Šílená Heidi

(festivalový názov)
  • Švajčiarsko Mad Heidi (viac)

Šíleného Maxe znáte, ale co Šílenou Heidi? Tahle švýcarská děvečka umí vzít za víc než jen za kravské vemeno – a dokáže to v brutální jízdě za pomstou. Když uteče z převýchovného tábora pro neposlušné dívky, vyzbrojena halapartnou a bojovým výcvikem vyráží na cestu za svržením totalitního režimu krutého prezidenta Meiliho. V multižánrové béčkové bláznivině, která jede na vlně kultovních kousků jako Iron Sky nebo Kung Fury, nechybí nic, co by si člověk od takového filmu mohl přát: cool hlavní hrdinka, bizarní úmrtí a litry umělé krve, náckové, sexy černoši v tradičních krojích ani pořádná nálož sýra. (Future Gate)

atiratha

Naprosto nelituji peněz za 24h výpůjčku z webu tvůrců. Fipm přesně splnil očekávání, která trailer vzbudil. Rozhodně odsýpá líp než Iron Sky a množství odkazů na řadu inspirací nebere konce. Na nezávislý počin velmi dobře zpracováno. Tarantino to není, i když se snaží a masivně opisuje, ale je to jízda od začátku do konce. ()

cerdax2

Na tenhle film musite mit patricne rozpolozeni, stejne jako treba na Machette. Nehledejte pribeh, ponorte se do syroveho absolutismu dohnaneho do absurdna koncem svazaneho s nasi zemickou, protoze "nejlepsi syr je smazak" ;). 70% ( mimochodem, taky vam jedna ze svalnatejch dam pripomina herce Charlie Hunnama ? ) ()

xxmurphyxx

Fajn nápad, nejaká ta originalita miestami, rovnako ako aj gore a vtip, ale inak je to na mňa ťažký podpriemer, či už výkonmi alebo celkovým feelingom. Ale je sympatické, že sa v dnešnej dobe dokážu ľudia zomknúť a podporiť cez crowfunding aj takéto pičoviny. ()

ikre

Tahle má vypadat amatérská absurdní parodie! Na začátku jsem dokonce zvažoval plných 5*, ale nepodařilo se bohužel udržet příval vtípků. ()

Kushina

To byla taková solidní nízkorozpočtová vcelku nevídaná perverzní řezničina. Ani nevím, jak bych tenhle žánr pojmenoval, ale bylo to tak divný a debilní, až to bylo dobrý. Ale sýr a švýcarsko teď pár týdnů nechci ani vidět :D 55% ()

CHYREN

Je to šílené, je to švýcarské a je to právě takové, jaké to je.  Jasně, je to úlet v každém smyslu toho slova i kontextu. Ale jako šťavnatý dezert to zatraceně dobře chutná! Kdo sebe a svět nebere pořád jen smrtelně vážně / a není směšný/, pochutná si jako já. BRAVO! I taková hovadina má laťku pro naše tuzemské filmy proklatě vysoko. Až na výjimky. To je jasný, že pane Žižko. ;) ()

nikhaj

odporna kokozzina, queer, vidlacka gore ohavnost. Pokusi o humor extremne trapne a tak krasne to zacalo ze mi zle z takychto pocinov. Toto snad ani nebolo skutocne. Dlho som nebol takto rozporuplne sklamany. No natoze s tym prisli svajciary, aj tak to neospravedlnuje morbídnosť a vulgarnost ()

AmunRa

Amatérský švýcarský film odehrávající se ve fašistickém Švýcarsku ovládaném korporací vyrábějící sýr v čele s prezidentem a majitelem sýráren v pojetí Caspera Van Diena? Pochopitelně se ani náhodou nejedná o vážně míněný snímek, ale o parodii ve stylu Iron Skye notně ovlivněnou tradičními asijskými kung-fu filmy o zradě a pomstě a množstvím dalších žánrů. A ano, budou i zombie. Mimo zmíněného Caspera Van Diena, který je již tradičním hrdinou podivných béčkových filmů, je zbytek osazenstva prakticky neznámý, ale to jim neubírá na snaze. Hlavní hrdinka v podání Alice Lucy je sympatická, kladní hrdinové jsou srdcaři, záporáci groteskně zlí, "doktor" je vzorový šílený vědec a úplná perlička jsou bojovnice švýcarského národního sportu. Scénář je notně praštěný, ale v rámci svě praštěnosti konzistentní a logický. Navíc přetéká množstvím drobných vtípků a popkulturních odkazů, které posouvají film na novou úroveň. Triky jsou úměrné rozpočtu, takže něco na úrovni osmdesátých let, ale naštěstí jich tam moc není. Ve výsledku přesně to, co tvůrci propagují v traileru a určitě jsem se bavil víc než ve zmiňovaném Iron Sky. V porovnání cena/výkon, respektive náklady a výsledek, je to úžasný počin, jakého studia dosáhnou jen výjimečně s řádově jinými rozpočty. ()

Xspy

Ten film má všechno .Silnou emancipovanou ženskou hrdinku v hlavní roli ,černochy ,asiaty silnou podporu trans a LGBT komunity a při natáčení nebyla nijak trýzněna ani jedna kráva .Ač budete přítomni kastraci býka, žadné ze zvířat nedojde úhoně . Casper Van Dien hraje svoji roli se zápalem a naprosto bravurně. Fraulein Rottweiler mohla ukázat víc než klobásu a doktor Schwitzg si prostě jel pro úplné dějové vyvrcholení ... Připíjím kalichem kravského mléka na Švýcarskou světovládu ! .... A nezapomeňte nejlepší sýr je smažák ! ()

vinducha

Na první místo v žánrovém popisu bych dal komedii . Tohle mi sedlo . Blbost a odsýpající 1hubka , výborná parodie na rivendž žánr , s odkazem na jakousi Říši , nemám námitek . ()

SkeeveTulp

Extrémně přehnaná, exploatačně vtipná až úchylná hovadina, která si dělá srandu z mnoha filmů, žánrů, sama ze sebe, a i ze samotných švýcarů. Ani v nejmenším se nestydí za inspiraci Tarantinem, kterému ostudu rozhodně neudělá. Je libo nový sýr s 88% obsahem laktózy? Za mě mnohem zábavnější, než finský Sisu. ()

Hexx

Všelijaké namixované retro, převážně však parádně ztvárněné! Samozřejmě, je to třeba brát s rezervou, ale kdo má rád bizarní béčkové jízdy, zde si přijde jistě na své. A přesně jak zde zmiňuje uživatel pornogrind, také mi to připomíná bullets of justice. Spousty dobrých hlášek (jódluje mi něco v trenýrkách), nápadů (sýry) a pnutí zejména na Švýcarské tradice včetně Heidi, děvčátko z hor. Hromada krve, gore, skvělých záporáků i klaďasů a zejména.. se zdá dočkáme jakéhosi pokračování! A z toho mi rozhodně jódluje cosi v trenýrkách! ()