Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiálny text distribútora)

kolly13

Film na páteční večer, ale televizní, do kina netřeba. Skvělé kulisy a skvělí herci předběhli kvalitu scénáře a místy i režie. Čekal jsem víc, Na první pohled úlisný slaďák Judy Law opět nezklamal. ()

kishi_SO

posobivi film s uzasnym Hanksom a jeho "Road to Perdition". Svet mafie bol a aj je drsnou vecou, kde ste si neboli isty, ci za to ze ste si uprdli pri niekom sa rano nezobudite v posteli s konskou hlavou. Preto su moje obavy na mieste, ci za toto hodnotenie nepojdem spat s rybami. Avsak viac mi moje "ja" nedovoli udelit. A tak hor sa na matrace! :) ()

laurence

Mendes bravurně vykreslil rozdílnost vztahů otce a syna ve dvou rozdílných rodinách, k tomu přidal stylové mafiány a završil to zápletkou o nutnosti krevní msty, která nenechá žádného muže chladnou. ()

Pateyl

Nedávno mi někdo říkal, že je tento film v seznamu 10 nejlepších mafiánských filmů. Asi to znamená, že mafiánský filmy musejí stát za prd... Proč má toto tak velké hodnocení? Ve filmu se nic nestalo. Kdybych nemiloval Hankse, tak jen jedna hvězda. ()

p.a.douch

Dobrý komiksy jde zpracovat do dobrých filmů? Ano, ale je k tomu potřeba schopný režisér a většinou také spolupráce scénáristy komiksu se scénáristou filmovým. Tenhle film se povedl. Hanks jako skoro vždy odvádí perfektní výkon. Newman je zkrátka legenda a jen jeho přítomnost na place prakticky stačí. Jede Law podal taky dobrý výkon. Mendes věděl co chce natočit a udělal. Kamera Conrada L. Halla byla perfektní. Zima, déšt, pošmourno a beznaděj. Paráda. ()

Optical

Vynikající adaptace podle komiksové předlohy od DC - Paradox, která si dokázala uchovat svojí jedinečnou atmosféru. Právem se tento snímek zařadil do mého pomyslného žebříčku top 10 filmů s mafiánskou tématikou. ()

pold

Nějak mi vadí, že "poselství" filmu je už v úvodním textu, a pro jistotu, to kdyby byl divák hodně natvrdlý, ho ještě zopakují na závěr. Jinak příjemná "nereálná" gangsterka se sympatickými vrahy (reálnou gangsterku u mně představuje třeba Scarface). ()

silvusaak

Hollywoodsky esa prevleceny za mafiany. Prekvapive Tom Hanks mne nevadil, az na par zaberu kde se Forrest nezapre. Trosku jiny pohled, tak trochu ocima ''outsidera'', chybela mi tam nejaka zenska... ()

Ronkar

Silný film po všech stránkách, od bezchybného herectví, skvělé atmosféry, precizní a velmi promyšlené kamery, která výborně pracuje se světlem a stíny, až po překrásný hudebení podkres. Příběh o vztahu otce a syna v mafiánském prostředí, který mě při prvním promítání emocionálně rozdrtil. I když jde o šablonovitý scénář, objektivně tomu nelze vytknout prakticky nic. Takhle vypadá dokonalá filmařina. ()

meda2016

Symbolické závažné téma pro vnitřní sebezpyt. Stojíme vždy na správné straně, na straně svého svědomí nebo seberealizace, ve vlaku který nezastavuje, ve vlaku kdy cestu raději prospím... Mám na DVD a pustil jsem si jen jednou ...a jednou v TV. Pro tu malou touhu vidět znovu ubírám na tři z pěti. ()

jackalsc

Zatraceně dobrý film. Jeden z těch filmů kde nemám problém říct, že i půl hodinový přídavek by mi neuškodil. Nemám vlastně co vytknout. Výborná kamera, hvězdné obsazení, atmosféra na jedničku. I to že je to knižní námět, tak si s tím filmaři velmi dobře podařili. Jak bych řekl "port se opravdu vydařil". A ty soundtracky k tomu? Prostě parádní dvě hodinky. ()

Kozlowski8

Michael Sullivan je nájemný vrah, pracující pro irskou mafii v době hospodářské krize. Postupně však poznává, že životní cesta, kterou si zvolil, je cestou do pekla a snaží se z této cesty sejít, zachránit sebe a svého synka a pomstít zavražděné členy rodiny - manželku a staršího syna... Film, který na mne neudělal až takový dojem, jaký bych čekal. Je sice pravdou, že nemá žádnou slabinu a je ve všech aspektech nadprůměrný, avšak kromě skvělé a úžasné kamery nenabízí nic vyjímečného. Příběh je vcelku banální, bez výraznějších, silných momentů a ani v jeho atmosféře jsem necítil žádnou zvláštní sílu. Totéž platí i pro vykreslení hlavních postav a také jejich ztvárnění, které nebylo špatné, ale ani vyjímečné. Proto moje hodnocení "jen" na hraně tří a čtyř hvězd. 70 %. ()

swenyx

Tom Hanks v hlavní roli = banger film, Road to Perdition není výjimkou, naopak tohle pravidlo jen potvrzuje. Příběh otce a jeho syna kteří se snaží uprchnout ale zároveň i pomstít irskému gangu. Strašně se mi líbil ten pomalý vývoj příběhu a budování vztahů syna a otce kteří se celý život moc nemuseli. ()

PTuranyi

Skvelá gangsterka o pomste, rodine a ochrane. Výborný príbeh zasadený do 30-tych rokov 20 storočia. Film má kvalitnú atmosféru honu na gangstra a prefíkaný plán ako si zachrániť život. Tom Hanks ako Michael Sullivan, zabijak pracujúci pre mafiu je perfektný, Paul Newman capo de tutti capi síce nie je Al Pacino či Robert de Niro ale svoju rolu zvláda so cťou. Daniel Craig ako mafiánsky synček je tiež výborný rovnako ako Tyler Hoechlin v detskej roli či Jude Law. ()

JaMi

Ačkoli to není "Nejlepší mafianský film od dob Kmotra" jak se píše na propagačních materiálech, jedná se o solidně natočené drama, s perfektní kamerou (mimojiné kameraman tohoto filmu nedávno zemřel), vynikající režií a prostě velmi dobrým Tomem Hanksem. Zdá se mi, že Paul Newman nedostal příliš prostoru. I když jeho výkon je stále také vynikající. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)