Hanna

USA, (2019–2021), 18 h 4 min (Minutáž: 44–55 min)

Tvorcovia:

David Farr

Esme Creed-Miles, Mireille Enos, Joel Kinnaman, Rhianne Barreto, Darien Asian, Wayne Brett, Narges Rashidi, Russ Bain, Martin Bergmann, Andrea Deck (viac)

Hanna je americký akční dramatický televizní seriál, založený na stejnojmenném filmu z roku 2011. Hanna (Esme Creed-Miles) je 15letá dívka, která žije s Erikem (Joel Kinnaman), jediným mužem, kterého kdy poznala jako svého otce, v odlehlé části lesa v Polsku. Erik jednou naverboval těhotné ženy do programu CIA s krycím názvem UTRAX, kde byla dětská DNA vylepšena, aby se vytvořili supervojáci. (sator)

sator

Hanna je americký akční dramatický televizní seriál, založený na stejnojmenném filmu z roku 2011. Hanna (Esme Creed-Miles) je 15letá dívka, která žije s Erikem (Joel Kinnaman) jediným mužem, kterého kdy poznala jako svého otce, v odlehlé části lesa v Polsku . Erik jednou naverboval těhotné ženy do programu CIA s krycím názvem UTRAX, kde byla dětská DNA vylepšena, aby se vytvořili supervojáci. ()

Mitin

Hodně zajímavý seriál, který se mírně odlišuje od těch ze stejného soudku. Největší problém je asi to, že je seriál nekonzistentní a docela mi trvalo prokousat se zejména prostředkem. Naopak se mi libila Hanna z psychologické stránky. Tvůrci dobře pracují s emocemi a adaptací Hanny na real world. Joel Kinnaman a Mireille Enos předvedli perfektní výkon. ()

BarryLyndon

Docela překvápko po první řadě a dost možná kvalitnější než původní film, který mám už tak docela rád. Na seriál slušná produkce. Ale co nejvíc překvapivý, tak hlavní trojka Kinnaman, Esme Creed-Miles a Mireille Enos je prostě lepší, než Bana, Ronan a Blanchett. Hlavně teda Joel, to je pro mne v současnosti asi nejlepší seriálový herec. Neselhal nikde. Až mne místama mrzí, že to je o mladý holce a nedostal seriálovou verzi Bournea. Možná asi největší výtka, že je první řada v podstatě remake celého původního filmu a začíná se lišit až druhá řada, ale za těch 9 let jsem to zapomněl, tak je to jedno. Ale fakt solidní věc zatím 8/10 PS: Nevím jestli ten pojem někdo zná, ale hlavní postava je ukázková Mary Sue. Kdyžtak rád vysvětlím. ()

kenkaku

Naprosto učebnicově předvedená demence scénáře. Začátek navnadil a celkem dobře se rozjel (první dvě epizody). Pak se začala Hanna projevovat jako normální náctka (furt nasraná, blbě čumí a chová se jak dementní slepice) a vše graduje čtvrtou epizodou. Jedna náhoda následuje druhou a vystřídají se snad všechny trapné scenáristické kličky jak nafouknout děj a ještě trochu nadojit. Zbytek už je jen sešup dolů. Předposlední epizoda sice skokem nabrala dech, ale ten závěr opět škoda mluvit. Zlatej film. Druhá řada je scénaristický odpad. Dějové zvraty na úrovni inteligence IQ průměru Zvláštní školy a výběr postav (herců) kadetů, teda potěš koště. To je freak show... ()

papaguy

Agent z chatrče. Hanna je prostě... Hanna. Berte, nebo nechte být. Má to své vlastní fyzikální zákony. Podobně, jako Twilight, James Bond anebo třeba Saxana...:-§ Nicméně i zde se najdou klenoty uprostřed kupek hnoje. Divácký zářitek je nevyrovnaný, ale klady převažují. Skvělý soundtrack, BTW. (3,5*) ()

• Seriál sa natáčal aj na Slovensku. Napr. skala s výhľadom na les, na ktorej Hanna (Esme Creed-Miles) sedí v prvej epizóde, je Tomašovský výhľad v národnom parku Slovenský raj. (B_ninja)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta