Poblíž tajné základny "zvláštních leteckých sil" v Nevadě se ocitá posádka vesmírné lodi - otec, matka, dcera a malý syn. Návštěva mimozemšťanů uprostřed vědců, ponořených do vesmírného výzkumu, vyvolá nevídaný rozruch. "Návštěvníci" se musí spasit útěkem. Přitom se jim ztratí nejmenší člen rodiny. Ten se při svém putování dostává do rodiny energické vdovy Janet Cruise, matky 16-letého Michaela a 10-letého Erica, připoutaného na invalidní vozík. A právě Eric se stane prvním a největším kamarádem malého tvora, který slyší na jméno MAC (Mysterious Alien Creature - Tajemný cizí tvor). Náhle se objeví zbytek mimozemské rodinky o niž projevují eminentní zájem vědci, policie, novináři a - přirozeně největší - děti... (Intersonic)

moviepill

Mám na tento film nostalgické spomienky. Ách, kde sú tie časy ozrutných VHSiek. Dodnes tento film v podobe VHS vlastním a občas - raz za pár rokov, si ho pripomeniem. Nezrovnávam s E.T. mimozemšťanom, ktorého som videl už ako podstatne starší. Mac a já má svoje kúzlo a ako malý som miloval scénu jak Eric na vozíčku letí cez ploty a záhrady až dolu po ceste... ()

Dalessia

Ako deti sme to so súrodencami zbožňovali, čiže ako dieťa by som hodnotila 5*. Po 12 rokoch som si to opäť pozrela a moje hodnotenie kleslo na 3*. Detský divák si naozaj neuvedomí obrovskú reklamu pre 2 svetové značky (CC a MD), ktoré sa tiahli celým dejom. Ale, aby sme zachovali spravodlivosť, tak priemerujem, čiže 4* :) ()

perceptio

Na film jsem se podíval z nostalgie. Tata nám ho půjčil jako dětem na VHS v 90. letech. Tenkrát mi přišel zábavný. Samozřejmě z dnešního pohledu to je bída. Ne-li hrozné. Ale jo, když pominu, že se jedná o kopii E. T., tak celý film není tak špatný, až na ten konec. To je katastrofa :-)). A finální scéna, to je vůbec síla. ()

kinej odpad!

Strašný film. Nestydatá kopie E.T. Jenomže E.T. měl jakousi úroveň, pod kterou nespadnul, to Mac se přes ní nevyhoupne. Stračný kýč. Nejvíc mě dostala úplně chlípná a nestoudná propagace MacDonalda, kde je dětem přece tak dobře a kde si dělají hezkou párty, mnohem odpornější pak bylo to, že z Maca a já udělali čestné američany, To už se mi zvedal kufr. Mac vydává kýčovité zvuky a je to jen takový trapně udělaný gumový panák. ()

Han22

Od začátku do konce vykrádačka E.T. Kýčovitější (exitují horší doják než dítě na vozíku??), rozvleklejší a hlavně s naprosto hnusným ufounem, který umí akorát kulit oči. Přesto se mi pár scén líbilo (honička, finále u beznínky, krásný závěr) a pro děti to muselo mít svoje kouzlo - je mi jasný, že jako malý bych to neskutečně žral. Takže dávám smířlivé tři hvězdičky, protože úplná ztráta času to není ani dnes. ()

• Snímek sponzorovaly firmy Coca Cola a McDonalds. Jejich propagace ve filmu je znatelná. (Fenk)
  • Představitel Erica Jade Calegory je upoután na vozík i ve skutečnosti. (Fenk)
  • Film je v knize „Golden Raspberry Award“ zakladatele Johna Wilsona uveden mezi 100 nejvíce zábavně špatných filmů všech dob. (Lajty)