husak_k

Když si zvolíte jako hlavní postavu Watchmenů černou policajtku, tak už si sakra musíte dávat pozor aby byla dobře napsaná a zahraná kvalitní, charismatickou herečkou. Což se zde bohužel nestalo. Vynechám narozdíl od ostatních to, že se řeší hlavně rasová problematika, což mi tedy taky trochu vadilo, protože to rozhodně nepatří mezi velké problémy moderní společnosti, ale dobře, zkousl jsem to. Ale to, že 90% postav je vám u prdele, jsou nezajímavé, a zahrané nezajímavými herci, to už je špatně. Všechny první 3 díly jsem se těšil jenom na Ozymandiase, kterýho tam stihli fouknout vždycky jen tak na 5 minut. Uvidíme co se z toho dále vyvrbí, zhodnotím jako celou sérii. ()

JuveIt

První díl seriálu Watchmen nám postupně odhaluje fakta o alternativní realitě, v níž se odehrává. Předpokládám, že v dalších dílech se pomalu dozvíme, co a proč k těmto jednotlivým faktům vedlo. Jinak první díl vůbec neoslnil, akce je podprůměrná, postavy jsou zatím nemastné neslané (ale to se snad s dalšími díly změní). A nezachraňuje to ani perfektně vybraná hudba. Tvůrci svými odkazy flušou do ksichtu Snyderovu skvělému filmu (SPOILER: Rorchach jako symbol rasistického seskupení????Vážně????). No uvidíme, jak to bude dál. Ještě se to může zlepšit. ()

tele.kom

Začátek velice slibný, seriál se vydal svou vlastní cestou, kterou lze jen těžko hodnotit po prvním díle, jelikož je na tomto seriálovém světě Watchmenů evidentně hodně co objevovat. Casting Jeremy Ironse je naprosto dokonalý. Z vyobrazení masakru v Tulse mrazilo. Soundtrack připomíná Girl With The Dragon Tattoo nebo Gone Girl na steroidech. Trochu vlažnější jsem k hlavní postavě, která se mi zatím nejeví příliš zajímavá, uvidíme jak se bude vyvíjet dále. ()

Kushina

Na rozjezd celkem slabý díl. Až na pár akčních a zajímavých scén, které tomu dodaly energii tam nebylo nic extra zajímavého, hodně věcí samosebou nedává smysl, ale to se určitě vysvětlí časem. Co mě asi nejvíc vysírá jsou ty muzikálové části, při kterých až rudnu, jak moc se mi nelíbí. Uvidíme, co přijde dál, ale doufám, že to bude víc energické. 55% ()

Kodousek

Věřím, že se to ještě rozzáří. Trochu těžkopádný začátek a změť informací, však jádro stojí za to. Viděli jsme soví vznášedlo z originálu, rohrschachovu masku i klasický barevný podpis. ()

gonzo

Na Snyder verzi mě vadilo, že vzal příběh, který byl aktuální ve své době, ale nikam ho neposunul, takže ve výsledku to bylo jen retro. Lindelof pochopil, co má udělat a ten jeho svět mě strašně baví. Maskovaní policajti, interdimenzionální chobotničky, prezident Redford, kapka krve na odznáčku.. A hlavně je to divné, podněcuje to můj zájem. ()

ChuckOnly odpad!

odpad, toto nemá s myšlenkou a ideou původních comicsů nic společného... toto je jakýsi vlhký sen liberálních woke SJW šášulů, kteří se snaží tlačit genderovou a rasovou propagandu a jak se ukazuje, běžný divák jim to nebaští. Je skutečně nechutné, jakým způsobem se využívají zajeté značky k protlačování fake guilt propagandy. Po technické stránce je to ok, ale myšlenka filmu a černobílé zpracování postav je odporné... takto tedy ne... ()

palcanec

Úplný konec to trochu zachránil, protože aspoň něčím navnadil a hlavně propojil pár do té doby zdánlivě úplně náhodně rozmístěných bodů (s nadějí, že se jich později spojí ještě pár). Jinak by to bylo za ještě hůř. Můj první problém se seriálem je v tom, že po pilotu není vůbec jasné, kdo jsou viděné postavy, ba pomalu ani jak se jmenují. Lindelof se vyhnul hloupým expozičním dialogům, ale když jsem nečetl předlohu, fakt netuším, o co gou. Viděl jsem sice film, ale spíš kvůli tomu mám víc otázek, než odpovědí - člověk pozná např. ten létající stroj od Nite Owla, ale o to víc mu nedává smysl, co v něm dělají policajti. Druhá výtka je na černočernou tmu. Před pár lety jsem si zanadával na některé seriály a filmy, kde každá třetí scéna byla točená v barevné paletě černá až tmavě šedá, ale pak tenhle styl přešel (aspoň jsem doufal) a první takovýhle kousek od té doby jsem viděl až dnes. Ani na maximální jas nevidím občas vůbec nic, pokud nezhasnu všechna světla a nezatemním okna. Třetí problém je zjevný pokus o zasazení obyčejných lidí do superhrdinského seriálu - superhrdinka v černém má problém zmlátit obyčejného rednecka, ale policejní šéf přežije pád letadla bez připoutání? Prostě fyzikální zákony zde smysl nedávají. Ve filmu od Snydera to se všemi vizuály aspoň hrálo k sobě ("hrdina" skočí z deseti metrů, urazí pěstí kus zdi atd, takže nečekáme, že mu hod přes celou místnost udělá víc než škrábanec či kapku kečupu pod nosem), ale tady jako by se nemohli rozhodnout. Dvě hvězdy jsou za posun prostředí do současnosti (už zas tak nehrozí jaderná válka, ale rasismus a diskriminace jsou bohužel pořád odvážnější), a za zmíněný konec, který do jisté míry utnul ten pocit, že je to vše jen série nesouvisejících obrazů vytržených z kontextu. EDIT: Dostal jsem se ke zbytku epizod a další epizody (minimálně do páté) jsou koukatelné, mezi 3 a 4*. ()

Foltest

Jasně, je to plné liberální propagandy, ale tak člověk k tomu prostě musí přistupovat s nadhledem. Zatím se mi to i docela líbí. Svět je zajímavý a těším se, jak se příběh vyvine. ()