Filmařské legendy - Série 7 (2022) (séria)

Joel a Ethan Coenovi (S07E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Coen Brothers
Veľká Británia, 2022, 44 min

Réžia:

Lyndy Saville

Scenár:

Cal Seville

Joel Coen (a.z.), Ethan Coen (a.z.)

Je až neuvěřitelné, že staršímu z dvojice někdejších autorských hvězd amerického nezávislého filmu je už sedmdesát let. Filmy Joela a Ethana Coenových nejenže nezestárly a oslovují nové a nové generace filmových fanoušků, ale nezastárla ani jejich současná díla. Je zajímavé, že u filmu začal jako první pracovat mladší Joel. Brzy ovšem přizval bratra a počínaje debutem Zbytečná krutost vytvořili nerozlučnou uměleckou dvojici, scénáře ostatně spolu píší i pro jiné režiséry včetně Stevena Spielberga. Jejich filmy jsou plné sžíravé ironie, krutosti, ale i humoru a svérázné něhy. Tituly jako Fargo, Big Lebowski nebo Bratříčku, kde jsi? patří k tomu nejlepšímu, co americká kinematografie na přelomu dvacátého a jedenadvacátého století vyprodukovala. (Česká televize)

Chudobka

Výborný dokument. Všechny filmy bratří Coenů jsem neviděla (chci to napravit), některé jsem viděla před lety, ale nehodnotila.  Jejich filmy Fargo, Tahle země není pro starý a obzvlášť Muž, který nebyl však rozhodně patří k těm, na které se můžu podívat víckrát a pořád jsem z nich nadšená. ()