Středoškolák Ethan (Logan Miller) touží po mediální slávě. Společně s kamarádem Seanem (Keir Gilchrist) tak vymyslí experimentální šestitýdenní projekt, jehož terčem je starý morous Harold Grainey (James Caan) ze sousedství. Prostřednictvím využití moderní techniky ho chtějí přesvědčit o tom, že v jeho domě straší. Během jeho nepřítomnosti se s veškerým potřebným vybavením vplíží dovnitř a v obytných prostorách domu provedou instalaci minikamer a dalšího zařízení. Z Ethanova pokoje následně monitorují každou vteřinu Haroldova života a sledují jeho reakce na výpadky elektřiny či bouchání dveří. Mimo jiné také zjišťují, že ve svém uzamčeném sklepě tráví stále více a více času. Skrývá snad nějaké tajemství? Zvědavost postupně zvítězí, a tak se vydávají na průzkum. Cena za poznání pravdy bude skutečně vysoká. (Psychor)

Morholt

Celkem neotřelý nápad potěšil, líbil se mi i styl vyprávění, který ukazuje nejen samotné sledování, ale věnuje se prostřihům ze sousedovy minulosti a zároveň i soudu, který přišel po ukončení experimentu a který nechává diváka v nejistotě, jak to vlastně dopadlo. Vedle Caana mi seděli i oba představitelé teenagerů, kteří to celé spustili. Potud dobré. Bohužel režie se věnuje až příliš kecání u monitoru a řekněme polo FF záběrům, což leze obojí strašně na nervy. Rozumím tomu, že "autentické" záběry tady být musely, ale dalo se s nimi nakládat mnohem úsporněji. Bylo by to ku prospěchu věci. Nakonec to celé zvedl až samotný závěr, který byl sice trochu účelový, ale dokázal zahrát na ty správné citové struny. 65% ()

Real Tom Hardy

(Pre mňa) štylisticky a koncepčne veľmi podobné snímke Disturbia – dvaja mladí teen sliediči sledujú deda-suseda naproti ulici na tichom, idylickom predmestí. V prípade Disturbie mali podozrenie, že je sériový vrah (s/o Leto 84), v prítomnom, že v jeho dome straší, čo zakrývajú za, resp. prekrývajú súbežne s ich (asi) školským experimentom. A starček je zhodou okolností James Caan, ktorý tu úplne vyzerá ako zlacnená (alebo drahšia, súdiac podľa tvojho pohľadu) verzia Kelseyho Grammera. --- Filmu nechýba napätie aj napriek tomu, že už v prvej desiatke minút ti zrejme bude jasné, odkiaľ fúka vietor. Prelínanie troch časových rovín je pekným spestrením. Slušne zostrihané a postupná zmena vykreslenia hlavnej postavy veľmi uspokojivá (rejža si ma omotal okolo prsta; vážne som si myslel, že to bola prostitútka) a podobná reálnemu životu – nevieš, kým nevieš. Rozuzlenie ma vždy rozbije. Cením tiež hudobný podkres a chalanovu izbu, ktorá je odkazom a poctou filmovej časti popkultúry. A keď zazvoní zvonček, všetkému je koniec... ♪♫ / ♪♫ / ♪♫ (5.10.2019) (25.2.2022) (5.10.2022) (6.10.2022) (30.1.2023) (3.3.2024) ()

*CARNIFEX*

Roztrhlo sa vrece s "nepodarenými" susedmi, ktorí majú viac tajomstiev ako Alenka v ríši divov. Dnes večer sa chystám na slepca so schopnosťami z partie fantastickej štvorky, pričom dúfam len v jedno, že to nebude rovnako zavraždených 100 minút z môjho života, ako v tomto prípade. 75 minút sa absolútne nič nedeje, pričom tí dvaja mladí zmrdi len klábosia ako dve staré kurvy na trhu. Chvála bohu, že aspoň záverečná tretina naberie nejaký ten spád, pričom sa snímok konečne začne uberať nejakým tým smerom, lebo prisám bohu, toto je z 3/4 absolútna strata času. Nebyť toho "príjemne" prekvapivého, nečakaného zvratu či celkovej pointy, ktorá sa doslova vrýva do mozgu diváka, šmaril by som bez výčitiek jednu ☆. Takto aspoň tie dve za snahu, vytvoriť niečo mládeži poučné. ()

Kingjiri

Zaujmou herecký výkony, napínavější atmosféra (hlavně díky dobrý práci s kamerou, zvukem i hudbou) a sympatická snaha překvapit diváka finálnim twistem. Závěrečný pointě se pak docela daří předat poselství, že neni radno soudit druhý, když o nich nic nevíme. Někoho možná pointa zklame, resp. si bude řikat, že by radši dostal víc akčnější / hororovější finále, ale já byl v tomhle ohledu spokojenej. Kdyby si tvůrci nechali soudní scény až na samotnej závěr a věnovali se ještě víc Graineyho postavě resp. baráku na úkor rozhovorů mezi Ethanem a Seanem, mohlo vzniknout ještě něco zajímavějšího, než solidní thriller na jednu projekci. ()

kaylin

I když mě finále lehounce zklamalo, přece jen je dle mého tenhle film dost dobrý na to, aby stál za pozornost. Je to takové komorní, mockumentary se tu využívá jen ta akorát, aby to neodradilo a celkově je to docela napínavé a funguje to. Záleží jen na tom, jestli se vám to finále bude líbit nebo nebude. A za mě ušlo. ()

• Je veľmi nepravdepodobné, aby bol na hlásenie o kričiacej žene v pivnici vyslaný len jeden policajt. (Real Tom Hardy)
  • Policajt Palmer (Edwin Hodge) na súde tvrdí, že prehliadku domu vykonával s vytasenou zbraňou. Mal ju však celý čas v puzdre. (Real Tom Hardy)