Zlé básne

(festivalový názov)
  • Česko Špatné básně (viac)
Maďarsko, 2018, 97 min

Réžia:

Gábor Reisz

Scenár:

Gábor Reisz

Gábor Reisz, Katica Nagy, Zsolt Kovács, Katalin Takács, Donát Seres, Mátyás Prukner, Barnabás Prukner, Niels Schneider, Zsolt Zayzon, Lili Monori (viac)

Třiatřicetiletý Tamás Merthner prožívá osobní krizi. Na výletě v Paříži se s ním rozchází přítelkyně Anna. Porozchodový splín spolu s návratem do Budapešti roztočí v jeho mysli kolotoč vzpomínek a Tamás se snaží přijít na to, zda láska skutečně existuje jen tehdy, když ji ztratíme. Autobiografický snímek o zhrzeném filmaři je zároveň jízlivým i vtipným portrétem Maďarska posledních několika dekád. (HBO Europe)

Maximilianus

Veľmi originálne a experimentálne poňatie problematiky lásky a nespoľahlivosti mysle a pamäte. Veľmi sa mi páčilo spracovanie a obrazy. Inak to bol dosť obyčajný príbeh, ale myšlienky a nápad mali hĺbku. 7,2/10. ()

Niloho

Velmi milý a vtipný film plný zajimavých a inteligentních nápadů a triků. Divák se opravdu nestačí nudit! Pan režisér si to moc pěkně napsal, odrežíroval a nakonec i hezky zahrál - takže veskrze povedený autorský počin! A moc zajímavý pohled na vzpomínky, že stejnou událost, kterou jsme s někým prožili, si můžeme každý pamatovat úplně jinak! ()

rigby

Zajímavě natočené vzpomínky na události, které bych v životě rád změnil. Moc se mi některé okamžiky a nápady líbily. Po celou dobu jsem si film více či méně užíval. Maďarská kinematografie neustále pozitivně překvapuje. ()

Montana

Poetická maďarská variace na Amélii. Bavil jsem se. Ale chápu, že film je spíše pro nadšence a filmové fanoušky. Příznivci Kobry 11 a Avengers si to raději nepouštějte. 75% ()

Corpse_Bride

Tak vtipne depresívne! Prekrásne spracovanie pocitov a spomienok do filmovej podoby. Výborná práca kamery. Scenár udržiava pozornosť diváka od začiatku do konca v príjemnej snovej atmosfére. ()

Vardara

Hodnotím originalitu příběhu. Naprosto mě dostala scéna s hudebníky v autobusu a muž přednášející básně v pokoji hlavního hrdiny. Takže tři solidní hvězdičky. ()