Kedysi tu bol všade iba temný les, dnes tu stojí sídlisko s panelákmi. Práve tu je doma chlapík, ktorému nikto nepovie inak ako Vandam. Žije sám, v byte na okraji Prahy, a každý deň doma cvičí, aby bol v kondícii. Večer, keď sídliskom blúdia divoké zvery, chodí so svojimi kumpánmi na jedno čapované. Vandam sa snaží urobiť dojem na Lucku, ktorá v miestnom pohostinstve čapuje pivo. Často a rád sa s kadekým pobije. Je znalcom vojenskej histórie. Má pocit, že svet smeruje k zániku a schyľuje sa k veľkej bitke. A preto cvičí, aby bol na túto poslednú rozhodujúcu bitku pripravený. A tiež k tomu vychováva Psycha, mladíka, s ktorým natiera strechy panelákov. Vandamovi kumpáni z krčmy ho prezývajú „národný hrdina“. Vraj dal vtedy v Novembri ’89 na Národní tříde dejiny jednou ranou do pohybu. Film podľa rovnomennej knihy Jaroslava Rudiša, v hlavnej úlohe s Hynkom Čermákom, kombinuje dramatický príbeh s čiernym humorom. (ASFK)

Mark1983

Když jsem poprvé uviděl trailer, pomyslel jsem si, že film zkusím, ač první dojem na mě film dělal jako komedie, ale pak jsem zjistil, že o komedii nejde, ale o drama. A přestože českou filmovou tvorbu v současnosti v oblibě nemám, Čermák je jeden z mála nadějnějších - českých - herců, což dokázal v Gansterovi Ka a Raplovi, kde ač se jedná o současnou filmovou tvorbu, tak tam se čeští filmaři, musím uznat, snažili. A Čermák to taky zvládl celkem dobře, ač role agresivních typů mu docela sedí. A Národní třída taky docela ušla. ()

ssarka

Takže most podruhé??to jako opravdu film o hodném,historicky vzdělaném nackovi?? Jedna hvězdička za herecké výkony druhá za opravdu luxusní hudbu ()

Elibu

Takový celoživotně naivní romantický snílek s iq školáka ze základky. Pro mě asi zatím nejhorší Čermákova role. ()

soukyd33

Agresivní a sprostý už od začátku. film není tak špatný, jak se na první pohled může zdát. Poznámka: Ve skutečnosti by to takhle nešlo. Poznámka: Na konci se nic jiného čekat nedalo! Hvězdiček 3 ()

Stinger78

Trailery musely pro knihu neznající lidi být docela zavádějící, s tím, že tohle bude snad i nějaká komedie. Celkově ale nutno říci, že nebýt Čermáka, nebude sonda do pražských hospod a problémů těch, pro které jsou ti nahoře svině, ani na jednu hvězdu. ()

Lukkyn

Po konci filmu jsem teda sakra přemýšlel co si o tom mám myslet a jestli jsem se právě obohatil kulturním zážitkem nebo zabil hoďku a půl života zbytečně!!No ani teď s odstupem si nejsem jistý. Čermáka mám hodně rád a jeho postava je ok Cina jako smažka dejme tomu ty ostatní gumy u stolu štamgastů mi moc neseděli!!Myšlenkové pochody postav jsem nejdřív hledal , ale pak mi došlo , že postava co si posrala život a žije někde na okraji společnosti na sídliští a maká za 6 pětek na hodinu nebo kolik to tam říká , tak taková postava prostě nemůže mít normální životní motivace. Celkem se mi i líbí jak je to natočený. Vulgarity mě nějak nevykolejí , i když tady jich je někdy až zbytečně moc a může to přivézt diváka do rozpaků!!!To zakončení je tragický , prostě to jen skončilo a ještě dost nelogicky. Že by ho cajti ztřískali a jen tak ho tam nechali , když měli asi 10 svědků , že si ho odvedli nevím no!!Dávám 3 za Čermáka a rozporuplné pocity a přemýšlení , které ve mě film vyvolal!! ()

Accuphose

No není to sice žádnej zázrak, ale v rámci minimalismu a českého prostředí určitě nadprůměr. Táhne to tam zejména Čermák a jeho postava je napsána moc hezky. Navíc to bohužel není, pořád je to natočené počesku, špatnej zvuk, a točí se to narychlo, takže nikdo si nedal tolik práce s hloubkou dialogů.... ()

Martin.Proko

Na motivy nikoliv podle knihy.... ....kniha je lepší.... ...z knihy vypadla docela důležitá linie příběhu... ...průměrný antikapitalistický a anti developerský hejt... ....černobílé podání světa... ...herecké výkony dobré, výprava , i některé záběry... ... prostě něco tomu chybí , obzvláště rozpravy v lese a o lese. A bitvě v tom Teutoburském. Příběh tak je zjednodušen a zploštěn, vlastně o něčem a někom jiném ()

Joachim36

Sorry Jako... reklamy to mělo tři pxxxxx. Trailer sliboval zajímavý filmový zážitek. Stejně tak herecké obsazení. A pak se člověk kouká na cosi s pocitem, který by se dal shrnout asi nějak takto "Ale toto jsem si neobjednal". Po shlédnutí jsem přemýšelel, jestli jsem čas ztracený tímto filmem neměl raději věnovat kompostování na své zahrádce. Ale jinak řemeslně to je profesionálně odmakaný a Čermák hraje dobře. Jen mi to přišlo celé zbytečné. ()

dinzbir

Svým způsobem má myšlenka filmu pravdu. Nicméně už nenastiňuje řešení. (Zeitgeist, Venus project.. ) Tudíž se ptám, jestli je dílo od chytrých pro hloupé nebo naopak. Spíše je to pohled ne před-apatický stav králikárnové společnosti se zdánlivou spravedlností ztracených existencí. ()

Hombre8

Velmi dobrá práce. Ze začátku jsem se hodně trápil, chtíce vydržet, nevypnout nebo aspoň nezačít přetáčet. Zklamaně jsem proklínal Čermáka, co že je to za debila, že si ani nepřečte scénář, než do něčeho jde a jestli už taky propadl chamtivosti. Bo v první části byl fakt nechutnej. Jako by režisér chytře vyselektovával. Pak jsem se mu samozřejmě kajícně omlouval. Odpor k hlavnímu "hrdinovi" a jeho okolí samozřejmě zůstal, ale nutno konstatovat, že Čermák se úlohy zhostil opět velmi dobře. Herec musí umět vzít a zahrát i antihrdiny. I Cina fakt dobrej. V hodnocení příběhu a filmu jako takového se ztotožňuji například s G04T a Ninem. ()

Vyhrajte cestu na filmový festival v Cannes

Vyhrajte cestu na filmový festival v Cannes

06.03.2020

Program Kreativní Evropa MEDIA letos v únoru už počtvrté vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu.… (viac)