Hilda

Když se nebojácná a svobodomyslná Hilda vydá ze svého domova v čarovném lese do města, narazí na nové přátele, dobrodružství a magické bytosti. (Netflix)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (23)

Chapter 5: The Job (2023) (S03E05)

Tušil jsem, že uvidím Hildina tátu, ale rozhodně jsem to nečekal tak brzo. A že se toho díky tomu rozehrává stále víc a víc a když k tomu připočítám zvrat v závěru, věřím, že poslední epizoda bude opravdu něco. 5* ()

Chapter 6: The Forgotten Lake (2023) (S03E06)

Regulérně hororová epizoda (až na konec, samozřejmě). Kempování v noci v lese, chcíplé auto, hladová příšera a dojde i na krev a nejednu scénu s cirkulárkou. Samozřejmě v rámci možností, k masakru (který by dával smysl) samozřejmě nedojde, ale v konceptu tohoto seriálu to bylo určitě hororové. A přesto pořád milé, poetické, mysteriózní a posouvající celistvou zápletku zase o kousek dál. Já se té poslední epizody prostě nemůžu dočkat. Silné 4* ()

Chapter 8: The Fairy Isle (2023) (S03E08)

Trochu moc to tlačí na pilu (když se tu do úzkých dostane kompletně celá Hildina rodina (do které počítám i Twiga)), ale jinak se zde vše propojí a vysvětlí (včetně toho, proč má Hilda modré vlasy) a je to tak nabité zvraty a emocemi, že mě až zpětně fascinuje, jak moc se seriál od prvních epizod posunul a to byl dlouhou dobu převážně epizodický. A hlavně jsem si vzpomněl, jak moc jsem byl v prvních třech dílech zmatený z toho, co vlastně sleduji a postupem času si to zamiloval. Rozhodně je to silnější a celistvější finále než Král hor, který se až moc rozpadal na části; čímž The Fairy Isle trpí taky, ale rozhodně méně a i když se tenhle aspekt nepovedlo dotáhnout k dokonalosti, povedlo se k ní aspoň dotáhnout využití všech důležitějších postav napříč všemi sériemi. A došlo i na epizodní, akorát Louise tam byla pár vteřin a Eugene už asi šel do moře, když si vzpomenu na nové z této série. A taky se mi líbí, že ačkoli je spousta věcí přímo řečených, tak tajemství jeskyně na Vílím ostrově si musí všichni odvodit z vodítek. I to je totiž jasně vysvětlené, akorát ne přímo jako vše ostatní... Slabých 5* ()