Pomsta

• Veľká Británia Avengement

Během propustky z vězení za účelem návštěvy umírající matky v nemocnici zločinec Cain Burgess (Scott Adkins) unikne svým dozorcům a mizí v ulicích Londýna. Jde o epickou cestu krve a bolesti za dosažením vytoužené pomsty na těch, kteří z něj udělali chladnokrevného vraha. (kukkik)

Arsenal83

K filmu tu napísali už nejakí užívatelia predo mnou trojdielny román, alebo neviem čo to mal byť za pokus. Neviem, kto komentáre dlhé ako Marxov Kapitál vôbec číta. V krátkosti - film je o tom, že vyzeráte jak debil, prepustia vás z väzenia a idete si za pomstou. Takže nasleduje len násilie, bitka, zbrane a škaredé Angličanky, čo majú tridsať, ale máte chuť im vyplácať dôchodkové sporenie. To všetko v dosť surovom, ale často aj vtipnom štýle. Po svižnom úvode žiaľ tempo trocha opadne. ()

Fiftis

Bčko ako sviňa s nie príliš uspokojivým koncom. Film založený na bitkách a práve tie sú tu najlepšie. Veľa filmov nieje v ktorých sa toľko nakladá. Niet divu že to Angličania tak vedia. Koniec koncov sú to tí najtvrdší hooligans. Celá snímka sa skoro odohráva v jednom bare, no dialógy nie sú zas tak primitívne a človeka to baví. Celkom slušne to odsýpa. Scott Adkins je vo svojej role skvelý, rovnako tak si ho pamätám v Expendables 2. Avšak ten jeho hlas je neznesiteľný. A celkovo v tomto filme tým Angličanom skoro hovno rozumieť. To by bola radosť robiť titulky podľa odposluchu. Zaujímavú postavu hrá aj Louis Mandylor, ktorého len ťažko rozoznať od jeho rovnako hereckého brata Coastasa, známeho zo série Saw. V snímke sa dostane na nespočetne veľa bitiek a dočkáme sa aj jednej fatality upilovanou brokovnicou. Celkom dobrá jednohubka na polnočné premietanie. ()

Gilmour93

Zrající anglická mlátička znovu v holportu se synovcem Vica Armstronga. Tentokrát jako zjizvená zuřivá Nemesis, co by svým výstavním chrupem mohla spolu s bondovským padouchem Jawsem překusovat ocelové lana a pro kterou je bodnutí nožem srovnatelné s atakem moskyta. Dá se tomu vytknout, že se tam hodně mluví (sice s líbezným cockneyovským přízvukem, ale často bez správného šmrncu slovních výměn), struktura vyprávění působí poněkud kostrbatě a Johnson si trošku půjčuje z jiných filmů (premisu z japonského Harakiri, rozhovory s úředníky o prodloužení trestu ze Shawshanku), ale proto tady asi tak úplně nejsme. Jsme tu, protože dobře víme, že na vybílení londýnské knajpy se nepoužívá Primalex, ale pan Adkins.. ()

Xmilden

Pokud to minule bylo s Adkinsonem fajn, tak tentokrát je to ještě lepší. Mlátí se to hodně hlava nehlava a příběh je příjemně kouskovaný, takže se divák nedozví všechno ihned. Řeknu vám teda, že na to že je tohle béčko, tak jsme sledovali parádní podívanou, kterou by nikdo ani náhodou nemohl srovnávat se Seagalovkama nového tisíciletí. Mrzí mě, že mí oblíbenci z Moviezone, tento a minulý film jaksi přehlédli a nedělají mu tedy dostatečnou reklamu. Kluci, tenhle restík byste mohli napravit, ne?:) 75% ()

Rocky62

Upgradovaný Yuri Boyka se znovu vrací k tomu, k čemu byl stvořen, ovšem tentokrát mimo ring a těžkou touhou po nemilosrdné pomstě. Avengement kráčí v evropském stylu za doprovodu oldschool hudby (inspirace nedávno zemřelým velikánem ?) a nabízí o něco víc, než jen tuctovou zábavu na večer. Samozřejmostí jsou drsné pózy nelítostných bastardů, krvavá hospodská zabijačka a zajímavé flashbacky z kriminálu. Odolnost Scotta Adkinse level Thanos. ()

• Film se celý kompletně natočil ve Velké Británii. (herr_carter)
  • Když je Cain (Scott Adkins) u výslechu, tak policista, který s ním vede hovor, má orosený obličeji. Na konci výslechu má ale obličej suchý. (Duoscop)
  • Po závěrečných titulcích následuje nezkrácený sestřih filmové scény, která byla ve filmu kratší. (Rominator)