Nad kolískou malého Urbana stoja dvaja dobrí duchovia osudu Rodomil a Rodoslav a ich sestra, zlá sudička Zlotica. Kým Rodomil s Rodoslavom želajú Urbanovi bohatstvo a lásku, Zlotica praje chudobu a nekonečné strasti. Čie proroctvo bude silnejšie? Z Urbana sa čoskoro stáva sirota, ujme sa ho lakomý majster hodinár, ktorý sa dozvie o jeho budúcom bohatstve a vychová z neho svojho učňa. Keď Urban dospeje, zamiluje sa do hodinárovej dcéry Laury, s ktorou vyrastal, a keďže ho aj ona miluje, plánujú svadbu. To sa však nepáči hodinárovi, preto pošle svojho učňa do sveta, aby našiel zázračné hodinky, ktoré dokážu varovať pred smrťou. Nikto nevie, či také hodinky vôbec existujú, ale kým ich Urban nedonesie, Lauru za ženu nedostane. Urban sa teda vydá na ďalekú cestu plnú prekážok a nástrah, ktoré dokáže prekonať len vďaka svojej statočnosti, hodinárskemu umu a dobrému srdcu. Láska k milovanej Laure ho ženie vpred a pri jeho putovaní ho sprevádzajú Rodomil a Rodoslav, ktorí mu pomáhajú, aj Zlotica, ktorá robí pravý opak. (Bontonfilm SK)

Van_Stajpen

Svěží, pohádkový příběh. Moc mi to pohádku pro malé děti nepřipomínalo, ale je to jako zjevení mezi posledních desítek kýčových Vánočních pohádek. Hezkypěkně. Ke pěti mi něco málo chybí, ale jinak doporučuji.. ()

Mirešák

Teda, vidět to jako dítě bych se pak asi k smrti děsil můr a otevřených oken. Ale jinak milá pohádka v "režii" hodných sudičů a zlé sudičky s trochu nevšední "hodinářskou" atmosférou. ()

Prezdivenka

Tak tohle se povedlo. Netradicni, neotrele, skveli herci (tym dejvickeho divadla nikdy nezklame) a muj oblibeny a uzasny Viktor Preiss. Mezi temi zoufalymi pokusy o pohadku za poslednich x let je tohle rozhodne skvost. ()

milos.bradik

Výborný humor. Ti sudiči byli všichni tři perfektní, Neužil, Plesl, ale hlavně Plodková, ta tomu nasadila korunu. Líbil se mi i hostinský v podání Miroslava Krobota a zajímavá byla i postava zvířecího muže a také ta dvojrole Morana a Živa. Námět je spíše filozofický, ale moc pozoruhodný a nutí k přemýšlení. Ovšem pro děti to není to pravé. ()