Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiálny text distribútora)

Boss321

Oddychovka se skvělou ústřední trojicí a pěknými country písněmi. Během útěku našich hrdinů se setkáváme se spoustou netypických postav, jak je tomu u Coenovek zvykem. Chlápek co střílí krávy samopalem a John Goodman jsou naprosto úžasní. Bohužel se stále nemůže zbavit pocitu, že mě Coenovci docela zklamali a zatím je to asi to nejslabší co jsem od nich viděl....... ()

poz3n

Roger Deakins je můj bůh. To co dovede s obrazem on, to nedokáže snad nikdo jiný. Dejte mu už konečně toho Oscara. Coeni jsou taková samostatná umělecká jednotka. Ač mě žádný z jejich filmů nikdy absolutně nedostal, jejich styl je tak osobitý, že mě pořád baví koukat na další a další jejich filmy. A to přesně do puntíku splňuje Bratříčku, kde jsi. 8/10 ()

Lima

Jeden z mých nejoblíbenějšch filmů od bratří Coenů. Atmosféra Ameriky 30.let z něj jen čiší, čemuž napomáhá i soudobá hudba. Scenáristická variace na Homérovu Odyseu je zajímavá a vtipná. Herci jsou výborní, hlavně pak Clooney se svojí pomádou na vlasy. Nesmírně pohodový film, který mi vždycky zvedne náladu. ()

Sawy

Zatím jednoznačně to nejlepší,co jsem od Coenů viděl.Vlastně ani nevím,čím mě tenhle film tak strašně zaujal,ale jednoduše se zařadil k mým absolutně největším srdcovkám.Geniální George Clooney tady předvádí dost možná svůj nejlepší herecký výkon,Turturro a Blake Nelson mu zdatně sekundují a John Goodman je jako vždy parádní.Skupina Blátošlapů je prostě super.95 % ()

ad-k

Bratry Coeny jsem měl vždycky rád (nevzhlížím-li k čistě komerčním projektům). Nejen za Zbytečnou krutost, která byla pro mě prvním seznámením s nimi. Od tohoto snímku jsem očekával především zábavu a volnou atmosféru - a dočkal se. Celou hlavní zápletku útěku, příp. hledání jisté/nejisté věci, střídá několik velice humorných scén (umění metalurgické, představení kapely Blátošlapové, vlajkonoši, biograf a další), muzikálová náplň, resp. nějaké ty lehce bizarní příhody a situace, o které není zrovna nouze. Co naplat: přes všechny nedostatky, kterými tenhle film disponuje, se na film příjemně dívá a nedá se říct, že by se člověk nudil. Proto odpovídajících 70% ()

• Everettovo (George Clooney) identifikační vězeňské číslo je 9958-7715. (c.tucker)
  • George Clooney předal svým příbuzným v Kentucky scénář, aby jej přečetli a nahráli tak jeho zvukovou podobu. Clooney chtěl na svém jižanském akcentu zapracovat. Když mu jeho příbuzní poslali nahrávku se scénařem, zjistil, že mnoho slov ze scénáře zaměnili za úplně jiná. (c.tucker)
  • Přestože je snímek natočen na filmový materiál, jde o první hollywoodský film, který prošel kompletním digitálním color gradingem. Natáčelo se na 35mm filmovou surovinu, následně byl ale materiál digitálně naskenován, kde prošel barevnými korekcemi, a nakonec byl znovu nahrán na 35mm film a vyslán na filmových kotoučích do kin. Několik let na to se color grading stal ve filmovém světě naprostou samozřejmostí. (KlárkaS)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)