Evelyn

• Nemecko Evelyn (viac)

Tento film byl inspirován skutečně žijícím hrdinou Desmondem Doylem a jeho dětmi Evelyn, Mauricem a Dermotem. Příběh se odehrává v Irsku padesátých let, kdy osamocený otec vychovává své tři děti. Ve chvíli, kdy se zhorší jeho finanční situace, soud i církev rozhodnou o odebrání dětí a jejich umístění do sirotčince. Desmond se toto rozhodnutí snaží s pomocí svých přátel zvrátit u Nejvyššího soudu. Příběh se uchoval v paměti lidí jako důkaz o otcovské lásce a síle lidského ducha. (oficiálny text distribútora)

jafuska

velice dojemný příběh otce, který přišel o své děti, poté, co ho opustila manželka a děti musely jít do sirotčince, protože tzv ústava nedovolila, aby je sám vychovával, tzv církev a stát se snaži za každou cenu přetrhat pouta nezi otcem a dětma, což jsem jen nad tím kroutila hlavou, jestli to je vůbec možné, ale naštěstí je jiná doba a tohle se už nemůže stát, církev už nemá žádné právo zasahovat do lidskýcn emocí, rodině, ta doba je dávno pryč naštěstí. Brosnan hrál fajn, ačkoliv to nikdy nebude můj oblíbený herec, ale zahrál to kupodivu dobře ()

solisoli

Právnická satira Austrálskeho režiséra o opilcovi, od ktorého utečie so starým zazobancom matka troch maloletých detí. Nakoľko ožran nemá robotu, Írska štátna dobová byrokracia sa rozhodne z jeho detí vychovať vzdelaných občanov štátu. To sa ožranovi prestane páčiť a začne po krčmách zarábať. Zrazu prestane aj chľastať, začne pracovať a pomocou, jemu podobného právnika na dôchodku, podľa neskutočne skutočného príbehu sa pokúsi získať svoje deti späť. Dej naberá na obrátkach, ako nadnárodnom futbalovom zápase, kde Írsko ide poraziť Anglicko. Víťazstvo je už dopredu jasné, keď malá Evelít, vyrazí do útoku, kde svojou hyperaktivitou podlomí najvyššiu Írsku súdnu stolicu a celá Írska krajina buráca vo víťazných oslavách. ()

Nerdik

Nádherný a jemný film občas tlačící na pilu možná až moc. Na druhou stranu Pierce Brosnan to svými občasnými gagy, jako například při útěku před psi, skvěle vyrovnává. Na pět hvězd to asi není, ale dávám je za skvělou atmosféru, krásnou náladu, vynikající dětskou herečku a překvapivě skvělý výkon pana Brosnana, jež mě už po několikáté přesvědčil, že zvládne víc, než by se dalo čekat. Filmařsky to rovněž není k zahození a myslím si, že víc takových filmů, by v dnešní uspěchané době nebylo na škodu. ()

Shaman::..

Není to sice ničím překvapivé drama, ale je to přesně ten film (viděno na Vánoce), který patří do daného svátečního období, a který potěší. Brosnan také překvapil. ()

Spike86

Skvělý film z irského prostředí, ve kterém podává velmi dobrý herecký výkon Pierce Brosnan. Pěkně ztvárněné prostředí, irská atmosféra, hudba, kdy Brosnan dokonce i sám zpívá irské písně. 80% ()

rhodos

Dojemný snímek, který vznikl na základě skutečné události pojednává o otci, kterému byli odebrány jeho děti, poté, co od něj odešla jeho žena. Výbornému snímku ještě podtrhuje atmosféru irský duch s tradičními irskými písničkami. A výborně hrající Pierce Brosnan dokazuje, že umí zahrát nejen Jamese Bonda. Ale nejvíc se mne líbila malá holčička hrající hlavní představitelku Evelyn. ()

lebi

Laskavý film, který nenuceně a neklišeovitě popisuje obrovskou lásku mezi otcem a jeho dětmi, především dcerou, o kterou musí bojovat. Evelyn považuji za nejlepší film Pierce Brosnan, který podle mě ještě pořád nedostal filmovou příležitost ukázat se ve všech hereckých polohách. Skvěle byly vybarveny pocity osamoceného otce. Když si k tomu člověk uvědomí, že jde o film podle pravdivé události, je zážitek ještě silnější. ()

Bránolog

Jeden z příjemných filmů o nepříjemných věcech. Dobrý herci, dobře namixovaný humor, který trochu zjemnil tragiku příběhu (kněz - boxer). Jediné, co mi trochu vadilo, byla ta flanďácká všudypřítomnost (i když to asi tak tehdy bylo) a taky tomu závěrečnému vystoupení Evelyn u soudu jsem tak úplně nevěřil. Ale irskou hospodskou muziku dost můžu. ()

Sejkorka

Příběh se odehrává v Irsku padesátých let, kdy osamocený otec vychovává své tři děti. Ve chvíli, kdy se zhorší jeho finanční situace, soud i církev rozhodnou o odebrání dětí a jejich umístění do sirotčince. Desmond se toto rozhodnutí snaží s pomocí svých přátel zvrátit u Nejvyššího soudu. Film podle skutečnosti, jako rudej hadr před očima pro ateisty. Výborný Pierce Brosnan, asi nejlepší z filmů, které jsem s ním viděl. Skvělá atmosféra padesátých let, hospodská hudba, pití, ragby .... Asi bych měl přidat * na 5, 90%. ()