s kadekým pobije. Je znalcom vojenskej histórie. Má pocit, že svet smeruje k zániku a schyľuje sa k veľkej bitke. A preto cvičí, aby bol na túto poslednú rozhodujúcu bitku pripravený. A tiež k tomu vychováva Psycha, mladíka, s ktorým natiera strechy panelákov. Vandamovi kumpáni z krčmy ho prezývajú „národný hrdina“. Vraj dal vtedy v Novembri ’89 na Národní tříde dejiny jednou ranou do pohybu. Film podľa rovnomennej knihy Jaroslava Rudiša, v hlavnej úlohe s Hynkom Čermákom, kombinuje dramatický príbeh s čiernym humorom. (ASFK)

Bohaatstvo

Za mě dost dobrý! A závěr je vlastně happyend. Dokonce myslím, že tenhle film je lepší než prvotina Schmitke... Každopádně, doporučuji Národní třídu všem, kteří jsou nad věcí, nebo vlastně i těm, kteří jsou pod ní. :-) ()

Lucky Eda

obsazeni kamera paráda :) z filmu mam takove smisene pocity :) bylo to mistami brutalni pak ten film hral na city . Jednoduše bych to srhnul takový sračky ze zivota a k tomu dodaná zápletka film nenadchne ani neurazi je to spiše film k domací pohodě ()

Redyx1

No zde je to za 3 hvězdy,za prvé díky dobrým hereckým výkonům,dobrá kamera i režie,nicméně tento příběh má velmi slabý scénář a po prvních 10 min.to začne dost skřípat a v polovině filmu mě to začalo doslova nudit.Takže kromě vulgarit a pár střípků,kdy to bylo i trochu humorné,za mě spíš zklamání... ()

olanus

Bohužel jsem byl zklamán nepomohl tomu ani dobrý výkon Čermáka Hynka ,tento film plný sprostých ,vulgárních slov mě nezaujal ,za mě nedoporučuji . ()

Edge_666

a pak prý "z hovna bič neupleteš". Tady ho upletli. Nezapráskali, ale upletu ho dobře. Knižní předloha je opravdu absolutní hovno (a to mám knihy rád) a tak jsem i od filmu čekal, že to bude hrůza. A ejhle, ono se to povedlo. Za dvě hvězdy. Jedna navíc za Hynka Čermáka. Ten vylepší každý film. ()

JWK

Příběh sídlištního primitiva a zoufalce mající svou 13.komnatu. To je celé, pouze vulgarity prostě nestačí, naprosto o ničem, ztráta času. ()

kreyson13

Klasika, všude se to prezentovalo jako děsná komedie a pak z toho vylezla takováhle pičovina bez děje. Jak kdyby to režíroval Krobot. Tohle ani Čermák ani milión vyslovených píč nemohli zachránit... ()

Ocicak

Jak jsem se na to těšil tak jsem se zklamal. Guláš z výtažku filmové historie a politické zmatenosti. Nikdo už snad nevěří že by někdo dokázal zvednout cz kinematografii a neschopnosti vystihnout autentičnost na úkor politického názoru. ()

majorzeman13

Dle mne jde o hodně průměrný dá se říci skoro až podprůměrný počin ,ale skvělý Hynek Čermák ho povyšuje na lepší průměr. A to bez debat ! Jeho Vandamm je prostě vládce filmu ! ()

maxs

Čekal jsem spíš trapárnu, ale nakonec tam bylo i pár silných momentů. Docela potěšil, i když se dalo vymačkat víc. Čermák je super, začínám ho mít čím dál raději.. ()

Vyhrajte cestu na filmový festival v Cannes

Vyhrajte cestu na filmový festival v Cannes

06.03.2020

Program Kreativní Evropa MEDIA letos v únoru už počtvrté vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu.… (viac)