John Lennon & hosté

(koncert)
  • USA John Lennon and Yoko Ono Present the One-to-One Concert
Hudobný / Dokumentárny
USA, 1972, 60 min (televízna verzia: 40 min)

Záznam koncertu John Lennon: One to One z roku 1972 v Madison Square Garden otevírá Stevie Wonder s vlastním songem Superstition, Roberta Flack pokračuje gospelem Reverend Lee a písní z West Side Story – Somewhere Leonarda Bernsteina a textaře Stephena Sondheima. John Lennon zazpívá hity: Come Together (autorství spolu s Paulem McCartneym), obdobně jako Give Peace A Chance. Yoko Ono vystoupí s vlastním popěvkem Sisters O’Sisters a John Lennon vystřihne Lieberův a Stollerův klasický rock’n’roll Hound Dog. (Česká televize)

Robbi

Jedná se o poslední velký Lennonův koncert, zorganizovaný jako benefiční akce pro institut Willowbrook State School pro handicapované děti. Tato varianta je záznam televize ABC-TV, odvysílaná v USA v roce 1973. Z ní byla posléze sestříhána verze zachycující pouze Lennonovo vystoupení a jako John Lennon Live In New York vydána v roce 1986 na kazetách VHS (mimochodem byla k mání i v prvních videopůjčovnách v ČSSR). Bohužel záznam byl pořízen z odpoledního, podle svědků i samotných hudebníků méně povedeného představení, kde ovšem Yoko odehrála pět svých skladeb. ()

slunicko2

Génius světové pop music mi zde připadá unavený a opotřebovaný. 1) Hravost raných Beatles jakož i duchovní hledání druhé poloviny šedesátých let je pryč. 32letý John Lennon předvádí rutinní vystoupení. 2) Obraz i zvukový záznam jsou nevalné kvality. ()

MJMilan

Představím si situaci, že v té době už jsem na světě a mám možnost jít na koncert, kde bude hrát John, no kdo z vás by nešel? Ovšem po písni Yoko Ono bych asi chtěl vrátit vstupné. John se ani na koncert dobře nevyspal, ostatní se snažili, ale nebylo to moc platné. ()

bohemia_regent

Původní hodinový koncertní film byl o dvacet let později sestříhán do zkrácené televizní verze. -------- V titulcích filmu uvedeno: český název John Lennon a hosté; originální název The One To One Concert; režie Steve Gebhardt (1972, 60 min), James Ricketts (1992, 40 min). ()