Hilda

Když se nebojácná a svobodomyslná Hilda vydá ze svého domova v čarovném lese do města, narazí na nové přátele, dobrodružství a magické bytosti. (Netflix)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2018) (S01)

Hilda je opravdu kouzelný seriál s velice sympatickým, nápaditým světem plným nejrůznějších tajemných stvoření. Za mě prostě výborný seriál o fantastických (nejen) zvířatech (a kde je najít). Atmosféra je většinou velice příjemná, někdy dokonce napínavá, ale vždy dokáže alespoň zaujmout. Spousta postav, především těch magických, je velmi dobře zapamatovatelná a nejspíš každý si tam najde svého oblíbence. Co už je trošku slabší jsou postavy lidské, kde mě dokázala z těch hlavních doopravdy zaujmout v první sérii právě asi jen zvídavá hlavní hrdinka. Ale jinak opravdu příjemný zážitek a těším se na druhou řadu na podzim. 8,2/10 ()

Série 2 (2020) (S02)

Druhá série je stejně kouzelná (hlavně ten svět a jeho obyvatelé) jako ta první, i když třeba v tématech možná o trošku méně nápaditá a tak se dostává i na klasiku fantasy sérií, jako jsou třeba hrátky s časem. Co se výrazně zlepšilo oproti první sérii je práce s vedlejšími postavami, které dostávají mnohem více prostoru pro nějaký vývoj a tak jsou pro mnohé příběhy opravdu důležité. Hlavní hrdinka je pořád skvělá a co se nových postav týká, no řekněme, že seriál dostal svého vlastního Zlatoslava Lockharta... Ovšem opět to byl zážitek, který jsem si příjemně užíval od úvodního openningu až po samotný závěr a po konci posledního dílu jsem hodně zvědavý, co bude dál... 8,3/10 ()

Série 3 (2023) (S03)

It’s about fairies, friends and family… Třetí sezóna Hildy mě mile překvapila, nějak jsem si myslel, že je seriál uzavřený filmem, zkrátka nedokázal jsem si vůbec představit, kam se může příběh ještě vydat. Ovšem evidentně jsem kreativitu autorů hodně podcenil, protože tahle série rozhodně nezaostává ze těmi předchozími, je stejně kouzelná, emotivní a zajímavá. Dozvěděl jsem se hodně o rodině Hildy, hlavní příběh kolem tajemných víl se mi líbil, ale bavili mě i ty jednotlivé samostatné epizody (nejvíc asi The Forgotten Lake), které tuhle sérii doplňovali a poslední víc jak hodinový díl mě dokázal i slušně dojmout. Zkrátka opět vynikající zážitek a opět silné 4* - 8,3/10. ()