Takeči Hanpeita je samuraj z provincie Tósa podporující hnutí sonnó-džoi – podpořte císaře, vyžeňte cizince – a nějakou náhodou se přenese o 150 let do budoucnosti. V současnosti se stává šťastnou náhodou učitelem na soukromé škole, kterou vede Saeki Makoto. Hanpei se v moderní době setkává i se starým známým Sakamotou Rjómou. Ten se rychle přizpůsobil současné době a stal se novinářem v Tokiu. (Zíza)

Zíza

Kamiki je můj oblíbenec, Sakamoto Rjóma jakbysmet, a tak jsem se na to podívala kvůli nim. Navíc i cestování časem mám docela ráda, tak jsem si říkala, že to třeba bude fajn. Nic hrozného se nekonalo, ale pokud za sebou máte pár seriálů ze školního prostředí, tak se cítíte jako ryba ve vodě a nemůže vás nic překvapit - opět se tu moralizuje. Příběh jede podle typické šablony, nic nepřekvapí. herecké výkony jsou plytké, na Kamikiho mě tedy bavilo koukat, ale i tak jsem z toho nebylo kdovíjak odvázaná. Sem tam dobrá scéna, jinak průměr-podprůměr. Kolena se z toho nikomu neroztřesou, ale je to poměrně slušný zabiják času. ()