Do hroutící se rodiny vstupuje nejmodernější robotka, kterou hledá mocná korporace, policejní vyšetřovatelé i teroristé. (Netflix)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (2)

Lepší než my (2018)

Seriál v podobném duchu jako britský Humans, to u mě bude mít vždycky snazší, než americká roboubohost Next, nebo nově třeba Vychováni vlky. A to přestože je Lepší než my, seriál hlavně o lidech a téma robotiky, nebo obecně UI, je tady spíš atraktivní kulisou pro krimi thriller. Jestliže v Humans byl ten poměr rodinné drama, thriller vs sci-fi a UI tématika poměrně vyrovnaný, tady je to třeba 65:35. Což ale tomuto kousku na atraktivitě neubírá. Velký podíl na tom má velmi pěkná výprava a pak také herci. Navíc dává celý ten příběh smysl, divák si postavy rychle oblíbí...případně zprotiví a tvůrcům se podařilo vyhnout i zbytečnému natahování děje a vaření z vody.... výplňovým epizodám; všech 16 epizod je plynulou součástí konzistentního celku. Velmi mě fascinuje, jak se tady někteří uživatelé pasují do role odborníků na Asimovovi robotické zákony a tvrdí, že je koncept robotky Arisy špatně. Kdyby měli pořádně načteno, tak by věděli, že Asimov sám stvořil zákony čtyři a v dalších knihách už byli i roboti, kteří si se zákony hlavu nelámali. Ostatně udělat zajímavý sci-fi seriál o robotech, kteří dodržují zákony, by bylo stejně zajímavé, jako se pokoušet udělat detektivku o tom, jak nikdo nic špatného neudělal. Po xx letech v žánru sci-fi můžu klidně prohlásit, že by Arisa do asimovského univerza krásně zapadla. Normálně bych dal jen 4*, ale oceňuji i to, že jsem byl ušetřen colorofikace a minoritosexexibice, jimiž nás teď pokrytci ze západu hojně prokrmují a navíc jsem si užil pohled na krásné slovanské ženy. ()

Epizoda 6 (2018) (E06)

Zatím velká spokojenost. Humans trochu jinak, ale ve stejné kvalitě. Víc než fenomén umělé inteligence, sledujeme příběh rodiny, kterým se jedna speciální robotka vsákla do života. A pak samozřejmě pikle společnosti, která tuto robotku chce získat. Herci i postavy jsou fajn...vlastně pokud jste muž, tak víc než fajn. Hemží se to krásnými ženami. A popravdě... jestli je ruština jediná daň za to, že do děje nejsou implementovány rasové a sexuální menšiny...no, prostě je to příjemná změna oproti západní produkci. Ve srovnání třeba s Vychováni vlky, nebo Nadaci, je osvěžující i Asimovský přístup k tématice robotů, resp. autoři zákony robotiky znají a ctí. Těším se na pokračování maratonu....hodinová stopáž dává zabrat. PS: pokud se toho dožiju, tak klidně prodám auto a budu chodit pěšky...ale takovou robotku chci! ()