Ledová archa - Série 1

(séria)
USA, 2020, 7 h 52 min (Minutáž: 44–53 min)

Predloha:

Jacques Lob (kniha), Jean-Marc Rochette (kniha) (viac)

Hudba:

Bear McCreary

Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Susan Park, Katie McGuinness, Annalise Basso, Sheila Vand, Sam Otto, Iddo Goldberg, Lena Hall, Jaylin Fletcher (viac)

Nach

Příjemné zpracování původního filmu, který vychází z knižní předlohy. Ač jsem se u prvních dílů bál, nakonec jsem byl o to pozitivněji překvapen, že tvůrci pochopili jakými cesty mají ohledně vývoje charakteru a děje jít a jaká překvapení přichystat. Natěšenost na druhou řadu je maximální a spokojenost z první též značná. Tak si to v budoucnu nepokazte. 75% ()

warrenur

Nadpriemerny sci-fi serialik o tom, ako by mohli fungovat zbytky ludstva, keby ste tychto "vyvolenych" narvali do 1001 voznoveho, takmer sebestacneho vlaku a brazdili nim svet v dobe ladovej. Pacil sa mi uz starsi rovnomenny film. Toto prevedenie mu nerobi hanbu. Je to napadite, da sa zabavit, hoci su tu i slabsie pasaze. Charaktery a ich pohnutky su zaujimavo podane a nie plytke. Niekomu sadne, iny si bude klepat na celo. Mne sa to pacilo. 60% Odporucam. ()

Litvicek

Ty 4 zásadní scény v celém seriálu, které rozhodí děj a hrajou do karet celkovému vývoji, kterým se seriál vyvíjí, tvůrcům odpustím, i když působí jako pěst na oko a dokážou člověka doopravdy nasrat. Když pominu tohle, jde o výživnou a zajímavou zábavu. Slabší 4 hvězdy, černý rastafarián mi v hlavní roli neseděl a nesedí ale celkově jsem zvědavý na druhou sérii. ()

pilarius

Jak shrnout první řadu jedním slovem? Jednoduše: propracovaná. Na rozdíl od sedm let starého filmového zpracování tohle není temné, ale to je jednoduše dáno i dobou, jakou je Snowpiercer v provozu - ve filmu to bylo již celých 17 let, tj. takřka celá jedna generace, tady v seriálu to máme pouze 7 let, takže je ještě relativní hojnost všeho možného (dokonce zjevně i líčidel). Máme tu tajemství (ne však před divákem), máme tu menší detektivní zápletku, hudba má doslova rytmus jedoucího vlaku. CGI jsou sice zjevné, ale jsou vyšperkované, takže se na ně moc dobře dívá. Všechny postavy jsou nehorázně propracované, mají svoje motivace a hodnoty, ale dokážou měnit názory a uzavírat spojenectví. V čele je famózní Melanie Cavill v podání Jennifer Connelly (být ženou, žádná si nemůže přát v padesáti vypadat lépe než ona, prostě nikdo). Být v takovém vlaku, jen těžko si přát někoho lepšího ve strojovně. Na závěr musím hlavně dodat, že naprosto nechápu, co tenhle seriál dělá v modrých... Lidi, přijměte tu absurdní premisu a dejte tomuhle seriálu šanci. ()

Jaro.Krafcik

Rovnako ako film aj seriál sa mi páčil, no trochu menej. Aj keď tu mnoho užívateľov vraví o sklamaní. Jednak postavy boli fakt nesympaticke, až na Jennifer Conolley, jej tá úloha sadla. Ale tak to LGBT bolo fakt na škodu a zbytočné. Plus chýbala nejaká väčšia akcia, uvidíme kedy ponúknu druhú sériu. Určite pozriem a počkám na všetky epizódy, prišlo mi trošku nevhodné že ich netflix vydával každý týždeň po dvoch. 3* ()

• Cestující LJ Folger (Annalise Basso) hraje na konzoli Nintendo Switch. To ale není možné, protože i když se děj odehrává v roce 2021, je to již 7 let, co jsou cestující ve vlaku, tzn. od roku 2013. Nintendo Switch vzniklo až v roce 2017. (Habansz)