Ledová archa

• USA Snowpiercer
USA, (2020–2025), 30 h 58 min (Minutáž: 43–53 min)

Predloha:

Jacques Lob (kniha), Benjamin Legrand (kniha) (viac)

Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Sheila Vand, Alison Wright, Iddo Goldberg, Lena Hall, Aaron Glenane, Mike O'Malley, Karin Konoval (viac)

Planeta zamrzla a v obřím vlaku, který krouží po zeměkouli, se poslední lidé snaží bok po boku přežít v křehké rovnováze. (Netflix)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (33)

A jedeme dál! (2021) (S02E09)

Atmosféra na mě celou dobu působila velmi dobře. Cením i zúžení kádru (Roche), ale jen se bojím, že je rasově nekorektní, aby černoch musel pracovat (nedejbože pracovat rukama). Těším se na Melanie, ta milfka mi už extrémně chybí. ()

Do bílé noci (2021) (S02E10)

Občas píšu spoilery, tak to dál nečti. Dost povedený závěr, který skoro koresponduje s celou kvalitou série. Přišli jsme o nejkomplexnější a nejlepší postavu, což mi na jednu stranu udělalo radost, protože je to temné vyvrcholení a nečekal jsem to, ale zároveň bude v další sérii strašně moc chybět. Nejsem si jist, jestli ji tvůrci někým/něčím dokážou nahradit. ()

Série 3 (2022) (S03)

Nejhorší série? Jednoznačně. Začátek byl slibný, ale to je v podstatě asi tak všechno. Tuna přebytečných dialogů, spousta "plot twistů" nemělo hlavu a patu, a počet postav, bez kterých bychom se obešli, se nesnižoval, právě naopak. Četl jsem, že čtvrtá série se už připravuje a já si jen říkám: "Proboha proč?" ()

Želva a zajíc (2022) (S03E01)

Úplně jsem zapomněl, jak mi všechny postavy vyjma Melanie a Pikea jsou extrémně nesympatické. Závěr byl dost předvídatelný, ale mohl by přinést dobrou část děje do budoucna. ()

Poslední na řadě (2022) (S03E02)

Nová přeživší nikterak neoslovila. To stejné se dá říct o svatebním obřadu, ale aspoň se skipnula část děje a příště už se bude něco dít. Snad. ()

První rána (2022) (S03E03)

Konečně se něco dělo, dámy a pánové. Tři čtvrtě epizody byla vyloženě taktická bitva a tentokrát byla okořeněná i nějakým tím přímočarým aktem drsnosti (jazýček, Kevin). Na druhou stranu teď aspoň dvě epizody očekávám nadměrné množství nudy. Uvidíme. ()

Trať z minulosti do budoucnosti (2022) (S03E04)

Epizoda plná debilních post-traumatických stavů a halucinací, do kterých se zkrátka nelze vcítit a jsou jen ztrátou času. Trapárna na entou. ()

Nový život (2022) (S03E05)

Okrajově jsme se vrátili do začátků, kdy Layton dělal hlavního vyšetřovatele. Teď to dostala na starost Till, ale nuda je to úplně stejná. ()

Narozen, aby krvácel (2022) (S03E06)

"Pátrání po člověku, který se pokusil zabít Laytona, vyvrcholí tragicky." Neb jak Netflix definoval obsah epizody, s kterým já ovšem nemůžu souhlasit. Vyvrcholení bylo předvídatelné jako konec českých trenérů v hokejové reprezentaci. ()

Ouroboros (2022) (S03E07)

Už jen to, že se půlka epizoda odehrává v "halucinaci" a druhá půlka v pohledu lidí brečících nád ležícím Laytonem, je dost velký důvod rezignovat již před začátkem. Já jsem tomu šanci dal a možná že i naposled. ()

Dát se do pořádku (2022) (S03E08)

Epizoda v duchu jakéhosi vylepšování vztahů zatímco se Snowpiercer potýká s dalším nepředvídatelným jevem. Vábně to nezní, ale alespoň jsme se zbavili jedné ze zbytečných postav. ()

Signál pro všechny (2022) (S03E09)

Rád bych z tohoto "twistu" byl odvařený, ale už tady toho bylo tolik, že to nejde, ani kdybych chtěl. A jestli to v příštím dílu opravdu nedopadne, tak budu seriózně nasrán. Tři série by stačily. ()

Prvotní hříšníci (2022) (S03E10)

Hurá. Nebylo to dokonalé, ale konečně jsem se aspoň trochu nenudil. Jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo, ale trošku mě straší ten otevřený konec. Nemám ponětí, z čeho se bude skládat čtvrtá série. ()